FM 21

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
argoelmi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: E Apr 10, 2006 8:38 pm
Asukoht: Rakvere

FM 21

PostitusPostitas argoelmi » R Apr 21, 2006 8:27 pm

Kas on ka kedagi kes väljapool tallinnat FM21 kanalit kasutab.Ise olen virumaal ja olen proovinud hõigata sellel kanalil aga vastukaja siiani ei ole olnud.
Alan 100Plus ja Alan 42 MULTI omanik.Volvo katusel ka mingi antennike.Transiti katusel pikk vemmal.

Kasutaja avatar
argoelmi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: E Apr 10, 2006 8:38 pm
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas argoelmi » E Apr 24, 2006 9:30 pm

kas tõesti ei ole väljaspool tallinnat kedagi kes kasutab 21. kanalit.Andke endast märkku
Alan 100Plus ja Alan 42 MULTI omanik.Volvo katusel ka mingi antennike.Transiti katusel pikk vemmal.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Apr 24, 2006 10:02 pm

argoelmi kirjutas:kas tõesti ei ole väljaspool tallinnat kedagi kes kasutab 21. kanalit.Andke endast märkku

Tere Argoelmi!

Ma ei tea, kas teisi CB kasutajaid on Rakveres, aga tean et Tapal on kasutajaid (üks on Tapa-Kalle), samuti Albus (Albu). Kumbki koht pole Rakverest kaugel ja mõlemad on eetris ka 21-el kanalil, nii et tee proovi.
Albuga olen rääkinud isegi siit, Tabasalust, mis asub tunduvalt kaugemal.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

ivar
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 49
Liitunud: K Jaan 25, 2006 5:20 pm
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas ivar » E Apr 24, 2006 10:35 pm

ma ka vahel hõikan paides kanalil 21FM aga vastu pole veel hõiget saanud..

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Apr 25, 2006 6:30 pm

ivar kirjutas:ma ka vahel hõikan paides kanalil 21FM aga vastu pole veel hõiget saanud..

Tere Ivar!

Mis antenn sul on, kas auto peal või statsionaarne katusel / mastis? Kui on statsionaarne 1/2 või 5/8 ja hääles, võid proovida Rapla kanti kätte saada, see peaks jääma leviulatusse. Seal kandis mõned jaamad teevad häält. Ka Albu peaks jääma sulle leviulatusse.
Kõigepealt aga hõika Paide Matit, temaga on Raplakandi mehed rääkinud. Ja ka Türilt teeb keegi häält, kahjuks ei tea ta nime / kutsungit.
Võibolla vastab mõni ümbruskonna CB mees ise sulle, kui loeb siit su kirjutust, siis saate sidet proovida.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

ivar
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 49
Liitunud: K Jaan 25, 2006 5:20 pm
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas ivar » K Apr 26, 2006 4:28 pm

vot mul on selline asi,et käsijaam on.. :oops:
rekkameestega olen küll ja küll juttu ajanud..
aga kui keegi paide kanti satub,andku teada..
Viimati muutis ivar, P Sept 03, 2006 12:29 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » K Apr 26, 2006 5:35 pm

ivar kirjutas:vot mul on selline asi,et käsijaam on.. :oops:

Pole probleemi, käsijaamade võimsus on samuti 4W ja jaama oma antenn peaks ärakeeratav olema. Torka katusele ka antenn (statsionaarne 1/2 antenn pole tehnoturus eriti kallis), jupp RG58 kaablit taha (on üsna odav), kaabli otsa üleminek mis sobib jaamaga ja saad toast mugavalt lobiseda vähemalt 10 korda kaugemale kui jaama oma antenniga. Ja kui jaamale veel ka toiteploki muretsed/ehitad, võid lobiseda kaua süda himustab, kartmata akude tühjenemist.
Kui tahad aga jaama välja kaasa võtta, keerad ta oma antenni külge tagasi, paned akud/patareid sisse ja sul on jälle käsijaam.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

tai
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: E Apr 10, 2006 11:33 pm
Asukoht: Pärnu /Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas tai » K Apr 26, 2006 9:58 pm

Tegelen pärnus hoolega selle propakandaga. Ja siiani eduliselt pea iganädalaselt lähen ja viin tehnoturust mõnele uuele huvilisele jaama koos lyhiselgitusega. Kuna ise suuresti müriseva tehnika inimene siis kasutame kyll seda suuuresti liikurite vahel side pidamiseks aga ka 21 kanal hakkab sealkandis populaarsust koguma.

ivar
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 49
Liitunud: K Jaan 25, 2006 5:20 pm
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas ivar » K Apr 26, 2006 10:02 pm

Ambur kirjutas:
ivar kirjutas:vot mul on selline asi,et käsijaam on.. :oops:

Pole probleemi, käsijaamade võimsus on samuti 4W ja jaama oma antenn peaks ärakeeratav olema. Torka katusele ka antenn (statsionaarne 1/2 antenn pole tehnoturus eriti kallis), jupp RG58 kaablit taha (on üsna odav), kaabli otsa üleminek mis sobib jaamaga ja saad toast mugavalt lobiseda vähemalt 10 korda kaugemale kui jaama oma antenniga. Ja kui jaamale veel ka toiteploki muretsed/ehitad, võid lobiseda kaua süda himustab, kartmata akude tühjenemist.
Kui tahad aga jaama välja kaasa võtta, keerad ta oma antenni külge tagasi, paned akud/patareid sisse ja sul on jälle käsijaam.



mul on 1A adapter olemas..sellest on rohkem kui kyll selle käsika toitmiseks :D
a mõtlesin ehitada sellise antenni,mis reptiiteril järgi on..tasuks ära?
see pidi päris hea olema.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » K Apr 26, 2006 11:25 pm

ivar kirjutas:mõtlesin ehitada sellise antenni,mis reptiiteril järgi on..tasuks ära? see pidi päris hea olema.

Kui sa mõtled Tallinna repiiteri antenni, siis see on tõesti väga hea, ainult et PMR-ide 446MHz sagedusele. CB 27MHz sagedusele see ei kõlba.
CB antenni võid ka ise ehitada küll, kui sul on olemas alumiiniumtorusid ja oskusi, jooniseid internetis leidub, aga hakates materjale poest ostma, ei lähe see koos tegemise ja katsetamistega odavamaks kui osta valmis antenn.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Paide Vana

PostitusPostitas Paide Vana » T Mai 02, 2006 8:32 pm

Tere.

Paide ja Albu vahel toimub igaõhtune ring kell 21.30 ja seda juba 2-3 aastat. sellest võtab osa Aravetelt Jaan, Annast Mati Türilt oli Aarne aga ta kolis Paide ja veel pole antenni yles pannud.Vahel ,kuim on levi hea saab yhendust ka Kehrast härra Viciga ja ka veel mõne amatööriga.

Tom.73

Kasutaja avatar
Marukoer
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 23, 2006 7:59 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas Marukoer » N Mai 25, 2006 9:53 pm

nüüdsest siis ka Marukoer / 015 üks neist kohati 21sl tegutsev....
ja seda siis põhiliselt Paides


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron