Raadioamatörism ja digiTV

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Raadioamatörism ja digiTV

PostitusPostitas officer » K Dets 01, 2010 7:06 pm

kordan: mitte väljatugevuse mõõtja vaid kombineeritud seade koos analüsaatoriga ja ekraaniga, et saaks teada, millise saatja signaali sama kanali(sageduse) peal jälgid...Olen sellest kirjutanud digiTV foorumis Espoo ja Fiskarsi samal kanalil saatjate kaugvastuvõtu probleemide taustal.

PS.Tänan põhjaliku ja heatahtliku analüüsi ja soovituste eest minu postitustele :D !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Raadioamatörism ja digiTV

PostitusPostitas ermo » K Dets 01, 2010 10:29 pm

sombi kirjutas:Officer, Sul endal on vist raskusi aru saamisega, sest ma kirjutasin ju selgelt:
Ütlen kohe ära, et saatja paistab aknast ja häired ei ole süüdi, sest signaal lihtsalt kaob (seda on mul lihtne kontrollida).

Kui Sa ikka veel aru ei saanud, siis lisan, et saatja võimsus kaob ehk teisiti öelduna saatja ei saada signaali välja.


Huvipärast küsin, mis boxi kasutad?
Tean seda, et väga paljud boxid ei suuda toimida kui kasvõi pisutki segavat signaali lisaks...
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Raadioamatörism ja digiTV

PostitusPostitas sombi » K Dets 01, 2010 10:53 pm

Ermo, box ei puutu üldse asjasse. Aga kui väga huvitab, siis Jacobson's T6 CX A ja teises toas Homecast T3100 CO. Signaalid mõlemal nagu noaga lõigatud ja sama äkki signaal taastub. Mul on üks kaval vigur ehitatud, millega saab erinevatel sagedustel nii signaalitugevust mõõta kui ka signaali visuaalselt jälgida (ei ole tüüpiline analüsaator) ja ka sellel signaal kaob (pakuks, et kuni 0,2 sekundi jooksul on maksimumist nullini ja vastupidi). Katkestused kestavad sekundist kuni minutini, kuidas kunagi. Zuumil samal ajal signaal olemas, täpsemalt ei tea, sest ei jälgi tasulisi kuna kaarti pole. Pole ka midagi imestada, et FTA kanalid kaovad, selle kanali kesksagedus on ju 666MHz :mrgreen:
Ka analoogajastul oli Uuemõisas pidevalt katkestusi. Peale NICAM heli tulekut Kanal2-le läks viimasel pilt tõsiselt viletsaks ja ei suudetudki saatjat korda teha nende aastate jooksul, enne tuli digi.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist