IC-9100

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas ermo » T Dets 14, 2010 9:35 pm

Olgu kuidas on, aga äge pill tundub olema.
23cm on küll lisaplokiga aga kellele seda kõrget bändi ikka niiväga vaja on.
Icom ikka oskab transiivereid toota, kuid hind võiks
normaalsem olla :D
Jään huviga ootama millal või kas üldse pääsen selle isendi nuppe kruttima.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas mart63 » K Dets 15, 2010 12:57 pm

Amatöörid ei ole omavahel ju ometi vaenlased. :)
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: IC-9100

PostitusPostitas vabahärra » K Dets 15, 2010 9:04 pm

Kuna siin on õhkkond ettearvamatult elektrit täis läinud,mõtlesin jupp aega kas kirjutada või mitte.Siiski kirjutan.Vaadake ,lugupeetavad,jutt algas ju Einari küsimusest,et mis oleks õige pill.Pean vabandama ,et julgesin oma sügavalt isikliku eelistuse ja unistuse välja öelda.Rohkem te seda ei kuule.Kui nüüd asjast ,siis minu arusaamia järgi on parimate parameetritega ja terve posu ,,optionitega'' Elecraft K3.Iseasi kui palju see krempel koos selle posuga maksma läheb.Igatahes on paljud contestmanid saavutanud just selle pilliga väga häid tulemusi.Muidugi,see on HF+6m,ja midagi VHF-UHF lisasi pole.Ja kui üks pill on võimeline suures contestimöllus tasemel olema,siis peaks ta igapäevatööks ka kõlbama.Kahjuks pole õnnestunud siiani oma silma/kõrvaga muljet temast saada.Mis puutub IC 910H järeltulijasse, siis minu viletsa ingliskeelest arusaamise alusel ei ole see mitte järeltulija,vaid seesama ic 910H, mis mingisuguste formaalsuste tõttu on ümber ristitud IC 911D-ks.Kes keelt jagab ja huvi tunneb- vaadaku ise.

Lugupidamisega
vabahärra/ES1MM.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: IC-9100

PostitusPostitas officer » K Dets 15, 2010 11:08 pm

Ambur kirjutas:(Ja sulle Officer: See ei käi ainult Einari kohta, keda ma sinu arvates nii hardalt kaitsen. Alles palus Siim kogu tema algatatud teema kustutada.)


tnx Ambur, sinu postitused ja märkused on alati väga õiged ja asjatundlikud!
Selle teema algatas hr.Kaljukits, rääkides avapostituses selle IC-9100 seosest seksiga - no miks ma ei oleks võinud ka oma (nagu nüüd arusaan!) asjatundmatut arvamust selles valdkonnas avaldada,sry muidugi :roll: ?
... mis puutub aga Siim'u, siis see ju igati positiivne, kui teemaalgataja saab aru, et tema poolt algatatud teema on mõtetu (kui jutt pole just gümnaasiumi lõpukirjandist :roll: ) !
ES2JT/304JT

mati1
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 23, 2010 8:16 pm
QTH: ko38rd

Re: IC-9100

PostitusPostitas mati1 » N Dets 16, 2010 12:00 am

Tere. Topin ka nina natuke teemasse. Suht hea aparaat siiamaani ikka FT1000. Kasutab seda aparaati siiamaani minu teada meie esi HAM-i mees. Lihtne, klassikaline, analoog aparaat. Selline arvamus, kuigi, olen paadunud Icomi mees aga see selleks.

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: IC-9100

PostitusPostitas Skeem » N Dets 16, 2010 12:20 am

vabahärra kirjutas:Kuna siin on õhkkond ettearvamatult elektrit täis läinud,mõtlesin jupp aega kas kirjutada või mitte.Siiski kirjutan.Vaadake ,lugupeetavad,jutt algas ju Einari küsimusest,et mis oleks õige pill.Pean vabandama ,et julgesin oma sügavalt isikliku eelistuse ja unistuse välja öelda.Rohkem te seda ei kuule.Kui nüüd asjast ,siis minu arusaamia järgi on parimate parameetritega ja terve posu ,,optionitega'' Elecraft K3.Iseasi kui palju see krempel koos selle posuga maksma läheb.Igatahes on paljud contestmanid saavutanud just selle pilliga väga häid tulemusi.Muidugi,see on HF+6m,ja midagi VHF-UHF lisasi pole.Ja kui üks pill on võimeline suures contestimöllus tasemel olema,siis peaks ta igapäevatööks ka kõlbama.Kahjuks pole õnnestunud siiani oma silma/kõrvaga muljet temast saada.Mis puutub IC 910H järeltulijasse, siis minu viletsa ingliskeelest arusaamise alusel ei ole see mitte järeltulija,vaid seesama ic 910H, mis mingisuguste formaalsuste tõttu on ümber ristitud IC 911D-ks.Kes keelt jagab ja huvi tunneb- vaadaku ise.

Lugupidamisega
vabahärra/ES1MM.

Küll teemast väljas,aga mina peaksin lähiajal ES1MM,ga heameelega lühilaine side maha Yaesu FT-757-ga.Mulle sobib see riist küll just lühilaine peal.Algajale paras.
Lugupidamisega,ES2ORL,304OS.
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas Evo » N Dets 16, 2010 10:08 am

Olen ka lugenud mitmelt poolt väga kiitvaid hinnanguid Elecrafti kittide kohta.
Panen allapoole lingi K3 kohta:
http://www.eham.net/articles/16589

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: IC-9100

PostitusPostitas officer » N Dets 16, 2010 10:20 am

...samas, kui veica analüütilisemalt uurida 2010 ULL välipäeva tulemusi viimases ES-QTC's (ise uurin neid suht nostalgiliselt, kuna sai üsna edukalt aastaid seal osaleda KO27EX ruudust oma Lemme suvekodust) siis hääd tulemust tehakse ka üsna tagasihoidliku equipment'iga (IC-706,FT-847;IC-281(!),IC-910) tähtis ikka mees(või naine) seal taga ja antenn!
Viimati muutis officer, N Dets 16, 2010 4:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: IC-9100

PostitusPostitas vabahärra » N Dets 16, 2010 12:57 pm

Officeri jutt jumala õige,mina pidasin silmas lühilaine conteste.

Lugupidamisega
vabahärra/ES1MM

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: IC-9100

PostitusPostitas mart » R Dets 17, 2010 1:09 am

officer kirjutas:...samas, kui veica analüütilisemalt uurida 2010 ULL välipäeva tulemusi viimases ES-QTC's (ise uurin neid suht nostalgiliselt, kuna sai üsna edukalt aastaid seal osaleda KO27EX ruudust oma Lemme suvekodust) siis hääd tulemust tehakse ka üsna tagasihoidliku equipment'iga (IC-706,FT-847;IC-281(!),IC-910) tähtis ikka mees(või naine) seal taga ja antenn!


officeri jutu kinnituseks üks rida ull välipäeva logist natuke pikemalt lahti seletatud. Tabelites algab see rida kutsingiga ES1TP/6
3 klouni (ES5AKC, ES5FM ja ES5AKD) istusid sapikasse ja sõitsid küna otsa. Kaasas 2m jaoks ajalooline ic-290d mille antenni august viimastel aastates üle 13 W küll kuidagi tulnud ei ole. Antenniks tagasihoidlik(6 pulka) yagi jupp mis keskmisest välipäeva antennist umbes poole lühem. Osa ajast generaatori mootor küll käis aga voolu sealt ei tulnud kuna ergutuse olime kuidagi ära unustanud.St jaamal oli järgi ainult järjest tühjenev kuskilt juba välja praagitud 7Ah upsi aku. Nii käis võistlus enamvähem senikaua kuni transiiveri ekraan juba väga tuhmiks tõmbas.
Arvutit me loomulikult ette ei valmistanud ja välipäeva tegime esiisade kombel paberi ja pliiatsiga. Tühja sest logiprogrammist mis kellade ja viledega õiget aega kordussidedeks näitab.
Saaremaaga sidetamise ajaks võtsime veel võimsust maha, 1W aitab küll "kohalikuks" sideks põlvamaa ja saaremaa vahel.
70cm võistlust tegime ka natuke et ikka korralikult MOMB klassi läheks.
Okei, see küngas mille otsas me käisime oli tõenäoliselt üks paremaid välipäeva kohti Eestis.
Võistlesime klassis kus osadel meestel on varustuse eest välja käidud teise mehe terve elamise jagu varandust. Vähemasti sama lõbus oli välipäevatada kui kõigil teistel ja igal juhul omal veel arenguruumi on. Kindlasti ei ole kitsaskohaks transiiver. Sama seltskonna ja varustusega on vabalt võimalik paremat tulemust teha kui kogu aur võistlemise peale panna mitte lambaid lugeda ja pikniku pidada. Ah jaa, isegi lauda ja toole ei hakanud me kaasa vedama. Jaam oli "installeeritud" auto katusele ja antenn kuivand kuuse otsa isoleerpaelaga. Pööramine käis manuaalselt.
Kui ainult 2m tulemusi vaadata siis sidesid saime logisse ikka üle keskmise.
http://album.ee/album/515069/50251183
:) Ah jaa, et ikka jutt teemasse läheks siis ic-9100 on uhke pill, mulle meeldib aga hetkel ei näe loogilist põhjust miks ma seda omale hankima peaks hakkama.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas Evo » R Dets 17, 2010 10:25 am

Pole küll IC-9100, aga uurisin internetist sellise tootja kitte nagu Elecraft. Toodetakse asju mitmele maitsele ja need hinnangud, mida olen suutnud leida, on olnud head.
Nende üsna informatiivne koduleht aadressil:
http://www.elecraft.com/
Ja kiirnäide kiti kokkupanekust:
http://www.youtube.com/watch?v=DfUMZcwtIyw
Ehk on kellegil asi omal käel ära proovitud ja oskaks täpsemaid soovitusi anda ?
Minu teada on Eestis vähemalt üks selle firma aparaat olemas, kuulsin umbes aasta tagasi 80 m. peal arutelu, kahjuks aga ainult jutu lõppu.
Ärge siis pahandage, et jutu IC-9100 teemalt eemale viisin. :oops:

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas Evo » R Dets 17, 2010 1:21 pm

officer kirjutas:...julgen arvata, et see elecraft'i kokkupaneku video oli filmitud kusagil Põlvamaa lukksepa töökojas :roll: ?

Lõputiitrid väidavad, et kokkupanijaks oli N5NA
http://www.qrz.com/db/N5NA
Aga kes teab, äkki käiski Põlvamaal ja tegi ootetööna ära. :lol:

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas mart63 » R Dets 17, 2010 4:04 pm

This is a time lapse video of the assembly of the Midland Amateur Radio Club's Elecraft K3.

http://www.w5qgg.org/marc/
Klubi asub USAs, Texase osariigis.
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: IC-9100

PostitusPostitas insener » R Dets 17, 2010 10:55 pm

officer kirjutas:...julgen arvata, et see elecraft'i kokkupaneku video oli filmitud kusagil Põlvamaa lukksepa töökojas

Sa, officer, võta julgus kokku ja käi seal Põlvamaal ükskord ära. Eestis on tõesti fantastilisi paiku. Inimene peabki tegema seda, mis talle meeldib.
Selle K3 kohta käis ka korra mõte läbi, aga selliste pillide jaoks peab aega ka olema, et neid auga välja mängida. Kui ikka viiulit mängida ei oska, siis algatuseks käib tavaline pill kah.
ES2AFF

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: IC-9100

PostitusPostitas Evo » L Dets 18, 2010 12:53 pm

Einar palus edastada järgneva teate:
Tani Ärist on võimalik osta IC- 9100
Hind: 46 000. - EEK.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron