Cobra MT975 seest

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Andres
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 28, 2009 10:03 am
Asukoht: Mustamäe

Cobra MT975 seest

PostitusPostitas Andres » E Juun 29, 2009 2:34 pm

Paluti mul pilti teha sellise aparaadi seest, siin siis kõigile vaatamiseks:
http://www.daub.pri.ee/mmusa/mt975/IMG_8625.JPG
http://www.daub.pri.ee/mmusa/mt975/IMG_8627.JPG
http://www.daub.pri.ee/mmusa/mt975/IMG_8626.JPG

teisest küljest ei saanud plaadist pilti seekord, sest ta oli korpusesse väga kiindunud ja ei tahtnud väga jõudu rakendada, siiski alles garantiiga aparaat.

Akud on 600mAh, ning laadija adapteril on samuti kirjas peal, et annab välja 600mAh, see tähendab, et suurema mahutavusega akusid ei saagi vist sama laadijaga kasutada?

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas hall kass » E Juun 29, 2009 3:52 pm

Suurema mahutavusega akusid saab kasutada küll, lihtsalt laadimine võib võtta mõnevõrra rohkem aega.

Aga laadija output vool 600 mA... teadupärast tahavad ju akud saada laadimisvoolu kuni (ehk siis mitte rohkem kui) 1/10 mahutavusest, seega siin on midagi nihu. Kuhu see laadija 600 mA siis läheb? Või sätib laadija ise voolu parajaks?

Minu Cobra MT800 laadija annab kirjade järgi 200 mA. Ikkagi liiga julm 600mA/h akude jaoks.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Andres
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 28, 2009 10:03 am
Asukoht: Mustamäe

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas Andres » E Juun 29, 2009 5:01 pm

Koju saan, siis loen teksti uuesti läbi, mis seal peal kirjas. Võin siis pildi ka juurde pista.

Veel saatjast ja laadijast. Laadija on niipalju tark, et kui õhtul laadima panen saatjad, siis hommikul on laadimistuli kustunud, nii et mingi hetk on ta ise selle välja lülinud,kui pinged/voolud õiged on.
Keegi kuskil teemas siin kurtis, et kui saatjal aku märgis 1. pulk ära kaob, siis on suht kohe saatja kutu ka, mul praegu on siin enam-vähem koguaeg saatja sees olnud 3'dal kanalil, kella 11'st või 12'st saati ja kogu selle ajal kolme pulka näidanud. Aegajalt keeran ainult heli päris vaikseks, et tööd ei segaks. Mõni päev tagasi oli ka selline huvitav moment, kus akul ühtegi pulka ei näidanud ja aku kontuur vilkus ainult kurjakuulutavalt. Ta oli nõus isegi häält tegema, kui teise saatjaga samm eemalt häälitsesin :)

edit:
Et mitte topeltposte laduda, siin pilt laadija adapterist ja laadijast:
http://daub.pri.ee/mmusa/mt975/IMG_8628.JPG
http://daub.pri.ee/mmusa/mt975/IMG_8629.JPG
ja panin veidi paplisse jah numbritega välja annab, nagu pildiltki saab lugeda, 500mA, mis nagu ma eelnevast postitusest aru saan, peaks olema ka suurematele akudele rohkem kui küll?

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas Radioman » T Juun 30, 2009 12:46 am

hall kass kirjutas:Suurema mahutavusega akusid saab kasutada küll, lihtsalt laadimine võib võtta mõnevõrra rohkem aega.

Mind huvitas sama asi: Kas Cobra975 laadija on võimeline ka suurema mahtuvusega akusid laadima, kui on kaasasolevad 600mAh akud. Kunagi keegi siin foorumis kirjutas ALAN G7-e kohta, et nende orig. laadija ei tunne suuremaid akusid ära.

Kui Cobra laadija output on 500mA ja selle vooluga laetakse dokis kahte jaama, siis 1200mAh mahtuvuse laadimiseks peaks see suht norm vool olema, arvestades, et tegemist on nn. kiirlaadijaga. Ja peaks julgelt jaguma ka näiteks 1000mAh akude laadimiseks. Huvitav, miks siis Cobra manuaalis on kirjas, et teisi akusid laadija taga mitte kasutada? Igaks juhuks või...?

Minu vanade danitade laadija on 14h laadija, laadimisvool 100mA. Seega kui seal kasutada 1000mAh akusid, siis laadimisvool ongi täpselt 1/10 akude mahtuvusest.

power.jpg


hall kass kirjutas:Minu Cobra MT800 laadija annab kirjade järgi 200 mA. Ikkagi liiga julm 600mA/h akude jaoks.

No aga see 200mA jaguneb kahe jaama peale. Siis ju täiesti norm. ...või ei jagune?

Andres
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 28, 2009 10:03 am
Asukoht: Mustamäe

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas Andres » T Juun 30, 2009 8:51 am

Aga kui ma panen korraga ainult ühe saatja laadijasse, siis on aku tervisele kehvem? Sest enamasti saab mul ikka üks saatja korraga tühjaks, kuna ise kahega ei räägi ja teist nö. kodustes tingimustes keegi teine ka ei kasuta.

edit:
Radioman jutu peale hakkasin sellist asja mõtlema, et kuna akusid on kummaski saatjas 4, siis see on 600x8=4800 millest 1/10 ongi 480 ja seega, eeldusel, et laen kaht saatjat samaaegselt, olekski nagu suht paigas see adapteri poolt pakutav vool? Aidake mind kui ma eksin :roll:
Viimati muutis Andres, T Juun 30, 2009 9:10 am, muudetud 1 kord kokku.

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas es1dc » T Juun 30, 2009 9:08 am

See väljundvool on ikka maksimaalne nominaalne garanteeritud tarbitav väljundvool seadmest, mitte voolugeneraatori parameeter, et 500mA tuleb sealt välja igal ajal ja iga kell. Umbes nii, et tootjafirma tagab ( või vähemasti on üritanud selle seadme teha nii, et 500 mA tarbimise korral on väljundis pinge 6V( või 12V). Tegu on ikka pingeallikaga ja pingeallikat iseloomustav konstantselt hoitav pinge. Vooluallikas elektrotehnikas on selline seade, mis hoiab konstantset voolu, sõltumata koormusest. Pingeallikas kardab lühist, vooluallikas tühist :) ehk olukorda kui puudub koormus, millest voolu läbi lasta.
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

Re: Cobra MT975 seest

PostitusPostitas Radioman » T Juun 30, 2009 2:05 pm

Andres kirjutas:Radioman jutu peale hakkasin sellist asja mõtlema, et kuna akusid on kummaski saatjas 4, siis see on 600x8=4800 millest 1/10 ongi 480 ja seega, eeldusel, et laen kaht saatjat samaaegselt, olekski nagu suht paigas see adapteri poolt pakutav vool? Aidake mind kui ma eksin :roll:


Ei ole nii. Sedasi võid sa liita üksikute akude/patareide pingeid, noh näiteks paned 10 pooleteistvoldist patareid järjestikku ja saadki 15V.
Sinu arutlus mahtuvuse osas oleks õige siis, kui saatjas oleksid üksikud akuelemendid paralleelselt ühendatud. Sel juhul aga oleks ka väljundpinge mitte 4 x 1,2V = 4,8V, vaid kõigest 1,2V. Aga kuna nad on seal jadamisi, siis sedasi liita ei saa.


Andres kirjutas:Aga kui ma panen korraga ainult ühe saatja laadijasse, siis on aku tervisele kehvem? Sest enamasti saab mul ikka üks saatja korraga tühjaks, kuna ise kahega ei räägi ja teist nö. kodustes tingimustes keegi teine ka ei kasuta.


Ilmselt siiski mitte. Ma usun, et dokkide sees on ka veel mingisugune täiendav regulaator. See, et laadija pistiku peale on märgitud näit. output 500mA , ei pea tähendama, et akut / akusid just selle maksimaalse võimaliku väärtusega laetakse.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist