MIDLAND G7 X-TRA TALK

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
nova1
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: E Juun 04, 2007 5:18 pm
Asukoht: Tallinn Mustamägi

MIDLAND G7 X-TRA TALK

PostitusPostitas nova1 » K Juun 27, 2007 10:02 am

Ostsin siis tehnoturust ~1500.- selle G7 ära

Vaatasin seal neid Cobrasi, kuid need tundusid ikka liiga mänguasjadena ning kuna need kasutasid AAA patareisi aga mulle sobis paremini AA patareid (fotokas, pealamp jne kasutavad kah AA) valisin G7.

Esimene hinnang:
Välimus:
+Käes tundub täitsa ehtsa raadiojaamana samuti seisab ilusti lauapeale püsti
+osad on korralikult kokku pandud ei nagise.
+nupud tugevad ja selged. ka suurte näppudega isikud saavad kergelt kasutada
+ekraan suur ja selge
+vööklamber on lai mis võimaldab jaama vööle kinnitada ka mestel, kes kannavad laia rihma (nagu mina)
+samuti pidi seda jaama saama natike võimsamaks modifitseerida ning vahetada antenn pikema antenni vastu mille korral saab kastada ka magnet-autoantenni.

nüüd mõningad miinused
-kõrvaklapi pistik küljepeal ning selle kummiklapp on kinnitatud 2-3 cm aasaga antenni ümber. kuna see aas on võrdlemisi pikk võib see kuhugi taha jääda ning katki minna.
-VOX on ainult 2 astmeline
-Kaasas olev aku ja selle laadija on täiesti mõtetu. See, et ta ainult 800mAh on ei ole nii suur probleem, kui see, et laadijal ei ole ülelaadimise kaitset ning ülelaadida ei tohi :shock:
Samuti ei ole 2 laadijat nagu tehnoturg väidab vaid 1 laadija kahe jaama korraga laadimiseks
-seda jaama ei riskiks vihmas kasutada sest veekindlusest ei ole haisugugi (samuti ei olnud seda vähemalt välisel vaatlusel näha ka cobradel) .
Aga ega seda kahjuks ei saa oodata odavaatelt jaamadelt.
Eks pean ikka odavaid niisutamata kondoome kasutama :lol: sest need matkaspordi kotid on ikka kirve hinnaga.

Kasutamine:
Kuna see mu esimene PMR siis puudub võrdlusmoment.
heli tundus täiest normaalne ja piisavalt vali, et ka automüras jutust aru saada.
-VOX- ainult 2 astmelise tundlikusega. Huvitav oleks võrrelda seda teiste jaamadega millel 5 astmeline VOX. Kas need 2 astet on nende 5 astme otsad või keskosa? Igaljuhul lapsevalvurina toimis jaanipäeval ilusti.

Muid funktsioone pole aega olnud kasutada aga kui aega saan siis täiendan oma kommentaari.

Kasutaja avatar
hpo
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: E Aug 13, 2007 11:16 pm
QTH: KO28FO
Asukoht: Pärnumaa

PostitusPostitas hpo » E Aug 13, 2007 11:41 pm

Sai ka kevadel hankida selline.
Plussideks jah suuremate ja võimsamate akude või patareide kasutusvõimalus (AAA asemel AA).
Lisaks tundub peos selline suurem ja vastupidavam, rohkem 'nagu päris' :)

Miinustest:
CTCSS skännimist EI OLE.
Ehk siis kui keegi räägib kanalil 5.07, siis leiab ilusti üles et 5 kanal, kuid seda 07 kätte ei saa.

Muidu on veel olemas mul paar Hoffer 508 (tele2-s müüdi) pmr-e.
CTCSS-iga on see jama, et kui kasutada selleks numbrit 1 kuni (vist) 12, siis G7 suudab seda küll vastu võtta ning laseb jutu läbi, kuid G7-ga vastates hofferist ei kosta midagi.. (kui õigesti mäletan, ei võtnud ka cobrad seda juttu vastu aga vb. valetan..) kuid kui CTCSS-iks panna midagi suuremat ( 13..38 ), siis on kõi ok.

Kui asemele panna võimsamad akud (4x 2800mah AA), siis võid ainult unistada, et laadija seda laadima hakkab.. Arvab vist et tegu patareidega..

Plussid:
modifitseerida annab.. muuta nii võimsust kui ka kanaleid.
Valida kas PMR/LPD või ainult üks kahest.
Võimsus annab ka lükata 3W peale (muidu 0.5).
Viimane siis muidugi omal vastutusel... Midlandi enda lehelgi vist oli õpetus olemas.

Suurema review sellest leidsin siit: http://www.446user.co.uk/forum_topic_2840.html

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

MIDLAND G7 X-TRA TALK

PostitusPostitas Kaljukits » T Nov 17, 2009 11:41 am

boob kirjutas: kuna nad Cobradega suheldes ei toimi nagu vaja, siis jäid seisma.

Vabanda, Marko, et vähe teemast kõrvale kaldun. Huvi pärast küsin, et mida Sa selle "ei toimi nagu vaja" all silmas pidasid?
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

boob
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: L Sept 05, 2009 8:42 pm
QTH: KO29XG
Asukoht: Tapa 5013912
Kontakt:

Re: M: Midland G7 raadiosaatjad

PostitusPostitas boob » T Nov 17, 2009 12:07 pm

CTCSS koode kasutades ei taha Cobrad nende Midlanditega läbi saada. Minu jaoks oli mugavam võtta kasutusele Cobra saatjad, selle asemel, et üritustel paluda kümnekonnal või rohkemal inimesel kanalit vahetada.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: M: Midland G7 raadiosaatjad

PostitusPostitas Kaljukits » T Nov 17, 2009 12:11 pm

Huvitav info. Aga edu müümisel, enamasti ei ole alamtoonide olemasolu üldse oluline.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

boob
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: L Sept 05, 2009 8:42 pm
QTH: KO29XG
Asukoht: Tapa 5013912
Kontakt:

Re: M: Midland G7 raadiosaatjad

PostitusPostitas boob » T Nov 17, 2009 12:20 pm

Ise avastasin ka selle jama alles hiljem, kui tuli välja et Cobradega suhelda ei saa. Siis sai selle kohta ka veidi infot uuritud ja ka siit foorumist leidsin väikese vihje selle kohta:
viewtopic.php?p=6676#p6676

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: M: Midland G7 raadiosaatjad

PostitusPostitas vanapagan » T Nov 17, 2009 1:00 pm

Huvitav lugu. Minul on Cobra 525 ja G7 ja mingisugust nendevahelist tõrkumist ei ole märganud. Tõõtavad omavahel nii tavalistel sagedustel kui alamtoonidega ja väga hästi. Võib olla natuke lollakas arvamus minu poolt, et kas Su Cobral on ikka alamtoonid olemas ja ega Sa LPD sagedusele kogematta üle ei läinud G7-et kasutades. Julgen lollisti küsida, sest olen ise orki lennanud.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

Kasutaja avatar
Uaz469
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 159
Liitunud: E Sept 26, 2005 12:29 pm
Asukoht: Pärnu/Audru KO28GI57VN

Re: MIDLAND G7 X-TRA TALK

PostitusPostitas Uaz469 » T Nov 17, 2009 9:50 pm

Marko, mina olen samadel võistlustel kasutanud erinevaid PMR`e ka Midland G7`t ja on igati hästi toiminud :?
Kunagi oli tuttaval TehnoTurust ostetud G7 komplektiga küll jama, ei saanud alamtoonidega omavahel sidetada!
Arvan et sinu omadel tegu ikkagi tootjapoolse defektiga...
Icom IC-w31E / 2 x Intek M-490
Cobrad 725/800 / Alan 42

boob
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: L Sept 05, 2009 8:42 pm
QTH: KO29XG
Asukoht: Tapa 5013912
Kontakt:

Re: MIDLAND G7 X-TRA TALK

PostitusPostitas boob » K Nov 18, 2009 10:00 am

Niipalju ma ikka asjast jagan, et LPD sagedusega midagi segi ei ajanud :D

See defektijutt pani mind praegult mõtlema. Ma olin siiani täiesti veendunud, et tegemist ongi mingi "kalaga", et erinevate tootjate jaamad privaatkoodidega suhelda ei suuda. Võtan ja hakkan katsetama täpsemalt, mis neile jaamadele siis ei meeldi ja kuidas nad käituvad.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist