BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
virgoi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 17, 2017 6:25 pm
QTH: KO39CH

BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas virgoi » T Jaan 17, 2017 6:51 pm

Hankisin endale selle õnnetuse ja ei saa kuidagi toimima. Tee või tina, aga levinud internetijuhenditest leitav Prolific draiver minu kaabliga tööle ei hakka. Seadmehalduris jääb draiveri juurde kollane hüüumärk ja teade: "See seade ei saa käivituda. (Kood 10)". Draiveri lehel näitab versiooniks 3.2.0.0 ja kuupäevaks 31.07.2007. Operatsioonsüsteem on Windows 7. Kaablil on ainuke tähistus kiri: "KNTECH".

Pmst on jäänud lauale kaks hüpoteesi: a) Microsoft on oma uuendustega blokeerinud vanema Prolific draiveri kasutamise Win 7 peal; b) Minu kaabel on selle draiveriga mitteühilduv või vigane.

Kas leiduks kuskil (soovitavalt Lääne-Virumaa kandis) mõni hea inimene, kes saaks minu kaabli korraks oma arvutisse torgata ja/või lubaks oma kaablit minu läpakas katsetada? Tuleksin ise kohale ja kogu asi ei võtaks rohkem, kui 10 min.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas postikana » T Jaan 17, 2017 8:40 pm

Miskit XP-d ehk saab kasutada, kuhu saab vana prolificu drv peale lasta, millel pole järgitehtud kaablite blokeerimist sees veel.

virgoi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 17, 2017 6:25 pm
QTH: KO39CH

Re: BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas virgoi » K Jaan 25, 2017 9:01 pm

Probleem õnnestus vahepeal lahendada. Kaevasingi kolikambrist mingi vana WinXP romu välja ja lõin hääled sisse. Ka selle peal ei läinud Miklori lehelt leitav Prolific draiver käima, aga kaasasoleva CD pealt võttis draiveri omaks.

Tagantjärgi tarkusena jääb siis mulje, et minu kaabel polegi üldse Prolific PL-2303 kontrolleri pealt maha vehitud kiviga, vaid mingi hoopis kolmanda kiviga. Nüüd töötavana näitab seadme nimeks: "USB-SERIAL CH340" ja Driver Provider väärtuseks: "wch.cn". (WinChipHead, Vendor ID: 1A86, Product ID: 7523)

Suure tõenäosusega siis kas see kontroller või mõni tema pilusilmne lähisugulane: https://www.olimex.com/Products/Breadboarding/BB-CH340T/open-source-hardware

Windows 7 tarbeks laadisin draiveri alla sellelt lehelt: http://www.driverscape.com/download/usb-serial-ch340 ja kõik toimib. (Driver Version: 3.3.2011.11 / Release Date: 2011-11-04)
Viimati muutis virgoi, N Jaan 26, 2017 2:00 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas bob » K Jaan 25, 2017 10:54 pm

kui hästi mäletan siis oli isegi Prolifici koduleheküljel selle kohta hoiatus olemas, et tarkvara ei tööta järeletehtud rs232 kiviga.



EDIT:

Warning Notice:
Please be warned that counterfeit (fake) PL-2303HX (Chip Rev A) USB to Serial Controller ICs using Prolific's trademark logo, brandname, and device drivers, were being sold in the China market. Counterfeit IC products show exactly the same outside chip markings but generally are of poor quality and causes Windows driver compatibility issues (Yellow Mark Error Code 10 in Device Manager). We issue this warning to all our customers and consumers to avoid confusion and false purchase.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010

virgoi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 17, 2017 6:25 pm
QTH: KO39CH

Re: BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas virgoi » N Jaan 26, 2017 12:49 am

Antud juhul oli problem just risti vastupidiselt selles, et tegemist ei olnud järgi tehtud Prolificu kiviga. Näib, et hiinlased on hakanud programmeerimiskaablites mingit muud kivi kasutama.

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: BAOFENG programmeerimiskaabli probleem

PostitusPostitas bob » N Jaan 26, 2017 12:59 am

No ma panin esimese posti jätkuks, teistele ka teadmiseks. Mul on selline kaabel olemas, millega peab aegajalt võitlema, et tööle saada.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron