Alan Midland 48 Excel multi täiustamine

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Tõnis

Alan Midland 48 Excel multi täiustamine

PostitusPostitas Tõnis » R Mai 19, 2006 4:56 pm

Tere!
Sai päris kaua otsitud, kuid lõpuks leitud ka inglisekeelne variant. Jutt siis kanalitearvu tõstmises 400-ni.

http://www.open-channel.co.uk/

aga ega sealtki niisama ei leia...

Kliki vasakult MODIFICATIONS
siis MIDLAND ALAN PLUS MULTI
78 Plus Multi pildi all on link:
CLICK HERE FOR THE ALAN 48 EXCEL MULTI

(Ise ei ole veel jõudnud proovida)

73!

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » R Mai 19, 2006 10:23 pm

hähh..kah sportlik huvi või..midagi laiemat..(minula ainult sportlik)
surfasin mis ma sutrfasin..krt ei ole asjalikku inffi..kõik mis oli, oli
vanemate modide kohta..niisis
kirjutasin tootjale..ja kurtsin muret.. (www.cte.it)
ja ennäe imet..tuli asjalik otsekohene tekst..ja õpetus kuda teha.. :D

ja nii sai tehtud..ja toimib..lahe :lol:
..I hear U..

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » R Mai 19, 2006 11:25 pm

Riputa, Yeti, siis see info teistelegi üles

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » L Mai 20, 2006 9:23 am

mina konkreetselt pärisin Alan 48+ multi kohta..
ja sain vastuse 48 ja 78 plus multi kohta.. (need sisult samad..mõningate mööndustega)
kuid kui sarnane EXCEL verisoon nendega on ei oska kommentaarida

aga siin on palutud INFO
..I hear U..

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » P Mai 21, 2006 4:41 pm

Exceli kohta on mul inf eelpoolmainitud lingli näol olemas, tegudeni pole veel jõudnud. Sinu inf pakub kindlasti huvi teistelegi, sestap soovitasingi seda levitada. Kanalite arv ei olegi nii tähtis, oluline oleks saada 5 KHz sammu. Mis bändi sa sealt valisid ja kas said sammuks 5KHz?
73!

Kasutaja avatar
turuline
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 103
Liitunud: K Mai 11, 2005 11:31 am
QTH: KO29HJ
Asukoht: Mustamäe, Kadaka tee 72A
Kontakt:

Tehnoturus ka...

PostitusPostitas turuline » P Mai 21, 2006 11:47 pm

... enamuse ALANI CB jaamade modifitseerimise andmed ja tehniline dokumentatsioon olemas, me ju CTE esindaja. Nii et kui küsida, saab meiltki kätte. Vabandan muidugi jube ette ja taha, kui suure töömadina tõttu vastused ja info hetkeliselt ei tule.

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » E Mai 22, 2006 11:22 am

to turuline: nojah..ilmselt ma ka siis valest kohast kysisin ja et see kodukal olev maili aadress on niisama mutiauk..kuhu võib kirjutada, paraku ei ole ma sealt siiamaani vastust saand..(ysna mitu kuud tagasi kirjutasin) ..ja mulje jäi, et ega ei taheta vist infot jagada kaa... :? ..see selleks :twisted:

Alan 48 + multi'l valisin RU standardi ja kuid kanalijaotus on minuarust 10KHz sammuga!? (vist standardis nii on?)
seda vähemalt selle TABELI järgi
seal eelmainitud exceli modimis juhendis on kirjas et 400ch vist stadard jaotusega (varjant kus kõik lahti)
ja/või mingi 3 varjanti 400ch mis lõppevad 0'iga
mine võta nyyd kinni..eks see suht katseeksitus meetodite värk!

..egas midagi..kolb kätte ja proovima...või kysi T-turust nõu! :wink:
..I hear U..

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » T Mai 23, 2006 11:24 am

Mis puutub 0-ga lõppevaid on vene standart.Mis on meie sagedused need lõppevad 5-ga.Ja kanali samm ei ole mitte igal kanalil 10khz kaupa on erinevad.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » K Mai 24, 2006 8:26 am

to turuline: 48 Excel Multi jaama uurimisel selgus, et selles saab sisselülimisel valida riigi vastava riigi setinguid (sagedustabelit jne). Manualis oli dokumenteeritud päris mitu varianti. Lisaks sai ka valida mittedokumenteerituid - nt. RU, PX ja veel mõni. Ainult, et nende puhul oli nii saade kui ka vastuvõtt blokeeritud. Küsingi nüüd turuliselt, et kuidas saaks sellise blokeeringu maha?

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » K Mai 24, 2006 9:44 am

seesama jaama modimine mille õpetuse yeti siia paar posti tagasi riputas "võtabki selle bloki maha", ehk RU standardiga annab 400 kanalit kätte ja lubab saata/vastu võtta.

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » K Mai 24, 2006 10:00 am

Need õpetused baseeruvad peamiselt sildade peale- või mahajootmises, ka 48 exceli vastav õpetus on mul olemas. Mitte, et ma jootmist pelgaks (oma tugev 40 aastat olen seda harjutanud ;) Hulga mugavam on aga valida jaamale vastav režiim nupust keerates. Seda enam, et selline võimalus jaamal on ja seda enam, kui sammuks ei saa valida 5KHz vaid kas 5 või 0 lõppev 10KHz samm. Tundub, et minu excelil ongi selline funktsioon olemas, kuid osa koodidest on blokeeritud.

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » K Mai 24, 2006 10:09 am

Vaat see jumperte asi seal annabki sulle selle nupust keeramise mugavuse. Jooda ja lahuta seal vastavad asjad ära siis saadki oma jaamale RU standardis 400 kanalit ja võimaluse nii saata kui vastu võtta selles vahemikus. Kui jootmine tehtud siis võid hakata nuppu keerama :blob5:

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » K Mai 24, 2006 10:12 am

mis tuleb sammuks??

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » K Mai 24, 2006 10:15 am

Kuna jaam sagedusi ei näita siis tuleb seda interneti avarustest otsida või mujalt tarku raamatuid lugeda. :book: Samm jääb vist ikka 10KHz, aga kas RU peale keerates lõppevad 0-ga või 5-ga oleks endalgi huvitav teada.
Viimati muutis lohe, K Mai 24, 2006 10:27 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » K Mai 24, 2006 10:27 am

Tõnis,mis sa jamad selle exceliga.Kas bänd üles või alla kui sidetada siis peaks ka SSB olema siis on asjal jumet.Ülemistes ja alumistes käib asi SSB reziimis,üksikuid kellel on ainult FM,AM leiab sealt ülilevi ajal,muidu on vaikus.
CB tava jaamadel on kanali samm juba sisse progetud ja muuta seda ei saa,juhin tähelepanu näiteka kanalitele 23ja 24 milledel on hoopis vastupidi sagedused.HI :P Ja veel,et vene sagedused lõppevad "0" ja euroopa "5"-ga.Muidugi on veel riike kus on "0" lõpus näiteks Poola eriti autojuhid,seda on meil ka kuulda kui mõnel on sagedus n.n kõrval.
Ja veel nii palju kui "0" siis kui 21 kanali sagedus on 27.215mhz siis vene järgi on sagedus 27.210 s.t 5khz all.ja kanal ka 21.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron