Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 330
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas hanno » K Juul 28, 2010 2:37 pm

Küsimus siis tarkade klubile. Kas on mingi nipiga selline asi võimalik, et kui ma 70cm või 2m peal eetris olen, viskab alumistel naabritel Starmani kaabel-tv pildi segaseks? Kui näiteks antenni kaablid omavahel liiga lähestiku on kas siis võib midagi seal genereerima minna vms? Naabrimutt lendas täna mulle ukse taha ja kurtis kui halvaks tal telekapilt järsku läks ja tema ei saa Eurospordi peal mingit võistlust vaadata. Starmaniga meil on siin majas ikka olnud probleeme, et ikka aegajalt on kõigil pilt kehva ja nii mõnedki on seetõttu operaatorit vahetanud. Alates sellest ajast peale on ta kogu aeg ikka minule oma muret kurtmas käinud kui ma X300 dualbanderi maja katusele ajasin. CB baasantenn on mul juba aasta otsa üleval olnud siis ei seganud kedagi. Mul on selline tunne, et nüüd kui vaadatakse, et 2 antenni on nüüd üleval siis tõenäoliselt olengi mina see kõige kurja juur kes teleka pildi tuksi keerab. Endal mul on üks telekas Elioni digi-tv ga ja teine telekas on DVB-T digiboksi taha ühendatud ja kumbagi raadioside ei sega.
HAM: ES6ACY; CB: 304HT

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas Ralfwind » K Juul 28, 2010 3:00 pm

Üsna ebareaalne kui kasutatakse teleka vaatamiseks ettenähtud kaabeldust, otsikuid/pistikuid .
( Kunagi kohtasin ühte inimest kes ühendas oma teleka TV-kapiga kahesoonalise elektrijuhtmega,sobiliku kaabli pudumisel--- sellisel juhul on häired võimalikud)

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas mart63 » K Juul 28, 2010 3:22 pm

Kusjuures omal proovisin seda, pidin panema täpselt kanali sagedusele oma Wouxuni kabula, et see pildituks lüüa, minu Starmani paketis polnud ühtegi amatöörlainealadega kattuvat kanalit igatahes.
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas Dzinn » K Juul 28, 2010 4:27 pm

Ei ole päris see, aga äkki on mõtlemis ainet ...
viewtopic.php?f=3&t=3631

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas janno » K Juul 28, 2010 5:48 pm

Las naabrimutt kutsub Starman tehniku.

Kas on mingi nipiga selline asi võimalik, et kui ma 70cm või 2m peal eetris olen, viskab alumistel naabritel Starmani kaabel-tv pildi segaseks?


Siit küsimus kas sa täna üldse eetris oled olnud ei ole nagu kuulnud ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 330
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas hanno » K Juul 28, 2010 6:38 pm

Põhiliselt olen ainult kuuldel olnud, tangeni olen ainult mõne üksiku korra täna alla pressinud. Arvatavasti kutsubki tehniku, kuigi noh, Starmani pildiga on meil siin majas juba pikka aega probleeme olnud. Sellepärast ma siin teema tegingi, et targematelt teada saada kuidas selle asjaga tegelikult siis on...
HAM: ES6ACY; CB: 304HT

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas Muki » R Juul 30, 2010 11:47 am

Äkki õnnestub sul kodus olla kui see tehnik tuleb. Siis saaks katsetada. Muidugi, huvitav oleks kui sa ise saaksid seda olukorda vaadata ja uurida. Inimesed on tihti väga lohakad ja pealiskaudsed - mine tea mis ots kuskil turritab ...
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas goodeye » R Juul 30, 2010 10:13 pm

ma olen inimestel tähele pannud et "Ah töötab küll, las olla" olen seletanud küll et nii on vale et asjad ei tööta just kõige paremini aga ei võeta seda kuulda. isegi näinud kuidas telekaantenni kaableid jagatakse lihtsalt kaabel kaksti katki ja kaks või kolm kaablit sinna lihtsalt otsa keeratud ja töötab küll. seletad ära et ei nii ei ole kõige parem variant, aga EI.. Teadusliku tekstiga neid pole mõtet piinama hakata kuna niikuinii ei saa nad aru sellest.
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 330
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: Starmani kaabel TV ja 70cm/2m

PostitusPostitas hanno » L Juul 31, 2010 12:22 am

Muki kirjutas:Äkki õnnestub sul kodus olla kui see tehnik tuleb. Siis saaks katsetada. Muidugi, huvitav oleks kui sa ise saaksid seda olukorda vaadata ja uurida. Inimesed on tihti väga lohakad ja pealiskaudsed - mine tea mis ots kuskil turritab ...

Eks näis, mul järgmisest nädalast on veel paar puhkepäeva, peale seda lähen tööle. Lihtsalt võib juhtuda nii, et mina olen samal ajal tööl kui ta tulla võib. Mul oleks endalgi sportlik huvi asja vastu mis ta asjast arvab.
HAM: ES6ACY; CB: 304HT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron