Pole levi

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
mave

Pole levi

PostitusPostitas mave » R Mär 18, 2005 10:35 am

Saatja on Alain 78 PLUS
Antenn on magnet President Florida 450mm

Eile sai külge pandud, aga sitaks vähe levi on, kesklinnas ei ole mitte midagi kuulda, Laagris mingit rekkameeste juttu sai õrnalt kuuldud. Ehk siis 8 AM kanal (Italian).

Oskab keegi öelda, kas saab seda aparaati kuidagimoodi timmida, et paremini töötaks või oleks vajalik võimendi?

Antenn ise on keset katust...

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Pole levi

PostitusPostitas Ambur » R Mär 18, 2005 6:43 pm

mave kirjutas:Eile sai külge pandud, aga sitaks vähe levi on, kesklinnas ei ole mitte midagi kuulda, Laagris mingit rekkameeste juttu sai õrnalt kuuldud. Ehk siis 8 AM kanal (Italian).


Oled sa oma antenni häälestust seisulaine mõõtjaga kontrollinud, võib olla pole lihtsalt paigas. Breika õhtuti kanalil 21 FM. Seal leiad kindlasti kedagi. Siis saad proovida, kuidas kuuled ja ise kuuldav oled.
Viimati muutis Ambur, K Apr 20, 2005 10:04 am, muudetud 1 kord kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

mave

PostitusPostitas mave » R Mär 18, 2005 10:07 pm

Sai natuke levi parandatud 1.5M antenni näol.

Tundub et probleem lahenes ;)

tnx

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

Re: Pole levi

PostitusPostitas Kala » L Mär 19, 2005 4:12 pm

mave kirjutas:
Oskab keegi öelda, kas saab seda aparaati kuidagimoodi timmida, et paremini töötaks või oleks vajalik võimendi?

Antenn ise on keset katust...
Ise veel suht võhik sellel alal,aga võimendi annab minuteada lisa ainult saatele minnes,mitte vastuvõtul.Kindlasti tasub lasta spetsialistil lällar üle vaadata,äkki kusagil on kasvõi külmjoode.

koma
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: L Mär 26, 2005 10:32 am
Kontakt:

PostitusPostitas koma » L Mär 26, 2005 10:35 am

Selle 450mm magnetantenniga pole mingi ime, et sul levi pole. Esiteks on tükk tegu, et seda häälde saada (mäletan, et isegi tuli vist lühemaks lõigata see ülemine jupp), teiseks on see antenn ulme-kaka :) Aga nagu ma aru saan, oled sa ise selle probleemi juba lahendanud. :) Lahe

mave

PostitusPostitas mave » P Mär 27, 2005 12:19 am

Nii... tehnoturus öeldi, et see 145cm antenn häälestust ei vaja, asjamehed eetris leidsid, et siiski on tarvis.

Eelmisel antennil, 450mm, oli see häälestuspulk vms küljes, mida sai üles-alla liigutada. Sellel antennil seda pulka küljes ei ole.

Et kas ma olen õieti aru saanud, et häälestamine käib selle pulga abil või käib see kuidagi S-meetri kaudu?

Aitähh, asjalikud vastused 8)

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Mär 27, 2005 9:25 am

mave kirjutas:Nii... tehnoturus öeldi, et see 145cm antenn häälestust ei vaja, asjamehed eetris leidsid, et siiski on tarvis.

Hei!
Autoantennid on kõik valmistajatehases enamvähem häälde pandud, aga järelhäälestust, vähemalt kontrolli vajavad ikka. Antenni häälestusele mõjub juba see, kas ta autol paikneb keset katust, ühes ääres või kapotil.
Häälestust saab kontrollida SWR-meetriga (seisulaine mõõtjaga). Mida väiksem on seisulaine, seda paremini on antenn hääles. Väga hea on häälestus, kui mõõtja näitab 1,1 - 1,3. Kuni 2 -ni võib enamvähem rahul olla, kuigi siis hakkad kütma juba rohkem lõppastet, kui antenni. Mõõtja näidu puhul üle kolme võib antenni metsa visata, sest siis võid lõppastme läbi kärsatada.
Otsi mõni CB vendadest, kes sul kõige lähemal asub ja kellel on mõõtja, siis saad täpselt teada, kui hääles su antenn on.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

riitus
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Mai 02, 2005 6:27 pm
Asukoht: Jävamaa Tyri-alliku

PostitusPostitas riitus » E Mai 02, 2005 7:49 pm

Ei akanud uut teemat tegema, kuna mul sama sede mis selles teemas brobleeme tekitas, kuid mure veidi teistsugune.
Mingil ajahetkel peale mõnda aega sedme mitte kasutust tekkis ekraanile märge LOW oskab mulle ja minu puu ingliskeelele ää seletada mida tähendab järgmine lause: displayed when the radio transmis in iow power (the mode is possile with some frequency bands only - see the frequensy band chart). Selline jutuke siis oli selle LOW kohta manuaalis kuid minu puuingliskeel ei ei teinud sellest mõistevat juttu...

Teine asi see, et displei parempooses ylemises servas ilutsevad tähed EC mis lubab mu jaamale vaid 40 kanalit FM Kas on võimalik kuidagi selle asmele saada ka EU mis lubaks ka AM kanaleid?

Loodan, et siin on pädevaid mu murele leevenduseks :)

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Mai 02, 2005 10:42 pm

Tere Riitus!
Kõigepealt, mis jaam sul on? Mõnda tüüpi jaamadel on komme, kui need kaua ilma toiteta seisnud on, kustutada mälu ja minna tagasi tehase algseadistusele. Siis on vaja jaam lihtsalt uuesti programmeerida.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

riitus
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Mai 02, 2005 6:27 pm
Asukoht: Jävamaa Tyri-alliku

PostitusPostitas riitus » E Mai 02, 2005 10:53 pm

Jaamaks Midland alan 78 plus multi.
Mis sellesse puutub et mul võimalus vaid 40 kanalit fm kuulamise võimalusse puutub siis selle ma ilmselt mõtlesin välja. Antenn mida kasutan võimaldab vaid 40 kanalit siis siit ka ilmselt AM-i puudus???
Niipalju ma nägin tehnoturu antennide kasutusjuhendist. Kuid sellesse mis LOW-sse puutub ei ole ma suutnud selgust saada.

See mis antenni ja 40 kanalisse puutub siis kui kasutan antenni mis myygis tehnoturus ja tyyp oleks selline MINI antenn 60cm 3m RG58 Alan
Kas se oleks selgituseks miks ma ei saa kuulata ja rääkida AM sagedusel?


Tänades. Mina. Tänaval Riitus....

mrw
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Mär 30, 2005 5:38 pm
Asukoht: Tallinn, Maardu, Taebla, Nõva, Kohila

PostitusPostitas mrw » T Mai 03, 2005 10:32 am

sul läks saatja seistes EU reziimi peale. Vaata juhendit ja pane Italian tagasi.
Saad low'st lahti ja AM tagasi.
President Herbert + Alan ML 145

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » T Mai 03, 2005 11:40 pm

See küll Alan 48+ multi juhendist ,aga ehk on abiks.Väljalülitatud jaamal vajuta alla am/fm ja scan nupud(korraga) ja lülita jaam sisse.Pöörates kanalivaliku nuppu saad valida asukohamaa,pärast valikut vajuta am/fm nuppu ja peaks ok olema. :)

riitus
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Mai 02, 2005 6:27 pm
Asukoht: Jävamaa Tyri-alliku

PostitusPostitas riitus » K Mai 04, 2005 8:51 pm

Tänud Kala :)

Just nii se käiski kuid suutsin manuaali nurgatagusest yles leida ka väikeste tähtedega kirje mis selle kohta kirjutatud oli. Ka minu jaamal käis se nii juu se siis miski vaikimisi standard. Kuid väheste kogemustega ja ei suutnud ise sellepeale tulla :) Olin kyl igasugu kombinatsjoone leiiutanud seda proovimatta...

Selline väike kysimus veel, et kui antenn võimaldab kasutada vaid 40 kanalit siis ka se tähendab seda, et 40 kanalit AM ja 40 kanalit FM?

Ja sis veel... Kas keegi oskab öelda või soovitada keskeesti ligiduses kedagi kes oleks võimeline antenni paikka reguleerima. Hetkel ei liigu eriti tallinna Tartu kandis ja teele jäävad asulad kus sellist teenust võheuutavalt pakutakse...
On siinsetest targematest ise keskeesti tegelane?

Tänud targematele :P

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

PostitusPostitas es1dc » R Mai 13, 2005 2:45 pm

Tead neid kanaleid on ikka 40, see AM/FM tähendab ainult modulatsiooni, st seda kuidas sinu hääl eetrisse saadetakse, kas nii nagu kesklainel AM või nii nagu ultralühilainel (FM). CH1, 2, 40 on ikka üks ja seesama sagedus nii AM kui FM asendis. Ja antennidega on nii, et hästi laias laastus on bändi ribalaius 1MHz ja sellel töötamiseks on sul mingi pikkusega traat. Ja nüüd võrdluseks see, et ULL FM-i kuulates keerad nuppu 88-108 MHz see on 20 MHz ja traat on noh umbes samasugune. Nii et vastuvõtule ei ole asi üldse eriti kriitiline. Kui hakkad ise antenni saatel kasutama, siis on need pikkuse asjad olulisemad, kuid tavaliselt on tegu standardse tootega ja asi töötab ilma erilise punnimiseta.

Marja Jüri
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 157
Liitunud: P Apr 03, 2005 8:59 pm
Asukoht: Tallinn ,Kristiine. 21FM

Marja Jüri

PostitusPostitas Marja Jüri » L Mai 14, 2005 9:29 pm

Olen Paides tõenäoliselt 19. mail.Kõige kõrgemas majas,ilmselt terve tööpäeva.Ei ole kõige targem, kuid asja võib urgitseda...
Teid tervitab Marja Jüri.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron