ML 145 jäi tummaks

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
onua
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:10 pm
Asukoht: Kärevere

ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas onua » N Sept 24, 2009 1:00 pm

Kasutasin ML-145 antenni, ühtäkki aga hakkas eetris järjest vaiksemaks jääma.Esialgu arvasin et masu ajal jutustamist vähem, sai aga korraks proovitud teist antenni. Jutustajad ikka alles ja kõik toimib jälle. Mis sellel ML 145 viga saab olla. Äkki kaabel uksevahel katki läinud, kas seda saab testriga kontrollida?
kiirusta aeglaselt

Kasutaja avatar
turuline
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 103
Liitunud: K Mai 11, 2005 11:31 am
QTH: KO29HJ
Asukoht: Mustamäe, Kadaka tee 72A
Kontakt:

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas turuline » N Sept 24, 2009 1:15 pm

Kui Midlandi ML-145 siis esmalt võta magnetil kumm alt ära ja vaata kas kaabli keskmine soon ikka jootes kinni pistiku küljes.
Kui kinni siis võib mõõta kas kaabel lühises või katkestuses.

alr
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 13
Liitunud: T Veebr 16, 2010 7:00 pm

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas alr » R Mär 05, 2010 12:51 pm

Ei hakanud uut teemat tekitama, kasutan olemasolevat, nimelt ostis nii sõber kui mina oma Midland 145-tele vahele 4m pikendusjuhtme Tehnoturust, et "mugavamasse" kohta kaubiku katusel antenn paigaldada, peale pikenduse vahele panekut kukkus levi nii drastiliselt, et 2 km kaugusel miskit kuulda prakt. pole vaid vahetavahel on signaal jälle korras ja siis jälle kaob, kord ei kuule üks teist ja siis vastupidi. Kas too pikendus tõmbab siis levikvaliteeti nii drastiliselt alla. Enne selle juhtme paigaldust oli sõbral 1m antenn ilma pikenduseta ja mul Midland ilma pikenduseta, levi oli ca 6-7km taha, nüüd ostis ta Midlandi ja mõlemile pikendused ja tulemus selline kui eelkirjeldatud, päev varem sai tehnoturus mõlemad jaamad antennile seadistatud ja kõik oli korras.
Milles mure võiks olla? Liitmikud kõik üle kontrollitud.

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas Skeem » R Mär 05, 2010 1:20 pm

Katsuge hankida,laenata,osta vms. SWR-meeter,sellega näeb ära,kas saatele minnes teie antenni-fiidri süsteemid korras.Lülitatakse ta siis jaama ja antennikaabli vahele.
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas EINAR » R Mär 05, 2010 1:32 pm

Alr...ja teised ka,
just nimelt, nende antennikaablite pikendusjuhtmete otsikud ei taha ühendust anda...olin samuti kodus äraarvamata hädas kummaliste nähtustega jaamade ühendamisel ...kuni lõpuks avastasin, milles asi !
Ja ühel kaablil eriti kavalalt : vahest oli...vahest ei olnud ühendust...

alr
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 13
Liitunud: T Veebr 16, 2010 7:00 pm

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas alr » R Mär 05, 2010 2:42 pm

Nagu mainisin siis päev varem sai Tehnoturus jaama ja antenni vahelist sobivust testimas ja kõik klappis, väidetavalt ei pidanud pikendujuhe miskit muutma, kuna antenn hääles aga muutis ja päris drastiliselt. Seega kirjutan selle 200.- koolirahaks ja viskan selle pikenduse vahelt minema.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas hall kass » R Mär 05, 2010 4:06 pm

Üks variant on veel teha ise uus pikendus - tuleb odavam ja on võimalus, et saad asja tööle. Ka mul on pikendustega olnud probleeme, aga kuna mul on antennikaablit üsnagi palju vedelemas, siis olen ma saanud katseid teha ja võin öelda, et asi hull ei ole. Pistikute omavaheline ühendus võib kannatada ehk siis, kui paned kokku 75-oomise pistiku ja 50-oomise pesa - näiteks BNC pistikutel näitab keskmise kontakti jämedus tema oomid ära, 50-oomisel on see tiba jämedam kui 75-oomisel. Ka BNC pesad on tehtud sama loogika järgi ning arusaadav siis, et suurema takistusega pistik väiksema takistusega pesas võib põhjustada halba ühendust.

Pikenduse tegemisel tuleb ta peale valmimist igas suunas testriga üle mõõta - lühis pistiku keskkontakti ja kesta vahel ning kaabli varjesuka halb kontakt pistiku kestaga on mu praktikas olnud kõige sagedasemad nähtused.

ML145-ga on see asi jah, et kui miskit on, tuleb ta alt lahti võtta. Peale ühenduste katkemise on olnud ka juhuseid, kus antenni magnet ja pooliosa on saanud veekahjustusi.
304FL, "Three zero four Freyja love"

alr
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 13
Liitunud: T Veebr 16, 2010 7:00 pm

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas alr » R Mär 05, 2010 9:39 pm

Üldiselt otsustasime kaaskannatajaga minna Tehnoturgu ja lasta neil asi funktsioneerima panna või siis ehk raha tagasi lasta maksta, kuna asi ei tööta, noh töötab aga vales suunas :)

Sqad
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Mär 03, 2010 7:56 pm

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas Sqad » R Mär 05, 2010 9:50 pm

Mina üks kaaskannataja.Minu katusel olev antenn on veidi vähem kui 48h vana,seega ei ole saanud ei vett ega muud.Eks esmaspäeval tuleb koos alariga tehnoturgu sammuda.Mingi garantii peaks ju olema tootele(pikendusele).Negatiivne pool,et tuleb jälle kõik tihendid ja polstrid lahti kiskuda,et saaks selle mitte toimiva kaabli kätte sealt.Krt,enne ei tohi korralikult ära paigutada asju,kui katsetanud ja toimimises veendunud ei ole :)

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas goodeye » P Mär 07, 2010 6:25 pm

Sqad kirjutas:Krt,enne ei tohi korralikult ära paigutada asju,kui katsetanud ja toimimises veendunud ei ole :)

see on alati kindel :D
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Sqad
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Mär 03, 2010 7:56 pm

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas Sqad » E Mär 08, 2010 7:11 pm

Täna tunnikese kanti aega veedetud siis tehnoturus.Mis siis tehti.Esiteks võeti tester ja kontrolliti ega midaga pe_sses ei ole.Oli,antenn lühises.See sai ära vahetatud ja tulemus ikka 0.
Kolmapäeval tagasi ,siis kontrollin ka jaama ära.Äkki selle viga.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas Mihka » T Mär 09, 2010 11:49 pm

Oeh testriga mõõtes ongi CB antenn lühises...selline on tema ehitus...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas goodeye » K Mär 10, 2010 1:09 pm

Mihka kirjutas:Oeh testriga mõõtes ongi CB antenn lühises...selline on tema ehitus...

tal on sees pool südamikult varjestusele. antenn on pooli sees, ega ole (vist) elektriliselt ühendatud pooliga.
ainult jalga saab nii kontrollida(sest seal on ainult kaabel ja pistik)

ürita saada SWR meeter ja kontrolli seadistus üle, vajadusel tee vajalikud muutmised. abi võid alati küsida ka siit, targemad mehed oskavad juhendada kuidas SWR i paika saada. Kui endal ei ole tahtmist, ega vajadust SWR mõõtjat soetada, siis on siin foorumis ka piisavalt inimesi kelle juurde sõites(ja eelnevalt kokku leppides) on võimalik nende SWR kasutada. Ainult küsi.
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
emihkel
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 18, 2010 11:07 pm
QTH: KO38JI
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ML 145 jäi tummaks

PostitusPostitas emihkel » N Mär 18, 2010 11:16 pm

kui on huvi, siis Tartus võin pakkuda abi selle antenni ja lällari kokku sobitamisel.
on olemas ka SWR tester.
emihkel@hotmail.com
Harry II Classic + ML9Plus
Harry Classic + ML145


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist