CB lõppvõimendi

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

CB lõppvõimendi

PostitusPostitas officer » L Nov 07, 2009 8:44 pm

... kui osta Tehnoturust see "klots",kas siis eelistada eelvõimendiga või ilma selleta isendit?
Mida veel valiku tegemisel silmas pidada?
ES2JT/304JT

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Skeem » L Nov 07, 2009 10:49 pm

Kõvemad tegijad on rääkinud,et parim võimendi on antenn,seda eriti vastuvõtu poole pealt.Mitmed on soovitanud ilma vastuvõtuvõimenduseta "klotse".
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Kaljukits » P Nov 08, 2009 2:10 am

Osta ilma preampita variant. Veits odavam aga põhi pluss selles, et skeem märksa lihtsam (kommutatsiooni osas) ja usun, et seeläbi töökindlamgi.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas EINAR » P Nov 08, 2009 7:40 pm

Soovitav igaljuhul vastastakt lõppastmega variant, muidu pühib telepildi jms 2, 3 ja isegi 5-nda harmoonilise sagedusel nagu luuaga isegi 100m kaugusel veel, eelvõimendit vastuvõtul saab neil ka välja lülitada, tolku tast suurt pole,signaal/müra suhe halveneb isegi! Kui niigi kuuldav signaal, siis saab S-meetril ainult mõned ballid juurde, mille omakorda AVR jällegi maha surub!
TANI ÄRI-s superhead hinnapakkumised!

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Skeem » P Nov 08, 2009 7:52 pm

Kuulge,aga kuidas digi-TV pilt sellistes olukordades käitub?
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas EINAR » P Nov 08, 2009 8:00 pm

Korruta vastava CB-kanali sagedus MHz-des 2, 3, 4 ja 5-ga, saad rea sagedusi, kui neist mõni Sinu digi-TV kanaliga kokku langeb, head loota ei ole! Eriti just läheduses kui saatele minna! Ja kui veel terve kortermaja ümberringi ... mina just ennustada ei tahaks.Igaljuhul tasub põhjalikult enne testida!!!
Kehtib see muidugi kui digipilt õhust tuleb, mitte kaablist!

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas officer » P Nov 08, 2009 8:27 pm

Skeem kirjutas:Kuulge,aga kuidas digi-TV pilt sellistes olukordades käitub?


...no siis peab küll väga piiritu fantaasia olema,kui karta 27MHz analoog ca 800MHz digile mõjuks...sageduste vahe 30X hoopis teine modulatsioon :D !
Aga võibolla katsetada CB rigi antennipistikust cox otse TV antennipesasse :D (lapsed:see oli onu nali!)
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Puravik
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 94
Liitunud: K Juun 28, 2006 11:43 pm
QTH: KO18UM39
Asukoht: Paatsalu KO18UM39
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Puravik » E Nov 09, 2009 1:43 am

See preamp on jah mõttetu, tekitab ainult müra juurde. Mul on KL300P ja sellel ei saa seda preampi välja ka lülitada tuleb vist ise vahelt välja visata. Preampi kasulikkust olen ainult märganud SSB-s töötades kus ta midagi peale müra tekitamise ka juurde annab.
Yaesu FT-847/TYT TH-9800/Anytone D878UV/Cobra725/Yaesu FT-1900/Alan 9001
304HR ES8BHR

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Janus » E Nov 09, 2009 9:40 am

Nii see on. Kui vahetult jaamataga asuv preamp ikka juurde annab on
ikka jaama tundlikusega midagi lahti. Endal ka preamp-ga varjant aga
preamp-i ei kasuta. Tõsi ühel juhul andis preamp küll hea tulemuse
see oli vanema Yaesu ham transiiveriga CB bandis.

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas janno » E Nov 09, 2009 9:43 am

Puravik kirjutas:See preamp on jah mõttetu, tekitab ainult müra juurde. Mul on KL300P ja sellel ei saa seda preampi välja ka lülitada tuleb vist ise vahelt välja visata. Preampi kasulikkust olen ainult märganud SSB-s töötades kus ta midagi peale müra tekitamise ka juurde annab.


Siin on enamustel KL200P ja vahel tuleb tahtmine risu vastu seina lüüa, kui Jaapani raadio sisse sõidab 100-ga, ja kui müra ei ole siis eelvõimuga käristab ikka 2 palli välja. täiesti lambist ja siis on sidega a. 30 km asi kööga 40 km peal, ei kuule enam neidki kes 2 palliga ja enamvähem puhtalt ilma eelvõimuta tulevad. Kas me sellist eelvõimendust tahtsimegi ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas Evo » E Nov 09, 2009 11:06 am

Olen võrrelnud korraga kahte lõppvõimendit, üks neist siis preampiga ja teine ilma. Antenniks oli sellel katsel poollaineantenn ja jaamaks President Lincoln. Raadioeeter küllaltki häirete ja mürade rikas. Paremad tulemused ja sided sain ilma preampita võimendiga. Preampiga võimendi puhul lisandusid vaid segavad häired, S- meeter püsis pidevalt 3- 4 peal ja vastaskorrespondendid olid märgatavalt halvemini kuuldavad. Sama asja kogesime ka ürituse "Röögatus Munamäe tornist" ajal, mille käigus proovisime alul mõlemat varianti ja eelistasime ikka ilma preampita võimendiga sidesid pidama jääda.

Maapealseid (terrestrial) digilevi saateid võib CB- jaam segada küll. Erinevalt analoogvastuvõtust, millele lisanduvad vaid triibud kujutisel, lööb digilevi puhul pildi ja heli täiesti "lukku" ning teleri ekraanile ilmub kiri "NO SIGNAL" (või midagi sarnast vastavalt vastuvõtuseadme tarkvarale). Seda eriti just siis, kui TV- antennil kasutatakse nõrga signaali puhul lisavõimendit (näiteks Rantelon- i aastatetagust toodet). Kah omal käel ära proovitud, TV ja CB antennide vaheakugus umbes 6- 7 meetrit, ja enam- vähem samal kõrgusel. TV- antennivõimendi õnnestus "lukku lasta" isegi käsisaatjaga, milline oli ühendatud ilma igasuguse lisavõimendita CB 5/8 antenniga. Et häda on just TV- antenni võimendis sai selgeks siis, kui antenn sai katsetuseks ühendatud vastuvõtjale otse ilma võimendita. Siis ei kadunud televastuvõtt ka 100W CB- signaali puhul.
Jutt sai küll pikk nagu eepos, aga ehk kannatate ära. :)

seriff
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 126
Liitunud: T Apr 14, 2009 10:02 pm
QTH: KO37KX55
Asukoht: põlvamaa põlgaste
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas seriff » E Nov 09, 2009 11:33 am

mina olen ka selle kl200p omanik ja olen katsetanud teda vahest.mõni kord tast on ka kasu olnud eriti autos ta toimib ilusti aga kui baasjaama taga siis mõni kord ta tapab isegi olemas oleva signaali.kui müra juba üle 2-3p siis ta ei ole hea aga 0-1p müra juures on ta toiminud.minul on tast kasu olnud aga igalt poolt kuulnud et tapab signaali.
autos kunagi kui evo ja anti rääkisid siis oli kasu tõi jutu kohe selgemaks ilmselt siis kehva antenni puhul võib temast kasu olla.
see on ainult minu arvamus.

73!!
DX: 304AS Ham: ES6ADB
kutsung: seriff

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas peeter » E Nov 09, 2009 11:49 am

Ütlen ka paar sõna KL200P kiituseks.
Autos on mul suht suur häireväli ja eelvõim tänu oma lisafiltrile vähendab seda tunduvalt. Samuti hakkab ASC squels eelvõimuga koos paremini tööle.
Seisuajal, kui mootor ei tööta, pole eelvõimust muidugi mingit kasu.
Tervitustega
Peeter

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas EINAR » E Nov 09, 2009 1:44 pm

Minul on plaanis (talvepoole) see preamp KL-300P sees teha selektiivseks, st. asendada seal transi kolektorahelas olev takisti võnkeringiga. Kuigi hüvetegur sellisel selektiivahelal saab olema väike (läbilaskeriba suur!), on temast tõenäoliselt rohkem kasu kui originaalvariandins lairibavõimendina.
Tahaks veel proovida mõnel CB-kanalil lausa kvartsfiltrit antenni ja vv. sisendi vahel? Mõistagi tuleb kõik lainetakistused jms omavahel sobivusse ajada!
Omalajal sai nende asjadega kõvasti mässatud, ajab nüüdki "hamba verele!"

Edit: niipalju veel, et ma pole oma KL-300P-d pärast Munamäe tornist allaronimist enam kasutanud, seal Evo-ga meil see ebaotstarbekuse fakt selguski preampi osas.
Viimati muutis EINAR, E Nov 09, 2009 6:39 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB lõppvõimendi

PostitusPostitas officer » E Nov 09, 2009 2:23 pm

Evo kirjutas:TV- antennivõimendi õnnestus "lukku lasta" isegi käsisaatjaga, milline oli ühendatud ilma igasuguse lisavõimendita CB 5/8 antenniga. Et häda on just TV- antenni võimendis sai selgeks siis, kui antenn sai katsetuseks ühendatud vastuvõtjale otse ilma võimendita. Siis ei kadunud televastuvõtt ka 100W CB- signaali puhul.
Jutt sai küll pikk nagu eepos, aga ehk kannatate ära. :)



see on nüüd see jutt,et Rantelon ent.eelvõimendid on veica laia sisendiga,ehk väheselektiivsed ja sisend kehvasti varjestatud...ma kiskusin enda soome antennilt AD-20 just seepärast küljest ära ja panin sinna z.boxist toidetava TriaxMFA651 eelvõimendi. Ja ei mingeid probleeme töötamisel HF kõikidel bandidel P.out 250-300W, antennide vahe vert. suunal ca 6m.
Viimati muutis officer, E Nov 09, 2009 2:52 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron