Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
aksel
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: K Jaan 03, 2007 1:22 am
QTH: KO29JK26
Asukoht: Tallinn

Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

PostitusPostitas aksel » T Jaan 14, 2014 8:19 am

Tere,
Kuna ma pole eriline raadiospets siis küsiks targemate käest nõu, et millest selline häire vastuvõtu vahele tekib.
http://www.youtube.com/watch?v=ShkaJUJk6V8
Ei tule igal sagedusel vaid mõnel üksikul. Kui muuta jaama asendit, pöörata suunda või tõsta püsti siis see kaob.
Olen proovinud 3-me erineva antenniga. 2 pikemat, need oli võimatud, seal ei aidanud jaama suuna muutmisest ka, koguaeg tuli see heli sinna sisse, lühemaga on vähem.
Ideid?
Alan 48 EXCEL MULTI + KL35 + ML145 = 23 FM
President Harry II + President Florida = 8 AM

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

PostitusPostitas Ambur » T Jaan 14, 2014 9:31 am

aksel kirjutas:Tere,
Kuna ma pole eriline raadiospets siis küsiks targemate käest nõu, et millest selline häire vastuvõtu vahele tekib.
http://www.youtube.com/watch?v=ShkaJUJk6V8
Ei tule igal sagedusel vaid mõnel üksikul. Kui muuta jaama asendit, pöörata suunda või tõsta püsti siis see kaob.
Olen proovinud 3-me erineva antenniga. 2 pikemat, need oli võimatud, seal ei aidanud jaama suuna muutmisest ka, koguaeg tuli see heli sinna sisse, lühemaga on vähem.
Ideid?

Tere Aksel!
See häire tuleb sulle käsijaama sisse eetri kaudu, jaama viga see pole. Ilmselt on lähedal mingi, kõrgsagedusi kasutav tööstuslik riistapuu, mis pritsib välja harmoonilisi sagedusi. Neid on tänapäeval üks jagu.
Häire lähteallika saad leida niimoodi. Võta squelch (kahinalukk) maha, nii et jaam jääb pidevalt kahisema ja kõnni sellega ringi, häireallika lähedal muutub häire kõige tugevamaks.
Et häirest lahti saada, pead edaspidi lihtsalt hoiduma selle lähedal jaamaga töötamast või kasutama neid kanaleid, kuhu häire sisse ei löö.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
aksel
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: K Jaan 03, 2007 1:22 am
QTH: KO29JK26
Asukoht: Tallinn

Re: Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

PostitusPostitas aksel » T Jaan 14, 2014 10:32 am

See pole mul tööks vajalik sagedus seega väga ei muretse aga kuidas kasutavad seda need kes seal tööd peavad tegema? Või on selle kuuldavus jaamades erinev? Mõned jaamad tundlikumad, mõned vähem? Või kas nt. DCS kasutamine võiks selle häire kostumise ära hoida? Töötavad siinsamas 500m kaugusel samuti oma tavaliste UHF käsikatega. Kui kuulen mina siis peaks ka nemad seda kuulma. Olen siin ringi liikunud ja erinevates kohtades proovinud, ikka ja alati lööb selle häire sisse. Väljas isegi rohkem kui hoones sees.
Alan 48 EXCEL MULTI + KL35 + ML145 = 23 FM
President Harry II + President Florida = 8 AM

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

PostitusPostitas postikana » K Jaan 15, 2014 1:43 am

DCS tekitab olukorra kus kahinalukk avaneb aint sama koodiga saate puhul. Kuid müra on seal jutu sees ikkagi alles, kui just jutt sellest üle ei ole. Tõenäoliselt teistel on vähe korralikumad jaamad siiski. Need odavad baofengid, wouxunid ja comtexid ei saa hästi hakkama tööstuse läheduses ja kus on läheduses mõni tugevam signaal. Näiteks hakkab 446 peal ras1000 kuulma.
Jaam nagu telepoe reklaam. Kõik ühes ja odav, kuid ...

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Bofeng uv-82. Häiriv heli vahepalaks

PostitusPostitas äpu » R Jaan 24, 2014 9:00 pm

Vaadates sinu lokaatorit,mis on sadamas kai juures,siis on seal neid müra allikaid päris palju.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron