CB raadiosaatja algajale, autosse, Tallinnas kasutamiseks

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
CbHuviline
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 10
Liitunud: E Dets 29, 2008 4:56 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

CB raadiosaatja algajale, autosse, Tallinnas kasutamiseks

PostitusPostitas CbHuviline » T Dets 30, 2008 4:42 pm

Oleks huvi kasutada CB jaama autos, peamiselt Tallinnas ning natuke ka lähiümbruses. Jaam võiks olla kompaktne, AM/FM, toitega sigaretisüütajast. Antenn 1-1.5m ning magnetiga, et saaks vajadusel maha võtta. Poes juba otsustan millise võtan, kui katuse peal üldmuljet näen :D

Olen kuulnud, et Taylor III pidi hea asi olema, kuid on natuke kallis. Hetkel soodustused, ehk keegi oskab midagi head soovitada?

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Dets 30, 2008 5:37 pm

Neid teemasid, millist jaama osta, on foorumist päris palju läbi käinud. Kindlasti oled neid ka lugenud. Minu arvamus on, et kuna autosse sobivad kõik jaamad, siis võiks eelistada odavamaid ja pisemaid. Keegi soovitas hiljaaegu väiksemate nuppude arvuga jaama, mis on ka minu arust päris hea soovitus. Kui rahanumber on enam vähem sama, siis tuleks eelistada LCD näiguga (tablooga) jaamu LED näiduga jaamadele. Ise kasutasin pool aastat Danita 3000, mille sain TT-st pakkumishinnaga 800.- ja olin sellega väga rahul. Auto jaama hind võiks minu arust jääda ikka alla 2000.- kr, kui just autos ei ela :)
Antenn aga kindlasti 1,5m, mitte lühem!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

CbHuviline
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 10
Liitunud: E Dets 29, 2008 4:56 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas CbHuviline » T Dets 30, 2008 6:22 pm

Kaljukits kirjutas:Neid teemasid, millist jaama osta, on foorumist päris palju läbi käinud. Kindlasti oled neid ka lugenud. Minu arvamus on, et kuna autosse sobivad kõik jaamad, siis võiks eelistada odavamaid ja pisemaid. Keegi soovitas hiljaaegu väiksemate nuppude arvuga jaama, mis on ka minu arust päris hea soovitus. Kui rahanumber on enam vähem sama, siis tuleks eelistada LCD näiguga (tablooga) jaamu LED näiduga jaamadele. Ise kasutasin pool aastat Danita 3000, mille sain TT-st pakkumishinnaga 800.- ja olin sellega väga rahul. Auto jaama hind võiks minu arust jääda ikka alla 2000.- kr, kui just autos ei ela :)
Antenn aga kindlasti 1,5m, mitte lühem!


Tänud! Olen samuti samal arvamusel, et jaam võiks jääda alla 2000eek.
Mida arvaksite "CM70 Maxon" jaamast?

http://www.tehnoturg.ee/EE/3377/M05

Kas antennidel on ka peale pikkuse mingid omadused, või ainult pikkus?
Nagu olen lugenud, tuleb süsteem ka paika seadistada? Kes võiks selliste töödega Tallinnas tegeleda?

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » T Dets 30, 2008 6:31 pm

CbHuviline kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Neid teemasid, millist jaama osta, on foorumist päris palju läbi käinud. Kindlasti oled neid ka lugenud. Minu arvamus on, et kuna autosse sobivad kõik jaamad, siis võiks eelistada odavamaid ja pisemaid. Keegi soovitas hiljaaegu väiksemate nuppude arvuga jaama, mis on ka minu arust päris hea soovitus. Kui rahanumber on enam vähem sama, siis tuleks eelistada LCD näiguga (tablooga) jaamu LED näiduga jaamadele. Ise kasutasin pool aastat Danita 3000, mille sain TT-st pakkumishinnaga 800.- ja olin sellega väga rahul. Auto jaama hind võiks minu arust jääda ikka alla 2000.- kr, kui just autos ei ela :)
Antenn aga kindlasti 1,5m, mitte lühem!


Tänud! Olen samuti samal arvamusel, et jaam võiks jääda alla 2000eek.
Mida arvaksite "CM70 Maxon" jaamast?

http://www.tehnoturg.ee/EE/3377/M05

Kas antennidel on ka peale pikkuse mingid omadused, või ainult pikkus?
Nagu olen lugenud, tuleb süsteem ka paika seadistada? Kes võiks selliste töödega Tallinnas tegeleda?
Pikkusest sõltub ju kõik :wink: Mida pikem antenn seda parem levi.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Dets 30, 2008 6:48 pm

CbHuviline kirjutas:Kas antennidel on ka peale pikkuse mingid omadused, või ainult pikkus? Nagu olen lugenud, tuleb süsteem ka paika seadistada? Kes võiks selliste töödega Tallinnas tegeleda?

Pikkus määrab ära peamised antenni omadused. Pisikesed vahed erinevate tootjate vahel kindlasti on, kuid need pole suurt olulised. Kui ostad antenni poest, st. uue, siis ühenda jaamaga ja tuld. Kui antenn on enamvähem keset auto katust, siis ei oma swr kõikumised olulist tähtsust. Ideaalne on, kui swr on võimalikult lähedane 1. Kuid praktiliselt kõlbab ka sidetada, kui see ei küüni 2-ni. Harilikult on swr on poest ostetud antenni puhul ca 1,5....1,6 ja see on igati ok. Kui aga pürgid ideaali poole, siis osta endale vastav mõõduriist ja timmi antenn nii välja kui võimalik. Pigem enesetunde kui tehniline küsimus. Samas muidugi ka hea, kui tead, et antenn on korras.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
argoelmi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: E Apr 10, 2006 8:38 pm
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas argoelmi » E Jaan 12, 2009 6:22 pm

Aga tekkis küsimus et milline riistapuu täpselt sobib antenni timmimiseks ja mida odavam seda parem loomulijult.Vaatasin neid ka TT lehelt aga ei tea milline oleks see õige.
Alan 100Plus ja Alan 42 MULTI omanik.Volvo katusel ka mingi antennike.Transiti katusel pikk vemmal.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Jaan 12, 2009 6:43 pm

argoelmi kirjutas:Aga tekkis küsimus et milline riistapuu täpselt sobib antenni timmimiseks ja mida odavam seda parem loomulijult.Vaatasin neid ka TT lehelt aga ei tea milline oleks see õige.


See odavaim, 190-kroonine pidavat kräpp olema. Ka Janus millalgi testis seda ja eks tal kahtlusi oli küll. Ise kasutan veidi kallimat, ostsin 290 krooniga ja ilusasti töötab.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » E Jaan 12, 2009 7:31 pm

Tea kas kräpp, aga odav asi on ikka odav asi. Sai isegi kerge kahtlusega see kallim (290 eegune siis) versioon ostetud. Seisulaine mõõtmine oli sellel kohe ostes käpas, aga võimsussmõõtmine tuli talle kolviga üle selgitada. Üldse karjus apastraadi seest vastu sõnum, et katkuajal pole tina raisata. Aga üldiselt toimiv asi siiski.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » E Jaan 12, 2009 7:35 pm

taivo kirjutas: Üldse karjus apastraadi seest vastu sõnum, et katkuajal pole tina raisata.


Mis katkuaeg :D Milla enne hiinlased midagi korralikult jootnud on odavatel seadmetel :D
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » E Jaan 12, 2009 7:40 pm

:D Heh.. mis jootmisse puutub ,siis vähemalt need üksikud juhtmed olid sinna mitte kuuma kolviga joodetud ,vaid pigem haamriga löödud. Enne seda oli ühenduskoht mingi happega üle veel tõmmatud, et juhe kiiremini küljest kukuks :?

Kasutaja avatar
argoelmi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: E Apr 10, 2006 8:38 pm
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas argoelmi » E Jaan 12, 2009 7:43 pm

Mis markki pilli siis soovitate ja kas algaja saab ka sllega hakkama.

EDIT:kas sellne peaks olema see mis on TT-s 265.-.
http://www.shopwiki.nl/detail/d=Swr_Met ... Swr_1180w/

Ja kuidas sellega see kontrollimine käib.Ehk keegi annab väikseid juhised ja nii edasi
Alan 100Plus ja Alan 42 MULTI omanik.Volvo katusel ka mingi antennike.Transiti katusel pikk vemmal.

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » E Jaan 12, 2009 8:03 pm

TT-s maksab see 295 eeku ja sellestsamast vidinast siin lõpupoole jutt käinud ongi. Kuidas kasutada SWR mõõtjat ja palju palju muud harivat leiad Amburi kodulehelt http://www.hot.ee/mati304/antenn.html .

Kasutaja avatar
volvopede
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: R Jaan 16, 2009 2:23 am
Asukoht: Keila - Helsinki - Raisio
Kontakt:

PostitusPostitas volvopede » T Veebr 03, 2009 4:13 pm

CbHuviline kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Neid teemasid, millist jaama osta, on foorumist päris palju läbi käinud. Kindlasti oled neid ka lugenud. Minu arvamus on, et kuna autosse sobivad kõik jaamad, siis võiks eelistada odavamaid ja pisemaid. Keegi soovitas hiljaaegu väiksemate nuppude arvuga jaama, mis on ka minu arust päris hea soovitus. Kui rahanumber on enam vähem sama, siis tuleks eelistada LCD näiguga (tablooga) jaamu LED näiduga jaamadele. Ise kasutasin pool aastat Danita 3000, mille sain TT-st pakkumishinnaga 800.- ja olin sellega väga rahul. Auto jaama hind võiks minu arust jääda ikka alla 2000.- kr, kui just autos ei ela :)
Antenn aga kindlasti 1,5m, mitte lühem!


Tänud! Olen samuti samal arvamusel, et jaam võiks jääda alla 2000eek.
Mida arvaksite "CM70 Maxon" jaamast?

http://www.tehnoturg.ee/EE/3377/M05

Kas antennidel on ka peale pikkuse mingid omadused, või ainult pikkus?
Nagu olen lugenud, tuleb süsteem ka paika seadistada? Kes võiks selliste töödega Tallinnas tegeleda?



Noh endal hetkel autos CM70 Maxoni jaam, klahvid vajasid nati harjumist aga nüüd ei vahetaks küll tavaliste nuppude vastu. Mis ma ütelda oskan Ise Olen Rahul


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron