1. leht 1-st

president harry classic.

Postitatud: R Veebr 24, 2017 10:49 pm
Postitas torn
küsimus laiale ringile! tegemist siis pres.harry cl. ja volvo teetööde traktori ühistööst. probleem selles: traktorisse paigaldatud saatja põletab maha kaitsme ja paraleeldioodi.alguses mõtlesin,et traktorist ise sudib juhtmetega ja põletab sellega jaama. asi nimelt juhtus korduvalt! sõimasin aga teist asjatult kuna ilmus välja ka teine klient (traktori firma) kes kurtis sama probleemi. milles võib siis asi küll olla? ei saa ju traktori elektrisüsteem vahetada polaarsust! asi lahtine veel. ühte saatjasse paiguldasin + juhtme vahele shottky päri dioodi. veel pole tagasi tulnud. aga asi ikkagi üsna müstiline! kas kellelgi on kogemusi sellisest probleemist? ootan ettepanekuid. lugupidamisega torn. (leiger)

Re: president harry classic.

Postitatud: R Veebr 24, 2017 11:33 pm
Postitas Ambur
Kas sa nende traktorite akupinget oled kontrollinud? Kas neil pole mitte 24V akud? Jääb 12V jaama jaoks vähe kõrgeks.

Re: president harry classic.

Postitatud: L Veebr 25, 2017 8:33 am
Postitas sombi
Ambur, 24V EI PÕLETA paralleelset dioodi maha, ka 50V mitte, seega peab kuidagi jaam saama tagurpidi pinge. Torn, kuhu ja kuidas jaama toide ühendatud on? Kas jaama kere ja antenni poolne kaablivarjestus on keres? Kas jaam saab pideva toite peale või näiteks läbi süüte? Kas masinal massilüliti ka on?

Re: president harry classic.

Postitatud: L Veebr 25, 2017 9:12 am
Postitas Pagan
Kui keegi sinna liiga suurt kaitset ei pane siis pole võimalik et diood ära põleb.

Re: president harry classic.

Postitatud: L Veebr 25, 2017 3:23 pm
Postitas sombi
On küll võimalik. Olen mitut jaama näinud, millel diood lühises ja 2A kaitse läbi.

Re: president harry classic.

Postitatud: R Mär 03, 2017 10:32 pm
Postitas torn
tere sõbrad! aparaat on ühendatud parda 12v. liinile. sealt saavad ka toite gps. ja muud aparaadid. massi lüliti on ka ja avarii lüliti. antenni kaudu maad vist ei saa kuna see mingi plastik või klaaskiud katuse raam.