Auto CB jaama toitejuhtmed

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

Auto CB jaama toitejuhtmed

PostitusPostitas Valdur » L Mär 29, 2008 11:16 pm

Kui pikad Teil CB jaama toitehutmed? Kas Võtate toidet auto sigaretisüütajast ?
Panime mul sin ühele tuttavale Võrumaal Ford autole toitejuhtmeid pikenudega CB jaama tarvis. Ees on sigaretsüütaja läbi kärasnud ja võtsime pikendusjuhtmega pagasnikust (mingi 2 meetrit) ja otses on 3 harukarp. Tarbijateks CB jaam+ väline termomeeter + Navigatsiooniseade. Mingi surin on jaamal sees. Kas see võib olla et Pikendusjuhet ei tohiks olla?
Valdur , PMR jaam Cobra 525

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: Auto CB jaama toitejuhtmed

PostitusPostitas olc » P Mär 30, 2008 12:14 am

Valdur kirjutas:Kui pikad Teil CB jaama toitehutmed? Kas Võtate toidet auto sigaretisüütajast ?
Panime mul sin ühele tuttavale Võrumaal Ford autole toitejuhtmeid pikenudega CB jaama tarvis. Ees on sigaretsüütaja läbi kärasnud ja võtsime pikendusjuhtmega pagasnikust (mingi 2 meetrit) ja otses on 3 harukarp. Tarbijateks CB jaam+ väline termomeeter + Navigatsiooniseade. Mingi surin on jaamal sees. Kas see võib olla et Pikendusjuhet ei tohiks olla?


Juhe on nii pikk kui ta seal lällari kyljes oli, isegi lõikasin pisut maha ja panin uue pistiku et see siis otse sigari süütajasse pista. siiani on kõik toiminud. ega see ford juhuslikult diisel ole? tänavalgi mõne diisli taga või ees või kõrval seista siis lööb raadiosse pirina sisse

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » P Mär 30, 2008 7:55 am

Võtan CB jaama, võimendi ja ka navigatsiooniseadme toite sigaretisüütajast. Oman diiselautot ning mingit surinat pole täheldanud.

Kaksik
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 171
Liitunud: P Sept 09, 2007 10:08 pm
QTH: KO29HI
QTH2: KO18BJ61
Asukoht: Tallinn Pääsküla

PostitusPostitas Kaksik » P Mär 30, 2008 3:48 pm

Minul ka diiselauto ja CB jaama toitejuhe sigaretisüütajas.Ei mingit surinat.Proovi võibolla kõiki asju ükshaaval taha ühendada siis tuleb ehk ka häirija välja.

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » P Mär 30, 2008 4:14 pm

Võtan toite samuti sigarisyytajast.... Aga eks eri massinatel on ju kindlasti elektriteema natike erinev ja kõikidel ei pruugi sinna taha piisavalt jämedad juhtmed minna... Parim on otse akust tuua muidugi. Kui näed et saatele minnes võtab saatja displei väga tumedaks on toide lahja. Aga häireid võib anda autojuures ka tont teab mis asi. Näiteks geneka harjad hakkavad otsa saama vms. :?
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

PostitusPostitas Valdur » P Mär 30, 2008 9:09 pm

Anz kirjutas: harjad ms. :?

Nagu opel pole auto siis pole ka vana ford mingi auto ja tal vist need harjad. Tegemist vana bensiinimootoriga. EKs me katseta mu sõbra CB jaamaga ehk saab korda
Valdur , PMR jaam Cobra 525

Viki
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 70
Liitunud: R Juun 17, 2005 8:33 am
QTH: ko29qh
Asukoht: Kaunissaare kyla

PostitusPostitas Viki » P Mär 30, 2008 10:01 pm

Mehed!!!

Seda teemat on siin foorumis puudutatud mitmeid kordi - jaama toitejuhtmed tuleb eraldi vedada aku pealt (juhtemd mitte alla 2,5 ruut/millimeetrit ristlõikega.
Kaunissaare koll

Kasutaja avatar
U2
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 18, 2008 9:37 pm
QTH: KO29DH
Asukoht: lehola küla.Keila v.

PostitusPostitas U2 » P Mär 30, 2008 10:53 pm

Mul on autos 4 ruutmillimeetrit juhtmed akupealt veetud ja eraldi kaitse on ka vahel.
Aga kojamehed kui tööle panna, lööb sirina sisse, seega üritan neid vähe kasutada kui jaam töös on.

Muidugi olen mõtelnud juhtme teiseltpoolt viia, hetkel tuleb kojameeste mootori juurest mõõda. Üritasin ka juhtmeid varjestada, aga see ei aidanud.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » E Mär 31, 2008 6:47 pm

ainus mis minu lällari siristama paneb on aknapesu vedelikku pumpav mootor. pritsimise ajal lööb AM's ika päris kõva plärina sisse, FM's ei ole väga viga. võib olla on asi ka lällaris endas kinni et siriseb iga väiksema asja peale

Kasutaja avatar
ritsikas
Veteran
Veteran
Postitusi: 254
Liitunud: L Mai 19, 2007 1:02 pm
Asukoht: 18rq, LääneMK

PostitusPostitas ritsikas » T Apr 01, 2008 8:53 pm

mul on diisel ford, toide tuleb sigaretisyytajast, ainuke probleem mis on esinenud, on see, et kui masin töötab, siis hakkab ringi käima ka salongisoojenduse ventilaator (ka 0-seade peal rubilnikust), mille sirin on kuulda amplituudmodulatsioonis töötamisel. Kojamehed sirisevad kah, aga palju seda vihma ikka tuleb sidepidamise ajal. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron