1. leht 1-st

Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: P Apr 05, 2015 3:04 am
Postitas JackCanyon
Tervist, olen suht uustulnuk sellel alal ja sooviks et kogenumad seletaks lahti järgnevad mõisted :D
Ettetänades, Aitäh ! :)

SQL (squelch)
TXP
VOX
W/N
ABR
TDR
TOT
R-DCS
R-CTS
T-DCS
T-CTS
SC-REV

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: T Apr 07, 2015 10:54 pm
Postitas es6do
Need on juu kirjad Baofengi ekraani pealt. Manuaalist saad teada, Google aitab Sind.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: K Apr 08, 2015 9:17 am
Postitas es1dc
No siin vast asja olemus segaseks jäänud.

SQL (squelch) mürapiiraja, selle nivoo reguleerimine. Signaal mis allapoole nivood jääb, ei jõua valjukasse ja ei ole kuuldav.Mis üle selle nivoo, tuleb läbi. MIs enam-vähem piiri peal, see võib tulla katkendlikult, siis vaja seadistust muuta.
TXP ilmselt tx=transmit p=power saatja väljundvõimsus antenni, mida rohkem võimsust, seda kaugemale kuulda on, aga akut tarbib rohkem
VOX häälega juhtimine ehk saatmiseks ei ole vaja nuppu vajutada, selline hands-free põhimõte. Nagu beebimonitor, kui häält teeb, siis on teises otsas kuulda.
W/N wide/narrow ehk lai/kitsas vastuvõetava kanali ribalaius wide= ringhäälingu FM, narrow = amatöörid, mereside, taksojuhid, muud kasutajad
ABR JÄTAME PRAEGU TEISTELE SELETAMISEKS
TDR Wouxuni ja ilmselt ka Baofengi tootemaailmas tähistab see kahe bändi pseudo-dual vastuvõttu, ehk siis vastuvõtja lülitab ennast mitmeid kordi sekundis kuuldele eri bändide kanalitel. St kuulatakse kahte kanalit korraga aga ühe kõrvaga. Päris dual reception on see et kuulatakse kahte eri kanalit kahe eri kõrvaga ja samaaegselt.
TOT time out timer seadistab kui pikalt saab nupulevajutamisega järejest saatele jääda. Pmst ei kasutata.
R-DCS receive digital selective calling selektiivväljakutse koodi kasutamine saatel ( eriti ei kasutata, kui vajadus tekib, siis selleks ajaks pole neid mõisteid vaja lahti seletada, tead juba ise)
R-CTS receive CTCSS piloottooni kasutamine vastuvõtul - teatud liiki mürapiiraja, kui vastuvõetav ctcss toon ei ole sama mis teisel saatjal, siis samuti valjukast midagi kuulda ei ole. Kasutatakse kui ühiskasutusega kanalil teiste plära hakkab segama. Ja repiiteritel selleks, et iga mürapiiraja nivoost üle minev signaal repiiterite ei avaks, linnatingimustes on häireid palju.
T-DCS receive digital selective calling selektiivväljakutse koodi kasutamine saatel
T-CTS transmit CTCSS piloottooni kasutamine vastuvõtul
SC-REV midagi mis seotud skaneerimisega. Ja REV võiks tähendada, skaneerimise suuna ümbervahetust, et kui alguses oli kanalite järjekor 1,2,3,4,5, siis pärast on 5,4,3,2,1.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: K Apr 08, 2015 11:55 am
Postitas taivo
Tervist!

Suht tüüpiline hiina kabula menüü.

SC-REV - Scanner Resume Method . Hiina krapatsitel mingi kolm valikut seal tavaliselt, TO- laseb sul kuulata u. 4 sekundit kanalil toimuvat ja jätkab skänni, CO istub sel kanalil kuni tegevus lõppenud ja alles siis jätkab skänni, valiku SE puhul vist jäigi sinna istuma kus midagi kuulis.

WN - Wideband / Narrowband. Kui jutuks mingi baofengiloom , siis see ringhäälinut ei kuula, ja need võib täitsa koguaeg WIDE peal hoida, tavaliselt neil hääl vaikne niigi ,et NARROW valikuga võid sa teistele veel vaiksem olla. Aga katsetamise teema rohkem, mõni krapats on õnnestunud paremini kui teine jne... .

ABR - Display Illumination Time . Saad valida aja, kaua ekraani taustvalgus põleb. (suht suvalised tähed nagu siia akronüümi valitud :) )

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: K Apr 08, 2015 1:09 pm
Postitas Ambur
Wide/Narrow funktsioon WOUXUN-il tähendab ribafiltri ümberlülitamist. Usun, et BAOFENG-il sama.
Wide peal on vastuvõtu ribalaius 25 KHz, Narrow peal 12,5 KHz.
Vastuvõtul kitsama ribaga (Narrow) on see eelis, et lähedalasuvad, kõrvalkanalil töötavad jaamad ei löö sellele kanalile sisse nagu laiariba (Wide) peal.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: K Apr 08, 2015 1:14 pm
Postitas Kaarel
pmr-il rääkides on ka kindlasti vahe sees,kuna mul papakois baofeng kasutusel ja lähedal lõi tehase pmr-i laia ribaga lukku ära.Ehk vabasagedusel kasutades on ilmselt narrow parem.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: N Apr 09, 2015 8:58 am
Postitas JM75
Siin käisid läbi mõned mõisted, mis on seotud ka seadustega. Kuna hiljuti sai just sel teemal arutletud, siis sai Riigiteatajast ka järgi vaadatud.

TX power peab PMR446-l olema mitte rohkem kui 0.5W
TOT peab olema mitte rohkem kui 180 sekundit.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: N Apr 09, 2015 4:01 pm
Postitas bob
Kaarel kirjutas:pmr-il rääkides on ka kindlasti vahe sees,kuna mul papakois baofeng kasutusel ja lähedal lõi tehase pmr-i laia ribaga lukku ära.Ehk vabasagedusel kasutades on ilmselt narrow parem.

5w lasedki lukku nii kitsa vahemiku, juhtisin juba enne sellele tähelepanu.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: N Apr 09, 2015 5:53 pm
Postitas Kaarel
mis paneb sind arvama et mul koi 5w karjub?

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: R Apr 10, 2015 6:55 am
Postitas bob
:lol:
Kaarel kirjutas:mis paneb sind arvama et mul koi 5w karjub?

Sest kui on piiratud võimsus. Siis 1w seda sul ei juhtuks ja pildil polnud ekraanil märki mis näitaks, et jaam on sul piiratud võimsusel. Vaata palun manualist järgi ja tee järeldused. :)

Mode võib OUT teema ära kustutada. Kuna tõesti pole vahet kas 5W või 1W PMR saatealas :)

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: R Apr 10, 2015 9:25 am
Postitas Kaarel
Bob,ma ei saa aru miks sa nokid?Jah mul on torni otsas koi 1W peal.Kaablit on ka parasjagu vahel,ehk jõuab antenni üle poole wati, aga mitte oluliselt.Alguses oli mul kodus katsetamine ja pilt on kodus tehtud.Lukku lõi ka 1W peal kui saatereziim oli wide.Kui sa mind ei usu siis mine roni torni ja vaata ise järgi mis võimsus kasutusel on.

Re: Tere, teema kogenumatele vastamiseks.

Postitatud: R Apr 10, 2015 9:58 am
Postitas bob
Kaarel kirjutas:Bob,ma ei saa aru miks sa nokid?Jah mul on torni otsas koi 1W peal.Kaablit on ka parasjagu vahel,ehk jõuab antenni üle poole wati, aga mitte oluliselt.Alguses oli mul kodus katsetamine ja pilt on kodus tehtud.Lukku lõi ka 1W peal kui saatereziim oli wide.Kui sa mind ei usu siis mine roni torni ja vaata ise järgi mis võimsus kasutusel on.

Ausalt ka ei noki, juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele, et probleem miks lukku lööb on võimalik liigne võimsus.
Puutun ise sellega Tallinna piirkonnas koguaeg kokku kui kõrval kanalid kärisema hakkavad.
Ehitajad on leidnud palju lõbusamad PMRid kui seda olid Cobrad. Nende PMRidega saab läbi müra oluliselt kaugemale rääkida ja veel rohkem häireid põhjustada.

mitte midagi isikliku, sul oli mure ja ma viitasin probleemi allikale.