1. leht 1-st

Kellel on head nõu anda!

Postitatud: N Veebr 14, 2019 8:57 pm
Postitas Arved
Probleem on ühe väga vana aga hästi töötava raadio lülitites.Nimelt funktsiooni lülitite liikuvad hõbe lamellid on tugeva musta kihiga kaetud ja seega asendit muuta ei saa. lülitit pole võimalik välja monteerida,seega jääb üle võimalus kuidagi puhastada mingi hea keemiaga.Mida oleks teil siin head soovitada probleemi lahenduseks kaasaegse keemiaga.klemmid on ikka väga mustad ,kuigi raadiot ennast on hoitud heades tingimustes .
Aparaat ise selline https://www.radiomuseum.org/r/saba_phon ... tereo.html

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: N Veebr 14, 2019 9:10 pm
Postitas Kaljukits
Ilmselt Sa näed neid musti kontaktpindu. Tavaliselt olid taolistel nn ribalülititel võimalik lüliti liikuva osa külge kinnitatuid kontaktplaadikesi võimalik eemaldada ka lülitit ennast eemaldamata ning neid ka puhastada soovitavalt tavalise (mitte tindi) kustutuskummiga. Samuti kustukummist lõigatud kitsaste kiiludega ka puhastada ka paigalseisvad kontaktid. Hea, kui lisaksid foto konkreetsest lülitist, minu kogemused on analoogsetest vene pillidest.

Samas on tänapäeval erinevaid kontakti puhastamise spraisi saadaval. Neid saaks pihustada lülitisse kas või läbi peenikese ava ja selle puudumisel see ava ise tekitada. Paremad tulemused on kindlasti määrivate omadustega kontaktipuhastusvahenditel.

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: N Veebr 14, 2019 9:21 pm
Postitas Arved
Kaljukits kirjutas:Ilmselt Sa näed neid musti kontaktpindu. Tavaliselt olid taolistel nn ribalülititel võimalik lüliti liikuva osa külge kinnitatuid kontaktplaadikesi võimalik eemaldada ka lülitit ennast eemaldamata ning neid ka puhastada soovitavalt tavalise (mitte tindi) kustutuskummiga. Samuti kustukummist lõigatud kitsaste kiiludega ka puhastada ka paigalseisvad kontaktid. Hea, kui lisaksid foto konkreetsest lülitist, minu kogemused on analoogsetest vene pillidest.

Samas on tänapäeval erinevaid kontakti puhastamise spraisi saadaval. Neid saaks pihustada lülitisse kas või läbi peenikese ava ja selle puudumisel see ava ise tekitada. Paremad tulemused on kindlasti määrivate omadustega kontaktipuhastusvahenditel.


Tänud sulle vigade paranduse eest.
Lülitile on juurde pääs olemas ja näeb neid ilusti aga montaaz on selline et sealt ei saa midagi lahti võtta. Tihe ripp montaaz on takistuseks .Selle lüliti kaudu käib mitme asja juhtimine ja klemme seal terve hulk.Ühesõnaga ,tegu on grupplülitiga.Keemiaga teeb tänapäeval imet aga seda seda musta kihti ei saa kuidagi eemalada.Katsun mingi aeg teha pildi ka juurde.

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: N Veebr 14, 2019 10:57 pm
Postitas Ambur
Siin üks aerosooliga lülitite kontaktide puhastaja. Eemaldab hõbetatud kontaktidelt oksüüdi:

https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/autokeemia-lisandid-remontained-tehnilised-aerosoolid/motip-elektrikontaktide-puhastusvahend-500ml

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: K Mär 06, 2019 10:49 pm
Postitas EINAR
Kasutan juba pikka aega aerosoolina: KÖNIG ELECTRONIC Protect Oil 200 ml baloon Art.nr.:5205.01

Vene hõbetatud kontaktidega galettlülitid, potensiomeetrid jms.
Toimib hästi ka välitingimustesse paigutatud antennipööraja asendi anduri traatpote kaitsel oksiidi eest, aastas korra pihustan peale. Moodustab õlise pinnakaitse.
73! ES6EI /Einar

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: L Mär 09, 2019 4:23 pm
Postitas Evo
Ühinen Kaljukitsega. Kui on vähegi võimalust, tuleb kontaktuurlle juurde pääseda ja see puhastada. Olen kasutanud samuti pehmet kustutuskummi, milline annab hea tulemuse. Lüliteid olen isegi väljajoodetuna neetidest lahti puurinud ja pärast kokku tagasi neetinud. Häda ajab härja kaevu, nagu öeldakse, aga kui hea mänguasi seisab vaid lüliti taga, siis tuleb higi ja pisaraid valada. Spray-d on selline ajutine ning küsitav lahendus, kontaktidele kogunenud saast ja sodi jäävad kontaktuurile ikkagi ujuma. Olen saanud mitmed kontaktuurid puhtaks, ajades neile vahele printeri paberist lõgatud ribad, kergelt immutatud tavalise viinaga, sobib ka piiritus, peseb kenasti mustuse maha ja ei riku kontaktide pinda.

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: P Mär 10, 2019 9:19 pm
Postitas EINAR
Kustutuskumm koosneb kummi ja siliitsiumi (räniliiva) pulbri segust. Kui need ränikristallid jäävad kontaktide vahele, kinnituvad nad pehme hõbeda sisse ja ei lase kontaktide pinnal täies ulatuse kokku puutuda. /Selle nahka läks meil omal ajal laeva telefonikeskjaam kui üks mitsman noorukesele elektrikule 0-liivapaberiga jaama kontaktide puhastamise käsu andis. Äärmisel juhul võib kontakte puhastada peene, õhukese muugiviiliga.
Tänapäeva spets. kvaliteetspraid on uskumatult heade puhastus- ja konserveerimisvõimega, pesevad survega ja eemaldavad ka oksiidijäägid. Teema algatajale peaks mu eelpoolsoovitatud KÖNIG sprai sobima, kuna olen ise ka analoogsete raadiote lülitite kontakte sellega puhastanud, säilivad mitmeid aastaid probleemideta.

Re: Kellel on head nõu anda!

Postitatud: P Mär 17, 2019 9:07 pm
Postitas Arved
Asjandust ennast koost lahti võtta ei saanud aga lahendus toimis mitmekülgse keemiaga. Pill laulab ja hõiskab minu lauapeal ja tuletab meelde tollaste saksa raadioinseneride head tööd.Suured tänud Teile sellele küsimusele vastamast ja kommenteerimast.Tervitustega Arved kehrast!