Päris põnev algus :)

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Tõnis

Päris põnev algus :)

PostitusPostitas Tõnis » R Mai 12, 2006 11:58 pm

Sain siis antenni püsti. Ei võtnudki kuigi kaua aega. 5/8 kasuks tuli otsus hommikul Tehnoturus (1/2 ei olnud hetkel). Esimene side Äpuga, kellelt kuulsin, et on hea levi ja teine side juba Niznõi Novgorodiga (end. Gorki linn) ca 2000 km idas (Dimitri, kutsungiga 063, kellel on Alan 48 Plus jaam ja samuti 5/8 antenn). Hetkel on ilmselt mingi jama minu (kolleegilt laenatud) jaama (Alan 100) vastuvõtjaga, mis tundub kahisevat liialt. Esmaspäeval vahetan selle uue vastu välja. Nüüd aga rida küsimusi:
Kuidas saada kutsungit? Mingi nr 304 ja tähtede kombinatsioon? Kuidas QSL kaartide värk toimib? Hetkel esinen oma pärisnime - Tõnis, all, võiks ka migagi varjunime moodi kasutada. Võin ilmselt ise vabalt valida, kui just keegi juba ei kasuta?
Kohtumiseni eeteis
73!

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » L Mai 13, 2006 12:04 am

jap..sul jaamaga mingi kamm vist jah..lase uurida või proovi teist!
kutsungi saad Amburi käest.
ja see niisni novgorod..ma just neti kaardil vaatasin..asub ~1186km kaugusel
aga muidu oli eeter tore..eksole..oleks meil eesti see õhk kaa nii paks..AAPPII! :wink:

head eetri läbustamist..73!
..I hear U..

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Päris põnev algus :)

PostitusPostitas Ambur » L Mai 13, 2006 8:49 am

Tõnis kirjutas:Kuidas saada kutsungit? Mingi nr 304 ja tähtede kombinatsioon? Kuidas QSL kaartide värk toimib? Hetkel esinen oma pärisnime - Tõnis, all, võiks ka migagi varjunime moodi kasutada. Võin ilmselt ise vabalt valida, kui just keegi juba ei kasuta?
Kohtumiseni eeteis
73!

Tere tulemast CB-ide sekka!

Kuna CB on vabakasutus laineala ja Eestis/Euroopas pole vaja selle jaamu registreerida, ei anna keegi ka ametliku kutsungit. Terves maailmas on aga kombeks, et igal raadiojaamal, mis eetris töötab, on ka kutsung. Seepärast pead omale ise vabalt kutsungi valima, selleks võib olla ka su nimi kui muud ei leia. Kunagi ei öelda vastaskorrespondendile, eriti väljamaalastele, et kutsungit pole, neile ei mahu see pähe.

Kuna ka mujal maailmas CB kutsungeid ametlikult välja ei anta (väljaarvatud nendes maades, kus ka CB jaamad tuleb registreerida), on CB amatöörid kõikjal moodustanud omad klubid ja võtnud kasutusele oma klubide DX (kaugside) kutsungid. Need kutsungid koosnevad iga maa divisioni (regiooni) numbrist ja selle taga kas tähtede või tähtede/numbrite kombinatsioonist.

Et muu maailmaga sidet pidada, asutasime 1998 aastal ka siin kohaliku CB klubi oma DX kutsungitega ja koos lasime trükkida ka QSL (sidekinnitus) kaardid.
Näiteks minu kohalik kutsung on "AMBUR" ja klubi DX kutsung "304MR". 304 on rahvusvaheliselt Eestile antud divisioni number.
Lähemalt saad kutsungite süsteemiga ja maailma divisionide numbritega tutvuda meie klubi "CLUB 304" kodulehel (mis on praegu ajutiselt minu kodukal). http://www.hot.ee/mati304/klubi.html
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » L Mai 13, 2006 4:58 pm

Jah eile 12.05.06 oli üle tüki aja päris korralik ülilevi kus sai ka juttu aetud ja muidugi neid korrespondente oli eeter täis,muidugi väljaarva need neetud venemaa taksofirmad,mis olid pea igal kanalil,isegi kuni amatör pändipeale pugenud s.t 28mhz peal.Huvitav,millega tegeleb venemaa sideinspektsioon või kuda neid nüüd kutsutakse.piiripeal küll pannakse isegi moblad kirja ja nii edasi aga riigi sees on täielik segadus,iga tegelane teeb vist mida iganes tahab.
Aga ma loodan ,et mõned said jälle kogemuse võrra rikkamaks.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron