Kellel on head nõu anda!

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Arved » N Veebr 14, 2019 8:57 pm

Probleem on ühe väga vana aga hästi töötava raadio lülitites.Nimelt funktsiooni lülitite liikuvad hõbe lamellid on tugeva musta kihiga kaetud ja seega asendit muuta ei saa. lülitit pole võimalik välja monteerida,seega jääb üle võimalus kuidagi puhastada mingi hea keemiaga.Mida oleks teil siin head soovitada probleemi lahenduseks kaasaegse keemiaga.klemmid on ikka väga mustad ,kuigi raadiot ennast on hoitud heades tingimustes .
Aparaat ise selline https://www.radiomuseum.org/r/saba_phon ... tereo.html

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 14, 2019 9:10 pm

Ilmselt Sa näed neid musti kontaktpindu. Tavaliselt olid taolistel nn ribalülititel võimalik lüliti liikuva osa külge kinnitatuid kontaktplaadikesi võimalik eemaldada ka lülitit ennast eemaldamata ning neid ka puhastada soovitavalt tavalise (mitte tindi) kustutuskummiga. Samuti kustukummist lõigatud kitsaste kiiludega ka puhastada ka paigalseisvad kontaktid. Hea, kui lisaksid foto konkreetsest lülitist, minu kogemused on analoogsetest vene pillidest.

Samas on tänapäeval erinevaid kontakti puhastamise spraisi saadaval. Neid saaks pihustada lülitisse kas või läbi peenikese ava ja selle puudumisel see ava ise tekitada. Paremad tulemused on kindlasti määrivate omadustega kontaktipuhastusvahenditel.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Arved » N Veebr 14, 2019 9:21 pm

Kaljukits kirjutas:Ilmselt Sa näed neid musti kontaktpindu. Tavaliselt olid taolistel nn ribalülititel võimalik lüliti liikuva osa külge kinnitatuid kontaktplaadikesi võimalik eemaldada ka lülitit ennast eemaldamata ning neid ka puhastada soovitavalt tavalise (mitte tindi) kustutuskummiga. Samuti kustukummist lõigatud kitsaste kiiludega ka puhastada ka paigalseisvad kontaktid. Hea, kui lisaksid foto konkreetsest lülitist, minu kogemused on analoogsetest vene pillidest.

Samas on tänapäeval erinevaid kontakti puhastamise spraisi saadaval. Neid saaks pihustada lülitisse kas või läbi peenikese ava ja selle puudumisel see ava ise tekitada. Paremad tulemused on kindlasti määrivate omadustega kontaktipuhastusvahenditel.


Tänud sulle vigade paranduse eest.
Lülitile on juurde pääs olemas ja näeb neid ilusti aga montaaz on selline et sealt ei saa midagi lahti võtta. Tihe ripp montaaz on takistuseks .Selle lüliti kaudu käib mitme asja juhtimine ja klemme seal terve hulk.Ühesõnaga ,tegu on grupplülitiga.Keemiaga teeb tänapäeval imet aga seda seda musta kihti ei saa kuidagi eemalada.Katsun mingi aeg teha pildi ka juurde.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Ambur » N Veebr 14, 2019 10:57 pm

Siin üks aerosooliga lülitite kontaktide puhastaja. Eemaldab hõbetatud kontaktidelt oksüüdi:

https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/autokeemia-lisandid-remontained-tehnilised-aerosoolid/motip-elektrikontaktide-puhastusvahend-500ml
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas EINAR » K Mär 06, 2019 10:49 pm

Kasutan juba pikka aega aerosoolina: KÖNIG ELECTRONIC Protect Oil 200 ml baloon Art.nr.:5205.01

Vene hõbetatud kontaktidega galettlülitid, potensiomeetrid jms.
Toimib hästi ka välitingimustesse paigutatud antennipööraja asendi anduri traatpote kaitsel oksiidi eest, aastas korra pihustan peale. Moodustab õlise pinnakaitse.
73! ES6EI /Einar

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Evo » L Mär 09, 2019 4:23 pm

Ühinen Kaljukitsega. Kui on vähegi võimalust, tuleb kontaktuurlle juurde pääseda ja see puhastada. Olen kasutanud samuti pehmet kustutuskummi, milline annab hea tulemuse. Lüliteid olen isegi väljajoodetuna neetidest lahti puurinud ja pärast kokku tagasi neetinud. Häda ajab härja kaevu, nagu öeldakse, aga kui hea mänguasi seisab vaid lüliti taga, siis tuleb higi ja pisaraid valada. Spray-d on selline ajutine ning küsitav lahendus, kontaktidele kogunenud saast ja sodi jäävad kontaktuurile ikkagi ujuma. Olen saanud mitmed kontaktuurid puhtaks, ajades neile vahele printeri paberist lõgatud ribad, kergelt immutatud tavalise viinaga, sobib ka piiritus, peseb kenasti mustuse maha ja ei riku kontaktide pinda.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas EINAR » P Mär 10, 2019 9:19 pm

Kustutuskumm koosneb kummi ja siliitsiumi (räniliiva) pulbri segust. Kui need ränikristallid jäävad kontaktide vahele, kinnituvad nad pehme hõbeda sisse ja ei lase kontaktide pinnal täies ulatuse kokku puutuda. /Selle nahka läks meil omal ajal laeva telefonikeskjaam kui üks mitsman noorukesele elektrikule 0-liivapaberiga jaama kontaktide puhastamise käsu andis. Äärmisel juhul võib kontakte puhastada peene, õhukese muugiviiliga.
Tänapäeva spets. kvaliteetspraid on uskumatult heade puhastus- ja konserveerimisvõimega, pesevad survega ja eemaldavad ka oksiidijäägid. Teema algatajale peaks mu eelpoolsoovitatud KÖNIG sprai sobima, kuna olen ise ka analoogsete raadiote lülitite kontakte sellega puhastanud, säilivad mitmeid aastaid probleemideta.

Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Re: Kellel on head nõu anda!

PostitusPostitas Arved » P Mär 17, 2019 9:07 pm

Asjandust ennast koost lahti võtta ei saanud aga lahendus toimis mitmekülgse keemiaga. Pill laulab ja hõiskab minu lauapeal ja tuletab meelde tollaste saksa raadioinseneride head tööd.Suured tänud Teile sellele küsimusele vastamast ja kommenteerimast.Tervitustega Arved kehrast!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist