Brobleem antenniga....

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
riitus
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Mai 02, 2005 6:27 pm
Asukoht: Jävamaa Tyri-alliku

Brobleem antenniga....

PostitusPostitas riitus » T Jaan 03, 2006 6:34 pm

Nimelt siis tehti mulle uusaasta kingitus.

Autol peal 60cm roostevabast terasest jupp. Iseenesest on se antenn suht tugev kuid keegi oma alkouimas peaga rammujuurde saades suuttis sellele antennile ringi peale keerata. Jalg õnneks jäi terveks.

Nyyd kysimus selline, et kas ma võin selle kõveriku asendada suvalisest sama läbimõõdulisest roostevaba vardast?

Kysimus kaks oleks kas ma võin selle varda panna pikema. St kas ta on võimalik siis häälde saada.

Varda ma täna tegelikult asendasin juba ja jätsin ta hetkel ka pikema kuid eetrisse ei ole päevajooksul kedagi sattunud ja kuulnud olen vaid kahinaid!

Tänud targematele.

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » K Jaan 04, 2006 6:18 pm

Sama pika vardaga võid ta kindlasti asendada,peaasi et oleks hea elektrit juhtiva pealispinnaga metall(kuna kõrgsagedus levib antenni pinnal)nt.alumiinum,roostevaba,varda läbimõõdus ei tohiks eriti vahet olla,jämedam on laiaribalisem.

Aga pikema varda paigaldamise juhul antenni häälestamiseks peab antenni häälestuspooli keerde muutma,ilmselt peaks viimane asuma antennijala sees,pead uurima kuda ta lahti käib ja missugune pool sees on.
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

riitus
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Mai 02, 2005 6:27 pm
Asukoht: Jävamaa Tyri-alliku

PostitusPostitas riitus » K Jaan 04, 2006 10:07 pm

mul antenni jalg vist kodeka põhimõttel... st. kui ta ei ole fikseeritud siis antenni jalal miskid kaks ketast keermega yles alla reguleeritavad!
See peaks olema se reguleerimis koht? Ise ei ole sel alal tugev:(

Täna sai lallatud kellegagi maanteel kuid need pooltundi mis lobisesime sõitis ta mul ees miski 100m vahega niiet selle vahemaaga tuleb loba ka ilma antennita :)

Juu ma pean oma vana jupi järgi ikka tagavara tegema ja tallinna antenni reguleerima tulema... juhul kui igapäevases se uuem ja pikem roostevaba varras end ei õigusta...


(millegipärast lööb aknapesupumba mootor nyyd häiretenäol sisse... enne seda ei olnud.)

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » R Jaan 06, 2006 12:41 pm

Tere!
Minu meelest kui ma õieti aru sain oli see vana antenn ka valede mõõtudega kui tal pooli all ei näi olevat tundub ta olema hoopis kõrgema sageduse jaoks mõeldud ja nüüd kui sa ta pikemaks tegid muutus ta hoopis tundlikumaks ja sellest siis ka aknapesu mootori surin sees.
See 60cm tundub jääma rohkem nagu 2m alasse aga meil on 11m lainepikkust ja antennid on pikendus poolidega ja need 1,5m pikkused piitsad omavad ka all pooli. Nii et siit ka see arvamus.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist