Tugev QRM lühilaine alas

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas es8bfu » L Mär 13, 2010 6:08 pm

Nii nüüd on jama majas...keegi mu kallitest naabritest on ilmselt hankinud omale mingi odava impulsstoite ja kasutab seda nüüd. Selle tagajärjel on mul nüüd mürafoon endise 4-5 palli asemel 60dB..

Võtab kohe tõsiseks.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas Kaljukits » L Mär 13, 2010 9:19 pm

Esiteks tunnen kaasa. Teiseks aga paar küsimust: Kas QRM on kindlal sagedusel või üle kogu bändi? Oled Sa oma majapidamise el. toite 100% väljalülitanud ja kindel, et see ei lähtu Su omast aparatuurist? Mul on kahel korral arvuti monitor tugevat QRM teinud, kusjuures viimasel korral hakkas see nö. üleöö segama -varem ei mingit jama.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas EINAR » P Mär 14, 2010 12:35 am

es8bfu,
vaata, jälgi, pane veel lisainfot, siis oskaks ehk veel nõuandeid soovitada. Ma kunagi kortermajas üht-teist välja peilind kui ULL-i segati. Ega see väga hull ettevõtmine polegi !
Arvuti ekraan on minul ka seganud kui maandusi polnud. Võib-olla on kusagil maandustes katkestus või "siriseb" mõni pool-lekkima hakanud kodumasina blokeerkonde, see ka mul üle elatud. Ja harukarbis oli tütrel korteris vask ja alumiinium juhe kokku keeratud, tuline ja TV ekraanil sädelus, lõhna järgi sai pooljuhuslikult lõpuks jaole.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas officer » P Mär 14, 2010 5:13 pm

EINAR kirjutas:es8bfu,
vaata, jälgi, pane veel lisainfot, siis oskaks ehk veel nõuandeid soovitada.


...väga asjatundlik nõuanne :D !
ES2JT/304JT

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas es1dc » E Mär 15, 2010 9:46 am

Nii omast kogemusest, üks asi mis kõva QRMi tundub tekitavat on tänavavalgustus parasjagu siis kui lampe süüdatakse, siis on mingi paarkümmend minutit lärinat. Ja teine asi 12V halogeenvalgustuse toiteplokk. Aga mitte kõik tüübid vaid mingi konkreetne tootja või mudel, teised annavad ka veidikene häireid, kuid seda kuuleb skänneriga päris ligi minnes.
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas EINAR » E Mär 15, 2010 5:58 pm

...Ikka veel häired ?...siis ka minu poolt kaastunded !
Mõned minu pakutud kahtlustused lisana, tuleb ehk kasuks :
...päevavalguse luminofoorlambi starter ( kui jääb nö. "sirisema")
...tõesti mõnes korteris miski, ka neile endile teadmata, jukerdab?

Meie peilisime oma kortermajas tolle ULL-i segaja välja nii, et panime OKEAN raadio koos häiretega mängima ja hakkasime kortermaja koridorides elektrikilpidest korterite toiteid korraks välja lülima...ja ennäe - ühe korteri el.-toite korraks kadumisel kadus korraks ka ULL-i segamine. Näitasime noormehele pärast asjaolude selgitamist siis veel ühte minu saatja karbikest ja ütlesime, et sellega leiame su mistahes asukohast üles kui veel asi kordub ja siis juba jätkab miilitsaonu.... Ei kordunud. Aga jäigi meil tookord teadmata, millega ta seda segamist tegi? Meenutas sirinat see hääl.

Kui elad kortermajas, saad ehk sama meetodiga häireallika asukohale orienteeruvalt lähemale ?
Aga ka mujal kui võimalus el.-toiteid osade kaupa korraks välja lülida.
Kui häire on maja juhtmestiku kaudu leviv, siis "õhu kaudu" peilimine suurt ei aita asukoha leidmisel.

es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas es8bfu » E Mär 15, 2010 6:35 pm

Ei ole veel miskit selgunud. Ja ei ole korterelamu...Panen siia ekstreemse pildi vaatest mis avanes ühel teatud aasta jaanuarikuu hommikul. Ise kahtlustan seda roosakat maja või esimest valget.

Pilt

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas officer » E Mär 15, 2010 6:41 pm

EINAR kirjutas:...Ikka veel häired ?...siis ka minu poolt kaastunded !
...tõesti mõnes korteris miski, ka neile endile teadmata, jukerdab?
.



....kindlasti kontrolli, kas naabrinaisel kogemata jalas 100% sünteetilised aluspüksid ja karvad ajamata :D
Viimati muutis officer, E Mär 15, 2010 10:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas EINAR » E Mär 15, 2010 10:19 pm

...Ei tulnud meeldegi, es8bfu, Sa ju Pärnu mees jah ! Mul üks tuttav Uunikumi mees sääl kõva omal hobialal tegija...
Kas elektriliinid kaabliga , kui vesi kusagil kaablijätkus ...no siis osta uus maja...USA-s tehtavat nii kui nt. nõudepesu masin otsad annab :)
Proovige sääl naabrimeestega kokkuleppel neid elektri(kaabel?)liine ühekaupa tagant ära lülitada...ehk satute peale vähemalt ligilähedaseltki müra tekkekohale...?...aga kaabli jätkumuhvis sädelemise tõenäosus olemas kül, kaua aga ei tohiks seal too jama aga kesta: kas paneb piraka ära või kuivatab ise soojusega muhvi ära. Praegu niiskust ehk juurde ei tule, aga kevadel lume sulamisega korduvus ilmset tõenäoline.
See talv külmutas maa sügavalt enne lume tulekut ära, tõmmand ehk kaabliisolatsioonile külmumispiirkonnas mõra sisse, kunagi sellise jandi üleelamine tuli ka veel meelde...

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas Evo » T Mär 16, 2010 11:31 am

Alul püüa selgeks teha, kas häire saabub sinuni elektriliini kaudu (toidet pidi) või antenni kaudu. Võimaluse korral pane raadiojaam korraks akutoitele ja vaata, kas häirete nivoo muutub. Mõni toiteplokk võimaldab ka sekundiks- paariks pistiku seinast välja tõmmata, ilma et väljundil toide katkeks. Sellest piisab, et tajuda, kas häire kaob või mitte. Heaks abimeheks on ka raadioscanner, millega saaks nende kahtlustatavate majade lähikonnas kuulata. Laiaribalise häire korral piisab ka kaasaskantavast raadiost, kõige paremini löövad häired välja AM- i kuulates.

es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas es8bfu » K Mär 17, 2010 6:54 pm

Sain sellise riistapuu...vaatame mis me avastame :P

Pilt

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas Ambur » K Mär 17, 2010 7:02 pm

es8bfu kirjutas:Sain sellise riistapuu...vaatame mis me avastame .

Võibolla pandigi segaja sulle spetsiaalselt, et hakkaksid ka "rebase" jahtijaks.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas es8bfu » N Mär 18, 2010 4:03 pm

Natuke mõtlemisainet:
Mina olen ringiga märgitud majas...ja minu arvates lähtub see pask majast 10a....

Pilt

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas EINAR » N Mär 18, 2010 4:38 pm

es8bfu, kas Sa Evo 16.03 postituses soovitatut proovisid ? Kas tuleb antennist (õhust) või elektriliinist ? Toimi just, nagu Evol kirjas. See on minu meelest asjalikeim lähenemine antud olukorras, edasi siis saaks juba mõtelda ?

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tugev QRM lühilaine alas

PostitusPostitas EINAR » T Mär 30, 2010 4:59 pm

...Jäi teema näpu alla ja puhtalt uudishimust : kas jamad lõppend või lõpetasid ise tegelemise raadioasjandusega ? :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist

cron