Antenni ost ees :S

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
lallaja

Antenni ost ees :S

PostitusPostitas lallaja » R Sept 09, 2005 11:08 am

Tere, leidsin ka kapis vedeleva CB raadio, aga nüüd oleks vaja antenni.. Eile sõitsin terve tartu läbi, ja kusagilt keegi ei teadnud kust saab või kellelgi ei olnud magnetiga raadiosaatja antenni. Niisiis sai tehnoturust välja valitud selline toode:

18-244 N vedruga magnetantenn 660 mm 250 EEK

Nüüd selline küsimus, et kas see on piisav. Jah muidugi soovitatakse pikemat antenni, nii 150 cm jms, aga ma ei tahaks sellist kobadikku katusele. ja hind on ka neil muidugi suurem. Targemad äkki oskavad öelda, kui kaugele saab sellise antenniga rääkida, kui ma ei lase teda ära seadistada ehk siis amatöör nagu ma olen, paneks selle suvalt keset katust :oops:

Ja kas tehnoturust pannakse antennikaabel otsikuga ka kaasa, või kui peab eraldi tellima, siis millist ?

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » R Sept 09, 2005 2:03 pm

Kõik otsikud ja asjad saad kaasa, pead ainult vaatama, kas kablat jätkub või pead pikenduse laskma teha. 660 mm antenn kohe kindlasti mitte ei piisa. Mul endal oli enne mingi 1200mm antenn + võim ja jäi ka väheseks, parem investi natuke rohkem ja kannata seda pikka masti, kui levi ainult mingi 4-5 kilomeetrit. Suuremates linnades, majade vahel ja liinide all võib levi veelgi jamam olla. Kui tahad suhelda ainult rekkajuhtidega maanteel, siis ajab ta asja ära küll.

Soovitades

Marco
Feel free to try everything, because you only live once.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » R Sept 09, 2005 3:13 pm

Nii lyhike on ikka jama jah ..kui tahad lyhikest antenni omada pead hakkama suhtlema teistel sagedustel ..ehk yhesõnaga hakkama raadioamatööriks..siis saad nautida seda et antenn lyhike ja levib kaugele..Tartus on meil 2 meetri ja 70 cm peal ka oma repiiter ehk tugijaam mis võimaldab sidet kuni 70 km ja stats antennidega veel rohkemgi...nii et mõtle..Terv Mihka
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

lallaja

PostitusPostitas lallaja » R Sept 09, 2005 5:01 pm

Plaanis jah rääkida ainult tee peal rekkameestega, nii möödaminnes. Samas oleks vaja just et oleks väike antenn, et parklas pagassi pista vms.
Kas see 66 cm antenn 4 km pigistav välja ? 2,5km peaks ju vähemalt pigistama maantee peal? Arvan, et jään siiski selle 66 cm juurde.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » R Sept 09, 2005 5:58 pm

Maanteel linnast väljas läheb see 66 cm antenn 4 km kaugusele kindlasti ja ka ainult jaama oma vöimsuse 4 w-ga kui antenn hääles on.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

lallaja

PostitusPostitas lallaja » L Sept 10, 2005 10:15 am

Kas Tehnoturust kaugemalt tellides, näiteks tõrva, toovad nad asja koju 60 eegu eest ära ?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » L Sept 10, 2005 5:42 pm

Kas nad postiteenusega tegelevad ja palju see maksab, pead küsima Tehnoturust endast. Siin foorumis oskab seda öelda "Turuline", ta töötab seal.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Antenni ost ees :S

PostitusPostitas äpu » T Sept 13, 2005 10:59 am

lallaja kirjutas:Tere, leidsin ka kapis vedeleva CB raadio, aga nüüd oleks vaja antenni.. Eile sõitsin terve tartu läbi, ja kusagilt keegi ei teadnud kust saab või kellelgi ei olnud magnetiga raadiosaatja antenni. Niisiis sai tehnoturust välja valitud selline toode:

18-244 N vedruga magnetantenn 660 mm 250 EEK

Nüüd selline küsimus, et kas see on piisav. Jah muidugi soovitatakse pikemat antenni, nii 150 cm jms, aga ma ei tahaks sellist kobadikku katusele. ja hind on ka neil muidugi suurem. Targemad äkki oskavad öelda, kui kaugele saab sellise antenniga rääkida, kui ma ei lase teda ära seadistada ehk siis amatöör nagu ma olen, paneks selle suvalt keset katust :oops:

Ja kas tehnoturust pannakse antennikaabel otsikuga ka kaasa, või kui peab eraldi tellima, siis millist ?


Tere!
Muidugi,on ta lühike aga ma pean ka kiidusõnu selle antenni kohta ütlema.Ma ise sõitsin siin Tallinnas selle antenniga ,küll eelmisel sajandil ringi ja sidepidamisega polnud eriti probleeme.Siis oli ka meil siin autodepeal ja 21-l kanalil rohkem tegevust kuna kauglevi ei kollitanud ja kohalik side oli korralik.Nii et kui sulle hind ja see antenn meeldib osta ja pane autole peale ja sideta terviseks.
Niipalju aga veel,et ta on natuke kapriisne ja tahab korralikku väljahäälestamist siis toimib ta korralikult ja sind kuuldakse.Sellel komplektil on juhe ja pistik ikka küljes.
Sulle kõige ligem koht on vist Tartu ja või olla Tartu CB huvilised kui sa sinna satud aitavad antenni häälde ka panna.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist