Kõrgsagedus kaablitest

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas EINAR » L Juun 19, 2010 11:17 am

Seoses digi-TV-ga on viimasel ajal kuumaks teemaks olnud ka antennikaabel.
Üheks paremaks hinna ja kvaliteedi suhte poolest võiks pidada RG-6U marki kaablit.
Olen seda palju müünud ja head tagasisidet saanud ka mitmetelt profi-tasemel asjatundjatelt.
Otsisin tükk aega tema tehnilisi andmeid, leidsin lõpuks miskit, ehk huvitab teisigi :

http://www.sat54.ru/catalog.php?prod_id=547

RG-6U on 75 oomi lainetakistusega ! ja sumbuvused leiab lingil toodud tabelitest.
Teda toodetakse kahes variandis : vasega kaetud terasest kesksoonega ja vasest kesksoonega, sumbuvusel on siis sellest tulenevalt ka väike vahe olemas.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas sombi » L Juun 19, 2010 11:57 am

Huvitav-huvitav, mul on teised andmed:
800MHz juures sumbuvus 20dB 100m kohta. Vähemalt 100m rulli peal on nii kirjas olnud ja tegemist oli vasest soonega. Selles tabelis ainult 17dB. Milliseid andmeid uskuda?
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas officer » L Juun 19, 2010 1:59 pm

Tule taevas appi...!
See 75 ohmine RG on mõeldud ikka eelkõige videosignaali jaoks.... :roll: !
Rahuneks õige maha ja kasutaks kaablit AL113 nagu kõik teised ristiinimesed, kellele pole oluline foorumis postituste arv 8)
Viimati muutis officer, L Juun 19, 2010 11:04 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas postikana » L Juun 19, 2010 2:50 pm

Einar, präägu jääb jutt liiga üldiseks. Aga viska miskeid linke või kaubakood, hind, tootja nimi, et me teaks ostes, et saame seda, mida sa siin mõtled.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas EINAR » P Juun 20, 2010 2:00 pm

Jaa, kaablil on kaasas leht, kus ka rohkem juttu peal. Hetkel on see poes, homme, esmaspäeval, lisan need andmed.

Veel aga inffi, et osades päris soliidsetes müügikohtades müüakse ODAVALT ! veel mingit eeltooduga väliselt äravahetamiseni TV antennikaablit ja mõistagi tormab rahvas praegu odava hinna peale meelsasti.
Minu juurde tullakse aga hiljem antennivõimendit küsima...kuigi Valgjärve mast paistab selge ilmaga ja "meetri pikkune" DM välisantenn olla kah just uus ostetud nende endi sõnade järgi.
Tean kaa seda odavat kaablit...ja kui seda suur rull tänaval vedeleb, kõnnin mööda ja üles ei korja !
Ilmselt on ta sumbuvus suur ...või tont teab mis...aga signaal sealt läbi ei tule.
Niipaljuga väliselt erineb, et seesmise varjesuka asemel on tal 3..4 traadiniidikest, selle all alumiinium (?) kileke...keskosa isolatsioon meenutab hõredat porolooni, kui järsemalt painutada, on lühis käes !

Ju nendes, muidu soliidsetes müügikohtades, pole raatsitud raadioalaste teadmistega asjatundjate peale
palgaraha kulutada ? !
Üldiselt olengi tähele pannud, et elektroonika- ja raadioalaste teadmiste poolest soliidsete müügikohtade müüjad eriti ei hiilga...kül aga on õpetatud kursustel neile ülihääd juttu kuidas kaup ikkagi ostjale pähe määrida, ilma, et ise ka teaks, millega täpselt tegemist on .
Voldid, watid, amprid , ampertunnid...need on tihtipääle nende arusaamistes üks ja sama "asi" :)

Originaal RG-6U töötab aga üldjuhul TV vastuvõtul DM kanalitel suurepäraselt ja pole vaja mingit "ristiinimese kaablit" kasutama hakata...ja minu postituste arv kah seda ilmselt ei mõjuta... :D

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas igiliikur » P Juun 20, 2010 4:44 pm

Tegelikult ongi nii, et mida odavam kaabel, seda paremini ostetakse. Tavainimesel on suht savi, peaasi, et hind paigas on.....

Väike OT: Einar, sa poes digiboxe ka müüd? Kui jah, siis oleks huvitatud hulgihinna päringust. Võimalik, et oleks mul huvi, 50:50, et oleks vaja hunnikut :D Hetkel kogun hinnapakkumisi :twisted:
ES6ADE

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas officer » P Juun 20, 2010 6:07 pm

EINAR kirjutas:Originaal RG-6U töötab aga üldjuhul TV vastuvõtul DM kanalitel suurepäraselt ja pole vaja mingit "ristiinimese kaablit" kasutama hakata...ja minu postituste arv kah seda ilmselt ei mõjuta... :D
304EI / ES6EI



AL113 sumbuvus 800MHz/100m=15,6db
RG6U " 20,0 db
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas EINAR » P Juun 20, 2010 10:19 pm

Lauri, ükskõik mis reaalne hulgihind Sulle kusagilt digiboxidele ka pakutakse, minu hulgihind on vähemalt 3% odavam...aga võib-olla ka rohkem ? :) Kes aga soovib kaelaostetud rämpsust (isegi alla omahinna!) meeleheitlikult lahti saada, mina oma nina vahele ei topi...aga ainult vaata, mis Sul nendega edasi teha õnnestub :?: :!:

No nii,....100m sumbuvus on ühel juhul 15,6 dB, teisel juhul 20 dB. Inimene ostab tavaliselt 10m, sumbuvused on siis 1,6 ja 2 dB vastavalt...sellisel signaalivahel on raske isegi mõõteriistaga vahet teha, rääkimata digipildilt vaadates. 20m kaablipikkuse puhul arvud samuti oluliselt ei erine 3,2 ja 4 dB!
Muidugi, kui signaalitugevus on nii "äärepeal" et teisel juhul lööb tõesti aeg-ajalt pildi asemel ruudud ette, ei ostaks mina ikka oluliselt kallimat kaablit, vaid paneks suurema võimendusega antenni...tuleb ikka OLULISELT odavam ja lõpptulemus igati stabiilsem .
Antenne on valikus võimendusega kuni +20...22 dB-ni välja, hinna VAHE tuleb 100.-...max. 200.- EEK-d . Ja ant.-võimendi asemel ( 250.-...350.- EEK ) ostaks ma samuti selle võrra kallima antenni ja püüaks puudujäävad dB-id antennist kätte saada.
Aga valik on alati valija otsustada ! :D
Ja halva valiku teinud inimesi kipub minu tähelepaneku järgi tunduvalt rohkem olema, hea valik eeldab tedmisi ja ettenägelikkust...aga võib ka juhusest tuleneda... :)

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas goodeye » P Juun 20, 2010 10:22 pm

endal kodus kõik teleantennikaablid RG6U-d. probleeme pole tähendanud telekates, küll aga pisikesel Digipulgal, see aga lahenes kui sagedus tõsteti ümber 626000kHz peale
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas EINAR » E Juun 21, 2010 9:39 am

Nu nii, panen siit eelpool jutuks kaabliga kaasas olnud papre pealt veel andmeid kirja :

Mark: RG-6U,
aga veel ka selline tähistus kõrval: Lx K504/48 BIALY
Ilmselt tootja (?) : LEXTON
Spec: 1,02 CCS + Al Foil + 48x0,12 Al Braiding + 6,8 PVC White

Vot i vsjoo !!
Aga mina teda müün Tani Äris ja siiani: no problems !!

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas officer » E Juun 21, 2010 12:48 pm

...minu pärast müü seal mida tahad!
Aga sellepärast ei pea tingimata teisi kaupmehi a'la "osades soliidsetes müügikohtades" umbisikuliselt mahateha. Kui kellegi kohta tahad kriitikat teha, siis ütle seda ka välja, nagu oli siin teemaks Raadiomaja Oomipood,ära palun inise niisama :roll: !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas sombi » E Juun 21, 2010 1:10 pm

Officer, kas sul on paha? Kes keda maha on teinud? Ei saa su pahameelest aru. :roll:
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas officer » E Juun 21, 2010 1:31 pm

...sa ei peagi millestki arusaama, kui sa seda ei taha :D
See oli minu avalik vastus Einarile tema avalikule postitusele 20.juuni.1.00PM.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas Evo » E Juun 21, 2010 2:37 pm

Kui olete omale hea kaabli ära ostnud, siis vaadake, et ka teie antenn häälestuks vastavatele sagedustele. Olen viimasel ajal käinud paljudele sõpradele ja tuttavatele abiks neid bokse ja antenne sättimas. Eriti just vanemale põlvkonnale on see veidi võõras asi. Meie kandis on Valgjärvelt väljastatavad digisignaalid analoogsignaalidest tublisti nõrgemad, seega tuleb ka antennile rõhku panna. Paljud endiste aegade detsimeeterlainealale mõeldud antennid häälestuvad liialt madalale ja tuleb ümber vahetada. Samuti jäävad ka üsna kesiseks niinimetatud lairiba logoperioodilised antennid, neile, kes saatjast veidi eemal, ei julgeks sellist antenni soovitada. Häid tulemusi on andnud ainult detsimeeterlainealale mõeldud paljuelemendilised Yagid. Vältige antenne, mille elemendid on kinnitatud plastist ühendustega, üks selline on minu lähikonnas pooleteise aastase kasutuse ajal hakanud elemente alla pillama.
Meeldetuletuseks Tartu rahvale, kes soovivad signaali võtta Soinaste mastist: sealt tuleb signaal vertikaalpolarisatsioonis, paigaldage siis antenn ka vastavalt (pulgad püsti). --I-I-I-I-I
Palju lugemist maapealsest digivastuvõtust:
http://www.digi-tv.ee/viewforum.php?f=44

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kõrgsagedus kaablitest

PostitusPostitas EINAR » T Juun 22, 2010 10:02 am

...Lisaks heal ja halval asjatundmise tasemel müüjatele on olemas ka head ja (minu meelest) halba RG-58 kaablit . :o

RG-58 CU, lisatähisega MIL-C17-F, mida olen ostnud ka Tehnoturust, on kvaliteetne ja vähemalt minu kasutuskohtades näidanud ennast kül väga heast küljest. Tal on mitmekiuline kesksoon ja tihe varjestus sukk ümber. Olen sellest kaablist antennifiidrisse kütnud 3,67 MHz-il 0,5 kW...pole häda midagi ! :finga:

RG-58U on väliselt eeltooduga äravahetamiseni sarnane, lahti-harutamisel avaneb aga sootuks teine pilt.
Selle kesksoon on ainult 0,6 mm , 1-e kiuline, tundub kül vask olevat (?) ja varjestuseks on Al-kile, mille peal hõre traatvõrgust sukk, vasest see traat kül nagu ei ole ? Suuremal saatevõimsusel võib selle kaabli soojenemist käega katsudes tunda....palju seda energiat siis antenni jõuab, pole teada...mitmekordset painutamist - murdmist see kaabel samuti ei kannata.
Mina võtsin kunagi teda müüki odava hinna pärast, pakuti 3.80 j/m...see rull veel täitsa olemas ka, kes soovib, see proovib...võib-olla mõnes kohas õigustabki ?

Nii et kui RG-58 ostmiseks läheb, tasub huvi tunda, mis värk tegelikult on ?! :)

304EI / ES6EI


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron