Segadus jahisageduste kasutamise õigusliku alusega

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
virgoi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 17, 2017 6:25 pm
QTH: KO39CH

Segadus jahisageduste kasutamise õigusliku alusega

PostitusPostitas virgoi » R Jaan 20, 2017 10:51 am

Üritasin endale selgeks teha jahisageduste (161,475Mhz, 146,400Mhz) kasutamise õiguslikud alused, aga põrkasin kohe segadusseajavale küsimusele:

Kehtiv elektroonilise side seadus §9 lg 3 kohustab valdkonna eest vastutava ministri kehtestama Eesti sagedusplaani. Selle täitevakti kehtiv redaktsioon on leitav siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/122032016004 ning selle Lisa 1 kujutab endast tabelit, kus on loetletud sagedusvahemikud, nende otstarve ja seotud nõuded.

Viidatud lisas on jahisageduste kasutamise kohta esitatud nõue (tabeli kõige parempoolsem veerg), et seda tuleb teha vastavuses elektroonilise side seaduse §123 lg 4. (Tegemist peaks olema kasutatavale aparatuurile esitatavate nõuetega.) Huvitaval kombel selgub aga, et alates 13.06.2016 on viidatud ESS paragarahv tunnistatud kehtetuks!

Kas ma teen selle põhjal korrektse järelduse, et alates eelmise aasta suvest puuduvad jahisageduste kasutamisel seadmetele igasugused piirangud ja nõuded ning kehtivad vaid tootjatele ja maaletoojatele ESS §120-ga kehtestatud nõuded?!

virgoi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 17, 2017 6:25 pm
QTH: KO39CH

Re: Segadus jahisageduste kasutamise õigusliku alusega

PostitusPostitas virgoi » R Jaan 20, 2017 11:15 am

Proovisin edasi kaevata. Oletades, et Riigi Teataja infosüsteemi on jäänud aegunud sagedusplaan, üritasin leida autentset akti. Elektroonilise side seaduse §9 lg 5 kohustab Tehnilise Järelevalve Ameti avaldama kehtiva raadiosagedusplaani oma veebilehel. Kaevasin TJA veebilehe risti ja põiki läbi, nii otsinguga kui alajaotused "Üldinfo" ja "Elektrooniline Side", aga mida ma ei leidnud, on sagedusplaan. Ka Google ei leidnud otsingule: "sagedusplaan site:www.tja.ee" ühtegi vastet.

Kas ma olen kehv otsija või ongi lugu nii, et asutus, mille põhifunktsioon on elektroonilise side seaduse jõustamine ja järelevalve rikub ise seda seadust? Kus kohast peaks seaduskuulekas kodanik leidma seaduste täitmiseks vajaliku info, ilma et kohe esimeste sammude juures lootusetult rappa satuks?

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Segadus jahisageduste kasutamise õigusliku alusega

PostitusPostitas postikana » R Jaan 20, 2017 1:02 pm

Mis MTRis sagedusloal kirjas on tehnika kohta?

Savi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 36
Liitunud: R Jaan 15, 2010 5:26 pm
QTH: KO29LF
Asukoht: Harjumaa, Kose vald
Kontakt:

Re: Segadus jahisageduste kasutamise õigusliku alusega

PostitusPostitas Savi » K Jaan 25, 2017 11:47 am

Tee TJA omadele Teabenõue. Las vastavad Sulle.
PMR MT 975 + Kõu P-22/460, 450-470 MHz
Toas: Alan 78+ Multi, GPS 27 1/2 Sirio


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist