Auto lällaris suur müra mootroist jne.

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas arvo » K Aug 12, 2015 11:07 am

Võime õhtul (peale 18.00) proovida sidet, ma asun Kakumäel, kui sul lokaator profiilis õige, siis vahemaa 7,9 km., täpselt paras side kvaliteedi hindamiseks. Saan proovida mitmesuguse varustusega (autoantenn, 5/8 baasantenn, mitmesugused võimsused)
Squelch keera mootori seistes täpselt nii palju peale , et vaikseks jääks. Eeldan, et kui nüüd mootori käivitad ja rooli pöörad, siis peaks raginad kenasti :wink: tagsi olema, kui ei ole siis on kõik suurepärane :) .
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

vaa11
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 143
Liitunud: R Mär 20, 2009 12:34 am
QTH: KO18VM
Asukoht: Paadrema
Kontakt:

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas vaa11 » K Aug 12, 2015 4:33 pm

Täpsustage kellaaega.
Kui see jääb kuskil üheksa paiku õhtul siis saan ka jaamataga olla
Tel nr. 56509764
Asun Laagris.

73
304AAM/ES8PW / Matu , 73
IC-9700, FT-847 , ALBRECHT AE 6890

huryt
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 46
Liitunud: T Mai 19, 2009 7:27 pm
QTH: KO29IJ37
Asukoht: Mustamäe, Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas huryt » K Aug 12, 2015 5:56 pm

Olen täna tool ööseni ja ei saa kontrollida. Töö asub lasnamäe lõppus. Eks kui vaba päev on siis proovin kellegiga sidet teha ja vaatame kui hästi see antenn võtab. See pole ML145 ikkagi ja väiksem.
Kas võimendi peale panekuga ma võimendan enda eetri kaugust või ainult teiste kuulmise kaugust?
Daniel KO29IJ37

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas arvo » K Aug 12, 2015 6:03 pm

Võimendi aitab,et sind paremini (kaugemale) kuulda oleks. Eks anna teada kui tahtmist (võimalust) proovida. Lasnamäel võid ka hõigata, suure tõenäosusega vastab Äpu seal 23FM-l
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

huryt
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 46
Liitunud: T Mai 19, 2009 7:27 pm
QTH: KO29IJ37
Asukoht: Mustamäe, Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas huryt » R Aug 14, 2015 12:42 am

Sai täna proovitud kuulmis kaugust. Vahemaaks tuli ca. 3km kus oli veel hästi kuulda.
Katse sai tehtud öösel.Võib olla sellel ajal on vähe segajaid. Päeval vahemaa on ca. 2km
Daniel KO29IJ37

torn
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Juul 02, 2006 4:56 pm
QTH: ko29hj89vi
QTH2: kp30kk78fv
Asukoht: Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas torn » L Okt 10, 2015 12:38 am

tegemist siis auto süütejagaja müraga. aitab kindlasti kui võtta raadio lahti ja lisada 0,1mkf kondekas raadio ja miinus (raadio sisene miinus) vahele. ehk siis ühendada raadio korpus trükkplaadi miinusega kondeka abil. teine võimalus. leida 80a. hi fi autostereo filter. ja pista see saatja toite vahele.

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas JM75 » E Nov 30, 2015 2:12 pm

huryt kirjutas:Katse sai tehtud öösel.Võib olla sellel ajal on vähe segajaid.

Öösel e-propagatsioon ei lenda sisse ja ilmselt on ka muid häireid vähem.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1

torn
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Juul 02, 2006 4:56 pm
QTH: ko29hj89vi
QTH2: kp30kk78fv
Asukoht: Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas torn » N Dets 17, 2015 12:06 am

tegu siis ikkagi pika toite juhtmega. see on ainuke mis võib häireid sisse võtta. kunas sul on kõik muud tehnilised asjad ok. siis keskendu juhtmele!. kui sul on antenni kaabet ühendatud auto korpusega,siis vaata maa ühendust kaabli suka ja auto korpuse vahel. see peab olema 1 ohm. kui on muu siis kuula mürasid! kaabel peab olema hea!

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas JM75 » N Dets 17, 2015 10:25 am

Mul oli põnev kogemus ükspäev. Sõidan hommikul tööle ja mõtlen, et huvitav, lällar on kahtlaselt vaikne. Hakkan vaatama ja signaal üsna laes. Püsivalt. Keerasin automaat squelchi pealt manuali peale ja tõepoolest, mingi ühtlane müra lendab sisse. Mõtlen, kas raadio perses või mis värk on. Lõpuks, mis ma avastasin: Nimelt olin ma pannud autosse videoregistraatori ja kuna selle originaal USB kaabel oli katki, siis see oli asendatud Hama sigaretisüütaja USB adapteri ja sellesse pistetud USB kaabliga. Adapter üksi pesas häireid pole aga nii kui paned kaabli külge (vahet pole, kas registraatoriga ühendatud või mitte) ning kohe häire sees.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas arvo » R Dets 18, 2015 1:21 pm

Panid Hama-le antenni külge :D
Neid erinevaid usb laadijaid autosse on sadu kui mitte tuhandeid erinevaid ja ka hinnaskaala on seinast seina
Olen neid proovinud mitmeid. Enamus ei suuda anda reklaamitud voolu, ja enamus tekitavad ka tugevaid raadiohäireid. Siiski on võimalik leida ka selliseid mida pikaajaliselt võimalik autos kasutada ja ei sega ka autosse paigaldatud sideseadmeid. Netis on päris mitmeid lehti, kus vastavat teemat lahatud.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

torn
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Juul 02, 2006 4:56 pm
QTH: ko29hj89vi
QTH2: kp30kk78fv
Asukoht: Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas torn » L Apr 30, 2016 12:45 am

kala ongi tavaliselt ikkagi autos niikui poisid väidavad. väga tähtis on koht kust sa võtad voolu saatjasse. sigaretisüütaja on tihtipeale ühendatud otse generaatorisse läbi kaitsme ja sellega seonduv juhtmete ring on suur. soovitan tuua salongi juhtme otse aku pealt nb! min6,3a kaitse vahele! ja vahetult aku lähedusse! seega peaks suuremad mürad lõppema kuna aku toimib ka omamoodi filtrina võttes geneka ebastabiilsuse enda peale. õnne ehitama! lugupidamisega torn.

volvofriik
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: L Jaan 24, 2009 6:35 pm
Asukoht: Keila-Joa

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas volvofriik » L Juun 25, 2016 10:50 pm

Nii tobe kui see ka pole, on tihti selliste anomaaliate põhjuseks LED-id. Ma panin ka masinale LED päevasõidutuled ja raadio oli maas. Ainus võimalus, midagi kuulata, oli FM transmitteriga, mälukaardile salvestatut. Raadiojaamu segas ikka megalt. Eks sama võib olla ka lällariga.
President+Cobra

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas Kaljukits » P Juun 26, 2016 7:19 am

volvofriik kirjutas:Nii tobe kui see ka pole, on tihti selliste anomaaliate põhjuseks LED-id. Ma panin ka masinale LED päevasõidutuled ja raadio oli maas. Ainus võimalus, midagi kuulata, oli FM transmitteriga, mälukaardile salvestatut. Raadiojaamu segas ikka megalt. Eks sama võib olla ka lällariga.


Led valgusallikad kujutavad tõelist ohtu raadiosidele. Mõne aasta pärast, kui nad asendavad enamuse tavavalgustitest, tuleb ilmselt hobi vahetada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas EINAR » P Juun 26, 2016 5:09 pm

Kasutage KVALITEETSEID LED-pirne ja kõik on OK!

73! Einar

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas arvo » P Juun 26, 2016 6:40 pm

volvofriik kirjutas:Nii tobe kui see ka pole, on tihti selliste anomaaliate põhjuseks LED-id. Ma panin ka masinale LED päevasõidutuled ja raadio oli maas. Ainus võimalus, midagi kuulata, oli FM transmitteriga, mälukaardile salvestatut. Raadiojaamu segas ikka megalt. Eks sama võib olla ka lällariga.


Mul natuke sama teema, Led päevasõidutuled tapavad 2m bandi, mujale (CB PMR FM raadio) ei mõju.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron