Lällar merel

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
krss
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: E Aug 22, 2005 11:19 pm
Asukoht: Tallinn/Soome

Lällar merel

PostitusPostitas krss » E Apr 03, 2006 2:40 am

Ei ole kunagi lällarit merele kaasa võtnud, kuigi kaatril on 12V pistik täiesti olemas ja tehniliselt ei oleks selles midagi ületamatut. Rahvas räägib, et rannikuvetes liikudes peaks selline asi siiski olema, just piirivalve tarvis. Mis kanalil muidu piirivalve kutsub? Kas merel midagi muud põnevat kah kuulata on, nt suuremaid laevu? Kuna merel liikumine on paratamatult vähem või rohkem vesine värk, siis autole mõeldud komplekti hea meelega sinna ikkagi ei viiks. Kas on mõtet osta selle tarvis mingi taskusse mahtuv aparaat? Ja kui, siis milline? On sellisega mujal kah midagi peale hakata? Tänud ette neile, kes võhikule seletada viitsivad, või siis niisamagi kaasa elavad :)

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

PostitusPostitas es1dc » E Apr 03, 2006 10:21 am

Piirivalve vaevalt et cb-d kasutab, selleks on merel ikkagi 150MHz sagedused ja vastavad kanalid nii sidepidamiseks kui hädakutseteks. vastavalt aparaadid-antennid ka teistsugused. Vt Tehnoturg http://www.tehnoturg.ee/?id=b_t.

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » E Apr 03, 2006 10:40 am

Merel jah hoopis teised sagedused, cb rohkem maarottide pärusmaa :lol: :lol:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » E Apr 03, 2006 10:57 am

Suvel käisin ühe piirivalve laeva peal ja neil oli vähemalt kolm kui mitte neli erinevat "lällarit" :shock: Ja kui ma ei eksi oli üks neist ka CB

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » E Apr 03, 2006 11:06 am

Ma "Valvase" peal praktikal kunagi olnud ja seal küll CB-st asi kaugel. Ja aastakese merel ka praktikat kaubalaevadel olnud, aga CB-d ei ole ühelgi laeval märganud.
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » E Apr 03, 2006 12:04 pm

ei vaidle üldse vastu, sest merel kaugused hoopis teised ja kindlasti vaja häirekindlamat sidet kui CB. Aga too laev mille pardale ma kora sattusin oli suhteliselt pisike ja seal oli tõesti vähemalt kolm erinevat raadiojaama. Ei või kindel olla, aga minu arvates oli üks neist President tüüpi CB

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » E Apr 03, 2006 12:43 pm

Väiksematel laevadel äkki omavaheliseks sidepidamiseks mingite kindlate tööde ajal.
Feel free to try everything, because you only live once.

Marja Jüri
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 157
Liitunud: P Apr 03, 2005 8:59 pm
Asukoht: Tallinn ,Kristiine. 21FM

PostitusPostitas Marja Jüri » T Apr 04, 2006 8:17 pm

Möödaminnes peab ütlema,et CB raadiosageduste kasutamine merel kui ka õhus on eeskirjaga keelatud.Ilmselt ei kuula ükski Amet CB hädakutsekanalit CH9.
Teid tervitab Marja Jüri.

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » T Apr 04, 2006 11:20 pm

Mina leidsin Tehnoturust aga sellise lehe http://trip.rk.ee/cgi-bin/thw?${BASE}=akt&${OOHTML}=rtd&TA=2000&TO=5&AN=1936 ja seal pole kirjas,et merel ei või CB-d kasutada. :D Muidugi võin ma ju ka eksida,äkki mingi uus määrus valmis treitud.

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » K Apr 05, 2006 9:05 am

"CEPT PR 27 raadioseadmete ühendamine üldkasutatavasse telekommunikatsioonivõrku on keelatud."

Huvitav kas see lause muudab ka idee "kanal21 internetti" ebaseaduslikuks?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » K Apr 05, 2006 10:27 am

Kala kirjutas:Mina leidsin Tehnoturust aga sellise lehe http://trip.rk.ee/cgi-bin/thw?${BASE}=akt&${OOHTML}=rtd&TA=2000&TO=5&AN=1936 ja seal pole kirjas,et merel ei või CB-d kasutada. :D Muidugi võin ma ju ka eksida,äkki mingi uus määrus valmis treitud.

Sul on õigus, praegu kehtiva eeskirja kohaselt on CB 27MHz kasutamine keelatud ainult lennukites. Merel pole see keelatud, nii et oma paadis / jahis võid seda kasutada. Aga ainult teistega lobisemiseks, sest merepääste amet CB hädaabi kanalil valvet ei pea, vaid ainult meresideks ettenähtud sageduste hädaabi kanalil.
Praegu on ettevalmistamisel uued CB, PMR ja muude vabakasutus sageduste kasutamise eeskirjad, eks siis näeb, mis muutuseid see sisaldab.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » K Apr 05, 2006 10:30 am

Omal ajal olid lausa müügil,kui mobiile veel eriti ei olnud n.n telefoni pikendajad,mis olid ühendatud telefoni võrku ja nende pärast oli ka see seadus ilmselt kirja pandud.
See oli puhas CB jaam + telefoni liiniga ühendatav n.n modem.Ilmselt see segas TLF-i tööd.
Jah merel kasutades ja kus iganes kahtlastes kohtades peab luba küsima kaptenilt või vastutavali isikult kes on asjaga kursis.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist