Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
apteeker
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Juun 20, 2009 11:21 pm

Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas apteeker » L Juun 20, 2009 11:35 pm

Tere

Õnnestus juhuslikult saada endale teemareal nimetatud autojaam. Pole veel voolu taha pannud ning ei tea veel kas töötab. Antenn on ka puudu. Kas keegi oskab natuke lihtsas keeles seletada, kas ja mida selle masinaga eestis on võimalik peale hakata? Eelkõige pean silmas avalikuks kasutamiseks mõeldud lainealadele pääsemist. Olen ise suht teemakauge inimene. Mingit amatööri litsentsi mul pole.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas officer » L Juun 20, 2009 11:40 pm

....vii ta sinna kiiresti tagasi,kust sa ta võtsid :axe:
ES2JT/304JT

apteeker
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Juun 20, 2009 11:21 pm

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas apteeker » L Juun 20, 2009 11:52 pm

Ärge saage valesti aru! Tegemist ei ole minu teada varastatud seadmega. (Või väidab keegi vastupidist? seeria nr. 09978). Mul õnnestus see lihtsalt esialgu päästa ära viskamisest ühe teise tüübi kolahunnikust. Aga kui tuleb välja et sellega midagi tarka teha ei ole, siis ta ilmselt lõpuks ikka elektroonikaromulasse jõuab.

officer kirjutas:....vii ta sinna kiiresti tagasi,kust sa ta võtsid :axe:


Ma ei saagi nüüd aru, mida sellest postitusest välja lugeda. :roll:

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Ambur » L Juun 20, 2009 11:56 pm

apteeker kirjutas:Tere

Õnnestus juhuslikult saada endale teemareal nimetatud autojaam. Pole veel voolu taha pannud ning ei tea veel kas töötab. Antenn on ka puudu. Kas keegi oskab natuke lihtsas keeles seletada, kas ja mida selle masinaga eestis on võimalik peale hakata? Eelkõige pean silmas avalikuks kasutamiseks mõeldud lainealadele pääsemist. Olen ise suht teemakauge inimene. Mingit amatööri litsentsi mul pole.

Tere Apteeker!

Kahjuks seda jaama CB 27 MHz vabakasutuse sagedustel kasutada ei saa. Küll saab aga seda kasutada amatöörlainealadel.
http://www.rigpix.com/protrx/icom_icv200t.htm
Kui sul on soovi hakata häält tegema CB lainealal, võid selle vahetada mõne amatööriga CB jaama vastu. Usun, et huvilisi leidub.

Eelmise juttu ära pane tähele. See oli naljaga öeldud.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Pagan » P Juun 21, 2009 8:20 am

Väga hea jaam, omab tundlikkust ka väljaspool amatöörbändi mida ei saa öelda paljude uuemate jaamade kohta.
Mul ka autos samasugune.
es5cc

apteeker
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Juun 20, 2009 11:21 pm

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas apteeker » P Juun 21, 2009 10:44 am

Aga saan ma õigesti aru, et ainus, mis ma sellega teha tohin, on see sisse lülitada ning teisi kuulata? Kuna mul omal kutsungit ega litsentsi pole, siis ise häält teha ma ei või?

Pagan kirjutas:Väga hea jaam, omab tundlikkust ka väljaspool amatöörbändi mida ei saa öelda paljude uuemate jaamade kohta.
Mul ka autos samasugune.


Mis seal väljaspool amatöörbändi siis on? turvamehed? taksofirmad? lennukid?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Ambur » P Juun 21, 2009 12:56 pm

apteeker kirjutas:Aga saan ma õigesti aru, et ainus, mis ma sellega teha tohin, on see sisse lülitada ning teisi kuulata? Kuna mul omal kutsungit ega litsentsi pole, siis ise häält teha ma ei või?
Mis seal väljaspool amatöörbändi siis on? turvamehed? taksofirmad? lennukid?

Kuulata võid kõike, mis sealt tuleb, ainult häält ei tohi teha.
146 - 174 MHz lainealas on taksofirmad, osa päästeteenistusest, politseist jne.

Hoiatuseks niipalju, et seal jaamu kuulates ära vajuta kogemata jaama saatele! Ilma õige, häälestatud antennita lased saatja lõpud suitsema.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Andre5 » N Juun 25, 2009 11:40 am

Natuke juurat ka selle jaamaga kuulamisel, millega tuleks arvestada...

Elektroonilise side seadus:
§ 22. Vale või eksitav teade ning raadioside saladus
(1) Raadiosides vale või eksitava teate saatmine, mis võib ohustada lennukite, laevade või maismaasõidukite või inimeste turvalisust või kahjustada mis tahes päästeteenistuse funktsioneerimist, on keelatud.
(2) Raadiotehniliste vahenditega teabe hõivamine kolmandate isikute poolt on keelatud, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel.
(3) Ebaseaduslikult hõivatud teabe töötlemine, sealhulgas kasutamine ja levitamine, on keelatud.

§ 156. Raadiohäirete tekitamine
(1) Raadiohäirete tekitamise eest, mis häirivad raadionavigatsiooniteenistuse tööd või moonutavad, katkestavad või takistavad muud seaduslikult toimivat raadiosidet – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.
(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.

§ 158. Raadioside saladuse rikkumine
(1) Raadiosides osalejate ja nende poolt edastatava sõnumi kohta raadiotehniliste vahenditega teabe hankimise või selle teabe kasutamise eest raadiosides mitteosaleva isiku poolt – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.
(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Ambur » N Juun 25, 2009 1:26 pm

919 kirjutas: Raadiosides osalejate ja nende poolt edastatava sõnumi kohta raadiotehniliste vahenditega teabe hankimise või selle teabe kasutamise eest raadiosides mitteosaleva isiku poolt – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.

Koodivaba, lahtise tekstiga raadiosignaali kuulamine ei ole teabe hankimine ega selle kasutamine.
Kui ma oma vastuvõtjaga satun kogemata kuulama kellegi lahtise tekstiga omavahelist sidet, ei saa selle eest mingi seadusega karistada.
Salastatud teabe edastamiseks on välja töötatud signaali kodeerimine ja selle lahtimuukimine on tõesti seadusega karistatav.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas officer » N Juun 25, 2009 3:11 pm

Õige,

sama tekst,mida kirjutas Ambur,on trükitud ka minu piloodilitsntsi vahel olevale raadiooperaatori paberile :roll:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Andre5 » N Juun 25, 2009 3:21 pm

peaks ilmselt natuke kohtulahendeid uurima :)

jääb mulje, et võin praegu scanneri pöördesse ajada ja politseid rahulikult pealt kuulata ja keegi mind karistada ei saa :?
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Ambur » N Juun 25, 2009 3:32 pm

919 kirjutas:peaks ilmselt natuke kohtulahendeid uurima :)

jääb mulje, et võin praegu scanneri pöördesse ajada ja politseid rahulikult pealt kuulata ja keegi mind karistada ei saa :?

Sa proovi oma skänneriga politseid kuulata, vaata kas saad?
Kui kuulamine oleks seadusega keelatud, oleks ka kõigi skännerite ja muude raadiovastuvõtjate müük keelatud.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas Andre5 » N Juun 25, 2009 4:37 pm

müügikeeluga ma nüüd vaidleks vastu... siniseid ja punaseid tulukesi autodele müüa võib, kasutada ei tohi... antiradarit müüa võib, kasutada ei tohi... ja selliselt võib seda nimekirja jätkata veel ja veel...
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas hall kass » N Juun 25, 2009 4:45 pm

Vaata õige, kas see jaam sul ka voolu sisse võtab. Kui ise ei oska, kutsu mõni siinsetest appi (saan ka ise aidata, mul endalgi sama jaam 2 m peal). Kui selgub, et see jaam on töökorras, siis on sul võimalik ta eest mõnisada eeku saada. Amatööre, kellel sihukese jaama vastu huvi on, peaks leiduma.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Mida saab ette võtta ic-v200t -ga?

PostitusPostitas ermo » R Juun 26, 2009 10:34 am

919 kirjutas:Natuke juurat ka selle jaamaga kuulamisel, millega tuleks arvestada...

Elektroonilise side seadus:
§ 22. Vale või eksitav teade ning raadioside saladus
(1) Raadiosides vale või eksitava teate saatmine, mis võib ohustada lennukite, laevade või maismaasõidukite või inimeste turvalisust või kahjustada mis tahes päästeteenistuse funktsioneerimist, on keelatud.
(2) Raadiotehniliste vahenditega teabe hõivamine kolmandate isikute poolt on keelatud, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel.
(3) Ebaseaduslikult hõivatud teabe töötlemine, sealhulgas kasutamine ja levitamine, on keelatud.

§ 156. Raadiohäirete tekitamine
(1) Raadiohäirete tekitamise eest, mis häirivad raadionavigatsiooniteenistuse tööd või moonutavad, katkestavad või takistavad muud seaduslikult toimivat raadiosidet – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.
(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.

§ 158. Raadioside saladuse rikkumine
(1) Raadiosides osalejate ja nende poolt edastatava sõnumi kohta raadiotehniliste vahenditega teabe hankimise või selle teabe kasutamise eest raadiosides mitteosaleva isiku poolt – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.
(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.


Nii, sellega on sihuke lugu, et politsei või mõni muu organ ise rikub andmekaitseseadust kui räägib eetris ilma kodeeringuta ning avaldab seal kellegi ees- ja perekonnanime, isikukoodi või kasvõi paturegistri :D
Olen millalgi ühe ametimehega sel teemal vaielnud ning asi lõppes seadustes kaevamisega. Saime lõpuks kokkuleppele, et mina võin iga kell raadiolaineid kuulata ja pol rikub seadust avaldades inimeste andmeid kolmandatele isikutele (mulle) :finga:
Aga õhtu oli rikutud.
Midagi pole enam alles


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist