Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
JackCanyon
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: P Apr 05, 2015 2:53 am
QTH: KO29IJ26

Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas JackCanyon » P Apr 05, 2015 3:04 am

Tervist, olen suht uustulnuk sellel alal ja sooviks et kogenumad seletaks lahti järgnevad mõisted :D
Ettetänades, Aitäh ! :)

SQL (squelch)
TXP
VOX
W/N
ABR
TDR
TOT
R-DCS
R-CTS
T-DCS
T-CTS
SC-REV
Baofeng UV5R :rolleyes:

es6do
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: T Okt 12, 2010 7:24 pm
QTH: KO27WX

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas es6do » T Apr 07, 2015 10:54 pm

Need on juu kirjad Baofengi ekraani pealt. Manuaalist saad teada, Google aitab Sind.

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas es1dc » K Apr 08, 2015 9:17 am

No siin vast asja olemus segaseks jäänud.

SQL (squelch) mürapiiraja, selle nivoo reguleerimine. Signaal mis allapoole nivood jääb, ei jõua valjukasse ja ei ole kuuldav.Mis üle selle nivoo, tuleb läbi. MIs enam-vähem piiri peal, see võib tulla katkendlikult, siis vaja seadistust muuta.
TXP ilmselt tx=transmit p=power saatja väljundvõimsus antenni, mida rohkem võimsust, seda kaugemale kuulda on, aga akut tarbib rohkem
VOX häälega juhtimine ehk saatmiseks ei ole vaja nuppu vajutada, selline hands-free põhimõte. Nagu beebimonitor, kui häält teeb, siis on teises otsas kuulda.
W/N wide/narrow ehk lai/kitsas vastuvõetava kanali ribalaius wide= ringhäälingu FM, narrow = amatöörid, mereside, taksojuhid, muud kasutajad
ABR JÄTAME PRAEGU TEISTELE SELETAMISEKS
TDR Wouxuni ja ilmselt ka Baofengi tootemaailmas tähistab see kahe bändi pseudo-dual vastuvõttu, ehk siis vastuvõtja lülitab ennast mitmeid kordi sekundis kuuldele eri bändide kanalitel. St kuulatakse kahte kanalit korraga aga ühe kõrvaga. Päris dual reception on see et kuulatakse kahte eri kanalit kahe eri kõrvaga ja samaaegselt.
TOT time out timer seadistab kui pikalt saab nupulevajutamisega järejest saatele jääda. Pmst ei kasutata.
R-DCS receive digital selective calling selektiivväljakutse koodi kasutamine saatel ( eriti ei kasutata, kui vajadus tekib, siis selleks ajaks pole neid mõisteid vaja lahti seletada, tead juba ise)
R-CTS receive CTCSS piloottooni kasutamine vastuvõtul - teatud liiki mürapiiraja, kui vastuvõetav ctcss toon ei ole sama mis teisel saatjal, siis samuti valjukast midagi kuulda ei ole. Kasutatakse kui ühiskasutusega kanalil teiste plära hakkab segama. Ja repiiteritel selleks, et iga mürapiiraja nivoost üle minev signaal repiiterite ei avaks, linnatingimustes on häireid palju.
T-DCS receive digital selective calling selektiivväljakutse koodi kasutamine saatel
T-CTS transmit CTCSS piloottooni kasutamine vastuvõtul
SC-REV midagi mis seotud skaneerimisega. Ja REV võiks tähendada, skaneerimise suuna ümbervahetust, et kui alguses oli kanalite järjekor 1,2,3,4,5, siis pärast on 5,4,3,2,1.
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas taivo » K Apr 08, 2015 11:55 am

Tervist!

Suht tüüpiline hiina kabula menüü.

SC-REV - Scanner Resume Method . Hiina krapatsitel mingi kolm valikut seal tavaliselt, TO- laseb sul kuulata u. 4 sekundit kanalil toimuvat ja jätkab skänni, CO istub sel kanalil kuni tegevus lõppenud ja alles siis jätkab skänni, valiku SE puhul vist jäigi sinna istuma kus midagi kuulis.

WN - Wideband / Narrowband. Kui jutuks mingi baofengiloom , siis see ringhäälinut ei kuula, ja need võib täitsa koguaeg WIDE peal hoida, tavaliselt neil hääl vaikne niigi ,et NARROW valikuga võid sa teistele veel vaiksem olla. Aga katsetamise teema rohkem, mõni krapats on õnnestunud paremini kui teine jne... .

ABR - Display Illumination Time . Saad valida aja, kaua ekraani taustvalgus põleb. (suht suvalised tähed nagu siia akronüümi valitud :) )

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas Ambur » K Apr 08, 2015 1:09 pm

Wide/Narrow funktsioon WOUXUN-il tähendab ribafiltri ümberlülitamist. Usun, et BAOFENG-il sama.
Wide peal on vastuvõtu ribalaius 25 KHz, Narrow peal 12,5 KHz.
Vastuvõtul kitsama ribaga (Narrow) on see eelis, et lähedalasuvad, kõrvalkanalil töötavad jaamad ei löö sellele kanalile sisse nagu laiariba (Wide) peal.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaarel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Dets 08, 2013 7:55 pm
QTH: KO18WX
QTH2: KO29IJ

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas Kaarel » K Apr 08, 2015 1:14 pm

pmr-il rääkides on ka kindlasti vahe sees,kuna mul papakois baofeng kasutusel ja lähedal lõi tehase pmr-i laia ribaga lukku ära.Ehk vabasagedusel kasutades on ilmselt narrow parem.
3Ø4KRL/ES1KRL/ES2KRL/ES3KRL

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas JM75 » N Apr 09, 2015 8:58 am

Siin käisid läbi mõned mõisted, mis on seotud ka seadustega. Kuna hiljuti sai just sel teemal arutletud, siis sai Riigiteatajast ka järgi vaadatud.

TX power peab PMR446-l olema mitte rohkem kui 0.5W
TOT peab olema mitte rohkem kui 180 sekundit.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas bob » N Apr 09, 2015 4:01 pm

Kaarel kirjutas:pmr-il rääkides on ka kindlasti vahe sees,kuna mul papakois baofeng kasutusel ja lähedal lõi tehase pmr-i laia ribaga lukku ära.Ehk vabasagedusel kasutades on ilmselt narrow parem.

5w lasedki lukku nii kitsa vahemiku, juhtisin juba enne sellele tähelepanu.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010

Kasutaja avatar
Kaarel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Dets 08, 2013 7:55 pm
QTH: KO18WX
QTH2: KO29IJ

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas Kaarel » N Apr 09, 2015 5:53 pm

mis paneb sind arvama et mul koi 5w karjub?
3Ø4KRL/ES1KRL/ES2KRL/ES3KRL

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas bob » R Apr 10, 2015 6:55 am

:lol:
Kaarel kirjutas:mis paneb sind arvama et mul koi 5w karjub?

Sest kui on piiratud võimsus. Siis 1w seda sul ei juhtuks ja pildil polnud ekraanil märki mis näitaks, et jaam on sul piiratud võimsusel. Vaata palun manualist järgi ja tee järeldused. :)

Mode võib OUT teema ära kustutada. Kuna tõesti pole vahet kas 5W või 1W PMR saatealas :)
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010

Kasutaja avatar
Kaarel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Dets 08, 2013 7:55 pm
QTH: KO18WX
QTH2: KO29IJ

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas Kaarel » R Apr 10, 2015 9:25 am

Bob,ma ei saa aru miks sa nokid?Jah mul on torni otsas koi 1W peal.Kaablit on ka parasjagu vahel,ehk jõuab antenni üle poole wati, aga mitte oluliselt.Alguses oli mul kodus katsetamine ja pilt on kodus tehtud.Lukku lõi ka 1W peal kui saatereziim oli wide.Kui sa mind ei usu siis mine roni torni ja vaata ise järgi mis võimsus kasutusel on.
3Ø4KRL/ES1KRL/ES2KRL/ES3KRL

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

PostitusPostitas bob » R Apr 10, 2015 9:58 am

Kaarel kirjutas:Bob,ma ei saa aru miks sa nokid?Jah mul on torni otsas koi 1W peal.Kaablit on ka parasjagu vahel,ehk jõuab antenni üle poole wati, aga mitte oluliselt.Alguses oli mul kodus katsetamine ja pilt on kodus tehtud.Lukku lõi ka 1W peal kui saatereziim oli wide.Kui sa mind ei usu siis mine roni torni ja vaata ise järgi mis võimsus kasutusel on.

Ausalt ka ei noki, juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele, et probleem miks lukku lööb on võimalik liigne võimsus.
Puutun ise sellega Tallinna piirkonnas koguaeg kokku kui kõrval kanalid kärisema hakkavad.
Ehitajad on leidnud palju lõbusamad PMRid kui seda olid Cobrad. Nende PMRidega saab läbi müra oluliselt kaugemale rääkida ja veel rohkem häireid põhjustada.

mitte midagi isikliku, sul oli mure ja ma viitasin probleemi allikale.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist