Auto lällaris suur müra mootroist jne.

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas officer » P Juun 26, 2016 9:24 pm

LED ise ei sega, segaja on ikka LED'i toitemoodul.Minu autol on nii 2, kui 0,7M absoluutselt vait mürade kohalt.
Ilmselt need toitemoodulid on erinevad.
ES2JT/304JT

volvofriik
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: L Jaan 24, 2009 6:35 pm
Asukoht: Keila-Joa

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas volvofriik » E Juun 27, 2016 1:05 pm

EINAR kirjutas:Kasutage KVALITEETSEID LED-pirne ja kõik on OK!

73! Einar


Aga millega tuvastad? Hinnaga? Ka sitta suudetakse kirvega müüa. Masina laevalgustisse ostsin blisterpakendis, 14 eurosed LEDid. Kuu aega hiljem vilkusid... Ja 14 eurot, ON LEDi paari eest kirves.
President+Cobra

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas EINAR » T Juun 28, 2016 8:14 am

LED-ide kvaliteeti soovitan hinnata tootja firma nime järgi ja jälgida ka seda, et toode oleks originaalpakendis, tavaliselt on see suletud ka vastava originaalsuse märgistusega kleepsuga.
Mina kasutan PHILIPS ja OSRAM tooteid, seni pole mingeid probleeme esinenud ei raadiohäiretega ega töökindlusega.
73! de 304EI/ES6EI
+372 5078385

volvofriik
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: L Jaan 24, 2009 6:35 pm
Asukoht: Keila-Joa

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas volvofriik » T Juun 28, 2016 11:50 am

EINAR kirjutas:LED-ide kvaliteeti soovitan hinnata tootja firma nime järgi ja jälgida ka seda, et toode oleks originaalpakendis, tavaliselt on see suletud ka vastava originaalsuse märgistusega kleepsuga.
Mina kasutan PHILIPS ja OSRAM tooteid, seni pole mingeid probleeme esinenud ei raadiohäiretega ega töökindlusega.
73! de 304EI/ES6EI
+372 5078385


Paraku mul on... Mitte miski ei garanteeri asjade korrasolekut. Või siis olen mina, selline eriline magnet, mis kaubandusest rämpsu kõik enda külge tõmbab. Viimasel ajal, on praktiliselt iga 3-s ost, mingil moel praak olnud. Sõltumata tootest. Isegi veekraani keraamilise elemendi sulgurrõngas, suutis olla terve kümnendiku, vajalikust keermest väiksem. Ja mina imestasin, miks vett läbi immitseb...
Ja niipalju kui ma auto LED-e lahti kiskunud olen, peale 1-2 takisti, sealt seest leidnud pole. Millest need kuramuse häired tulevad, on arusaamatu. Aga tulevad.
President+Cobra

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 29, 2016 2:15 pm

Autol kasutatavate LED-ide sees olevad takistid on mõteldud nn. ballastkoormuseks, et auto aju ei tõlgendaks tunduvalt väiksemat voolu tarbivat LED-i läbipõlenud hõõglambina ja ei tekiks auto käivitamisel auto elektriseadmete (tulede) mitte korrasolekule viitavaid häiresignaale.

LED-idele sobiv toitepinge saadakse pingemuundist LED-i sees ja mittekvaliteetselt valmistatud muundid tekitavadki harmoonilisi sagedusi, mis raadiovastuvõtjasse mitmetel põhjustel sattuda võivad.

73! de 304EI/ES6EI

torn
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Juul 02, 2006 4:56 pm
QTH: ko29hj89vi
QTH2: kp30kk78fv
Asukoht: Tallinn

Re: Auto lällaris suur müra mootroist jne.

PostitusPostitas torn » P Juul 17, 2016 9:16 am

asi lihtne! tuleb otsida selline raadio millel on maa ehk (main pcb ground) olemas. presidendi jaamades seda pole. asja saab kontrollida nii-mikrofoni varjestus/miinus ja antenni ehk raadio korpus peavad ohm meetriga näitama 00 ohmi nende vahel. häiredc tekkivad just nn. hõljuva ehk maast eraldatud jaamadega! autoelektroonikat pole mõtet süüdistada! mul oli sama jama diisliga.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist