Mikrofonidest ? (objektiividest ka, sorry!)

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas EINAR » T Apr 13, 2010 10:16 am

No nii.
Minul mikriga eile õhtul asi korras...hakkasin vatitiku ja siiski puhta piiritusega esialgu pihta, tasakesi sain kogu tolmu ja muu kraami sealt ära. Aga seda vajas ainult u.1,5a autos olnud mikker, teised olid seest tuliuued ! Arvan, et just talvel külmaga hingeaurust tekkinud kondens ja tolm olid põhilised reostajad :D .
Aga puhtaks ta sai...palju sellest helikvaliteet paranes, ei oska kül ütelda ? Kui viitsimist tuleb, proovin baasjaamast Evo ja ka teiste hinnangut saada.

Rannamees, aga objektiivi pealt tulid pritsmed ära AINULT atsetooniga ja pehme vatitikuga, proovisin tookord ka selle prillide ja binoklite spetslapiga - "krigises" ainult vastu klaasi ja plekkidele mõju ei avaldanud...kraabi või küüntega ! :o

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas Kaljukits » T Apr 13, 2010 10:55 am

EINAR kirjutas: objektiivi pealt tulid pritsmed ära AINULT atsetooniga ja pehme vatitikuga, proovisin tookord ka selle prillide ja binoklite spetslapiga - "krigises" ainult vastu klaasi ja plekkidele mõju ei avaldanud...kraabi või küüntega ! :o

Optika puhastamiseks on mõeldud spetsiaalsed puhastusvahendid. Need on üldiselt küll üsna kallid, kuid ka hea toru ei ole odav. Atsetoon hävitab vääristuskihi ja rikub seega hea optika. Puht uudishimust, Einar, millist toru atsetooniga puhastasid?
Sry, et teemast veits väljas.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas es8bfu » T Apr 13, 2010 11:51 am

OT. ka minu poolt aga mina puhastan oma objektiive hingeõhuga ja spetslapiga...

Minu poolt kunagi alustatud teema Looduspilt.ee foorumis.

http://looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=125

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas EINAR » T Apr 13, 2010 5:48 pm

Kaljukits, puhastasin Sigma DC 17-70mm 1:2,8-4,5 . Ei teagi täpselt, mis seal peal oli, mingid pritsmed ja sõrmejälg vist!?
Aga joonistab ta väga hästi, selle hinna eest ma lausa imestan !! Tuttava fotograafi Canon F28-135 teeb mitte nii terava pildi !Oleme mitmeti proovinud. Aga 1/3 kallim.
Tookord proovisin algul äärest aviobensiiniga - (rasva?) laigud jäid peale pärast kuivamist.
Siis proovisin piiritusega, ei võtnud puhtaks, jäid imelikud laigud.
Siis ksülooliga, ikka laigud ja kui atsetooniga üle "pesin", pärast kuivamist silmaga midagi ei erista, nagu tehasest tulnud !
"Pesin" muidugi ainult niiske vatiga mitu korda.
Panin HOYA HMC UV filtri ette, et enam mitte objektiivi möksida.
Sorry, siis veidi teisel teemal ka.

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas rannamees » T Apr 13, 2010 9:46 pm

EINAR kirjutas:Kaljukits, puhastasin Sigma DC 17-70mm 1:2,8-4,5 . Ei teagi täpselt, mis seal peal oli, mingid pritsmed ja sõrmejälg vist!?
Aga joonistab ta väga hästi, selle hinna eest ma lausa imestan !! Tuttava fotograafi Canon F28-135 teeb mitte nii terava pildi !Oleme mitmeti proovinud. Aga 1/3 kallim.

Alla L toru ei kannata midagi osta, odavad logisevad ja poovad juba uuena...

SRY OT!

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas EINAR » K Apr 14, 2010 9:39 am

No läks OT-le, mis siis, jutt huvitav ! Mikritega asi selge !

"L" plaanis ka minul, aga tookord otsustasin odavamalt, nö. igapäeva tarbeks. Aga töötab sunnik igati laitmatult, talvel külmaga samuti...no niivõrd-kuivõrd teda põuest väjas hoidsin. See talvine antennipilt mul maja katusel (teemal"Kes ma olen", Einar) on samuti selle objega tehtud, ainult netis pixlid alla tõmmatud, keemiline pilt mul ka olemas 20x30cm, kase okstel pungad ka peal näha ja luubiga näeb veel peenematki...ma ilmaaegu ei kiidaks teda !!! ...Aga võivat olla ka konkreetse exemplari "viga", olen kuulnud tuttava fotograafi suust. No mul on selle objega vedanud kül, pean ütlema. Võtan kokkutulekule kaasa, saab proovida ja teema huvitav !

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Mikrofonidest ?

PostitusPostitas myller » K Apr 14, 2010 11:08 pm

EINAR kirjutas:Kaljukits, puhastasin Sigma DC 17-70mm 1:2,8-4,5 . Ei teagi täpselt, mis seal peal oli, mingid pritsmed ja sõrmejälg vist!?
Tookord proovisin algul äärest aviobensiiniga - (rasva?) laigud jäid peale pärast kuivamist.
Siis proovisin piiritusega, ei võtnud puhtaks, jäid imelikud laigud.
Siis ksülooliga, ikka laigud ja kui atsetooniga üle "pesin", pärast kuivamist silmaga midagi ei erista, nagu tehasest tulnud !
"Pesin" muidugi ainult niiske vatiga mitu korda.
Panin HOYA HMC UV filtri ette, et enam mitte objektiivi möksida.
Sorry, siis veidi teisel teemal ka.


Üsna radikaalsed hooldusvõtted siis. Isegi isopropüülalkohol on liiga äkiline objektiivi vääristuse jaoks. Klaas ise kannatab küll peaaegu kõike. Osads soovitavad õuhkaga ja riigiviina seguga puhastada, aga kõige targem on objektiiv puhtana hoida. UV filter on paras selle jaoks.

Kalev

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ? (...ja objektiividest ka )

PostitusPostitas EINAR » K Apr 14, 2010 11:46 pm

Radikaalseteks need hooldusvõtted läksid jah...aga nagu eespool ütlesin, miski ei aidanud, möks läks järjest laiemale pinnale ja "hangus" sinna (mikro-kilena muidugi). Ja kui nägin,et atsetoon ilusti maha võtma hakkas, tegin lõpuni...ja wery puhas ta on - kokkutulekul võite veenduda. No mina kül mingit vääristuskihi mahatulekut ega muul moel riknemist ei suuda märgata, uurisin lausa 6x luubiga ! ??

Egas ma läksingi algul võimaliku obje tuksikeeramise peale välja - mis ma tolle "plekilisega" ikka teinud oleks, ta jättis piltidele lausa "pehmed kohad" sisse...võin näidata Tani Äri kaubaseina pilte kus osades kohtades ei loe isegi hinna numbreid siltidel välja, ülejäänud kohad üliteravad ! Nüüd kõik need effektid kadunud, kogu pilt jälle üliterav !

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Mikrofonidest ? (objektiividest ka, sorry!)

PostitusPostitas myller » N Apr 15, 2010 11:18 am

Lahustil on veel loll komme läätse ja korpuse vahele ronida ja seal liim lahti sulatada. Tänapäeva plastiktorud kipuvad liimitud olema. Aga see selleks. Kui on valida haamri ja atsetooni vahel, tasub viimast proovida.

Kalev

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ? (objektiividest ka, sorry!)

PostitusPostitas EINAR » N Apr 15, 2010 11:28 am

...ega selle atsetooniga seal "mulistada" mingil juhul ei tohi...kui juba läätsede vahele ronib, on asi tuksis !!
Ikka poolniiske vatiga ja tasa ja targu. Iga "tõmbe" järel pead vatti ka vahetama...muidu hõõrud seda möksi seal niisama edasi-tagasi ! Täiesti "tunnete mäng" see puhastamine !

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Mikrofonidest ? (objektiividest ka, sorry!)

PostitusPostitas Evo » N Apr 15, 2010 12:28 pm

Mina igatahes kardan sellise asja juures atsetoni, ikkagi tugev lahustav aine.
Teine kurb kogemus on mul tavalise bensiiniga. Oli ühe raadio restaureerimine käsil, skaalal olid mõned hästi pisikesed värvipritsmed (eelmine omanik oli toa remondi ajal kogemata teinud).
Nagu ma kergelt niiske bensiinilapiga sellest plastmass-skaalast (OKEAH-209) üle käisin, nii oli kogu pind valkjalt matt. Edasi järgnes tundidepikkune poleerimine vänge vandumise saatel, aga pikapeale sai ikka veel asja. :)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist