Mure president taylor classicuga

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
renzo
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: K Veebr 12, 2014 12:03 am
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn

Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas renzo » K Veebr 12, 2014 10:35 pm

Mul oli ennem küljes magnetantenn 35cm pikk või midagi sellist ja siis oli see näidik mis on ees ja näitab rohelist - punast sektorit enamvähem keskel, aga täna sai külge keeratud antenn ml145
http://www.tehnoturg.ee/EE/3623/A156 ja nüüd on see rohelise - punase sektori näitaja peaaegu punasepeal. põhimõtteliselt pean sq nupu keerama peaaegu lõppu, et ei sahiseks ja ragiseks.
On mingit rohtu sellele või on liiga hea antenn selllele jaamale, et ei saa paremini tuunida!?

Testisime ka nii, et üks oli mustamäel laki tn ja mina olin tondi selveri juures umbes 4km. Mind kuulis, aga mina teda ei kuulnud kuna ma ei saanud sq maha keerata siis hakkas nii hullult sahisema ja ragisema, et paha hakkab!
Ehk on keegi kes oskab mind natuke aidata ;)

Parimatega,
Renzo

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas vabahärra » N Veebr 13, 2014 12:17 am

Tere!
Vabandan,et teemaväliselt,kuid arvan,et olete see mees,kes tundis huvi mikrofoni vastu,kui ei,siis veel kord vabandust!Kirjutasin eile,et helistaksite kui soovite mikrofoni osta.Kuna Teie poolt vastust pole,ei tea ma,mida arvata.Võibolla ,et milllegipärast jäi minu replay Teil lugemata.Telefon 5059356,või siis siin privas.
Parimate soovidega
Wabahärra

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas mark-lll » N Veebr 13, 2014 12:33 am

viskasid lihtsalt antenni katusele, kruvisid jaama külge ja kõik ? aga SWR-i ka keegi mõõtis või... kirjelduse järgi on see 3 kui juba punase peal... lased jaama õhtale niimoodi :?
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

renzo
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: K Veebr 12, 2014 12:03 am
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas renzo » N Veebr 13, 2014 8:14 am

Lihtsalt katusele jah kuna tehnoturus öeldi, et antenn on eelhäälestatud.kas siis see eelhäälestud on tõesti niimööda? Sest panin tähele täna hommikul, et kui kiirendad autoga siis võtab raginad sisse. Kas tõesti antenn nii häälest või minul mingid kehvad ühendused tehtud.

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas mark-lll » N Veebr 13, 2014 10:17 am

no.... see bla-bla häälestus ei pruugi alati õige olla. enda hinge rahustamiseks võiks ikka mõõtjaga üle käia ja vajadusel paika panna. kiirendamisel kui raginad sisse lööb, tähendab seda, et süütesüsteem lööb sisse. mul on sama asi, aga lihtsalt siis on sql suts rohkem peale keeratud või ASC asendis üldse. paha ei teeks tuua pluss ja miinus otse akult ja pluss juhtmele enne jaama vahele panna veel kas spets müraeemaldusfilter või kerida prooviks natuke ferriitrõngaid. muide see ragin mis nagu niisama mitte sõites ka sisse lööb on minulgi ja ilmselt kõigil, sest üleleviga tuleb korraga palju jaamasid kuuldele tervest euroopast ja mujaltki, ning siis on see kole pudru ja häired mis sealt kõlarist tuleb... mulin, piiksud, raginad-tärinad, praginad.
muide ehe näide , et ON vaja swr-i kontrollida oli eile... ühe auto peal olnud mag. antenn, mille swr oli sisuliselt 1,2 oli teise auto peale panduna kontrollimaks cb jaama, lausa 2 ..
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas taivo » N Veebr 13, 2014 8:12 pm

mark-lll kirjutas:viskasid lihtsalt antenni katusele, kruvisid jaama külge ja kõik ? aga SWR-i ka keegi mõõtis või... kirjelduse järgi on see 3 kui juba punase peal... lased jaama õhtale niimoodi :?


Tea kas sel "tailor klassikul" on ikka swr-i hindamise funktsioon peal?
Antenn alustuseks SWR mõõtjaga ära kontrollida. See tehasehäälestuse jutt on jah väga veider mida aetakse. Vajadusel proovida häälestada kui väga metsas on. ML145 kipub olema kohe küllaltki jonksus, kui enamvähem plekist autolaadse asja külge panna.Aga on olnud juhuseid, kus mingi tehase praagi tagajärjel ei taha häälestuda kuidagi. Kui SWR on okei (midagi alla kahe võiks olla), siis tuleks uurida mis see vastuvõtul nii koldalt sisse tuleb ,et punasesse ajab seieri. Kas vana antenniga oli kuuldavus hea või?

renzo
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: K Veebr 12, 2014 12:03 am
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas renzo » N Veebr 13, 2014 8:46 pm

taivo kirjutas:
mark-lll kirjutas:viskasid lihtsalt antenni katusele, kruvisid jaama külge ja kõik ? aga SWR-i ka keegi mõõtis või... kirjelduse järgi on see 3 kui juba punase peal... lased jaama õhtale niimoodi :?


Tea kas sel "tailor klassikul" on ikka swr-i hindamise funktsioon peal?
Antenn alustuseks SWR mõõtjaga ära kontrollida. See tehasehäälestuse jutt on jah väga veider mida aetakse. Vajadusel proovida häälestada kui väga metsas on. ML145 kipub olema kohe küllaltki jonksus, kui enamvähem plekist autolaadse asja külge panna.Aga on olnud juhuseid, kus mingi tehase praagi tagajärjel ei taha häälestuda kuidagi. Kui SWR on okei (midagi alla kahe võiks olla), siis tuleks uurida mis see vastuvõtul nii koldalt sisse tuleb ,et punasesse ajab seieri. Kas vana antenniga oli kuuldavus hea või?



No ei olnud eriti, sest see oli nii lühike antenn, km võibolla kuulsin. Nüüd kuulen küll rohkem kui km(Paarimees kuulis mind umbes 3-4 km kauguselt, aga mina teda ei kuulnud) , aga mu arust ei ole ikka õige see asi :/ No antenn on veoka kabiini katusel. Seal peaks olema plekki küll ja kõrgel ka olema! Üle kongi ääre ulatub ikka väheke :D

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas taivo » R Veebr 14, 2014 2:58 am

Lase antenn kõigepealt kontrollida/häälestada. Kui see tehtud ,siis ajad edasi jälge. Veokal kõik tuled viled ja muud vidinad välja lülitada ja vaadata kas lällar rahuneb maha või mitte jne... .

renzo
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: K Veebr 12, 2014 12:03 am
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas renzo » P Veebr 16, 2014 10:08 pm

taivo kirjutas:Lase antenn kõigepealt kontrollida/häälestada. Kui see tehtud ,siis ajad edasi jälge. Veokal kõik tuled viled ja muud vidinad välja lülitada ja vaadata kas lällar rahuneb maha või mitte jne... .


Tänud kodanik mark-III. Minu antenn oli üsna hääles, aga ikka see seier on üsna seal rohelise lõpupoole. Mark-III soovitusel sai pingemuundur ka korralikult kinni ja uus mikker mis ei toiminid nii hästi, kui peaks. Aga õhtul uue mikri külge ühendamisel ei saanud ka aru, et oleks see seier madalamale langenud. Hõikasin ka 23FM aga keegi ei vastanud. Eks hommene tööpäeav ole näha kas on muutused ka sees ja kuulen paremini peale muunduri korralikku kinnitamist ja uut mikkrit. Või tuleb tõesti uus muundur ainult jaama jaoks osta ja otse aku pealt juhtmed tõmmata, et saavutada igasuguste muude segajate eemaldumist.

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas peeter » T Veebr 18, 2014 2:09 am

Mis muundurist siin juttu?
Ilmselt annab see muundur niipalju häireid, mis löövad vastuvõtja lukku.
Kui seda muundurit on vaja 24V -st 12V tegemiseks, siis soovitan 12V võtta otse akult.
Tervitustega
Peeter

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas mark-lll » T Veebr 18, 2014 2:07 pm

tal oligi olemas see 24--12v peale, a see jooksis ja tilbendas seal juhtmete küljes ringi mööda metallalust pardatsoki moodi kohas kus ka kaitsmeplokid. soovitasin tal see kinni keerata, et see seal lühisesse ei läheks kui juhtmed sealt pääsevad...
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

renzo
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: K Veebr 12, 2014 12:03 am
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas renzo » T Veebr 18, 2014 5:29 pm

See sai ilusti kinni pandud ja uus mikker ka, aga ikka sama seis. Pm kuulen neid keda näen :/ ja mingit vene mammi möla. Ma proovin veel ühte, et kui jaamale toide võtta akult kas siis on midagi parem ja see seier kukub rohkem rohelise ala algusepoole mitte ei ole peaaegu punasel.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 20, 2014 5:44 am

renzo kirjutas:See sai ilusti kinni pandud ja uus mikker ka, aga ikka sama seis. Pm kuulen neid keda näen :/ ja mingit vene mammi möla. Ma proovin veel ühte, et kui jaamale toide võtta akult kas siis on midagi parem ja see seier kukub rohkem rohelise ala algusepoole mitte ei ole peaaegu punasel.


Sa kostad kaugemale, kui ise kuuled? Hea näitaja. Tasub teada, et paljud rekkamehed ei kontrolli oma sidesüsteeme. Antenn pannakse katusele, kruvitakse pistikud külge ja las nii olla. SWR on neile võõras lühend.
Eks seetõttu nad kiirgavad kehvasti. Parem proovi 23 FM peal, seal on teadlik rahvas ja saad oma "levist" täpsema pildi. Täna sa ehk seal kedagi ei kuulnud - aga homme või ülehomme saad ehk mitu sidet.
Jaam ühenda otse akule, kui võimalus on.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas mark-lll » N Veebr 20, 2014 10:54 am

swr on tal 1,3-1,4 kuid probleem pole selles ... eks kui väga punnitada saaks ka kriipsu alla. see, et tal see osuti läheb skaalal keskkohta sinna punase ala juurde, algab juba siis kui lihtsalt süüde sisse keerata :roll:
muud häda polegi.. ja üleleviga asjad tapavad ka FM-is kohaliku side pea olematuks 8)

muidugi..... teine asi on siis, kui vaadata mis teeb teise jaamaga, no nii hingerahuks :rolleyes:
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
Uaz469
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 159
Liitunud: E Sept 26, 2005 12:29 pm
Asukoht: Pärnu/Audru KO28GI57VN

Re: Mure president taylor classicuga

PostitusPostitas Uaz469 » N Veebr 20, 2014 2:58 pm

Mul on kunagist ühe jaama-antenni häälestamine olnud päris suur katsumus, ca 6 tundi ja kõik peale auto olid uued asjad.
Küll sai proovitud erinevaid asukoht, SWR mõõtjaid, toodud teine uus antenn jne. :D
Icom IC-w31E / 2 x Intek M-490
Cobrad 725/800 / Alan 42


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist