Maailmaraadiod

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas EINAR » T Veebr 18, 2014 11:13 am

Vot mis näitajate järgi neid CE sertifikaate vastavad euro-onudest ametnikud välja annavad, oleks raadiokaupade puhul huvitav teada küll?
Tööriistade puhul on määravaks kriteeriumiks ohtusnõuetele vastavus, samuti aga mitmed muud eurostandardid lisavarustuse kasutamiseks jne..

Evo raadoitel CE sertif.-le vastavus ilmselt küsimust ei tekita, küll aga olen kohanud kaubanduses kaupadel ilusaid, valgest kontoripaberist väljalõigatud kettakesi, mille keskel ilutseb arvutiprinterist pärit CE tähis. Selliste kaupade puhul tasuks müüjalt küsida ka vastava CE sertifikaadi tunnistust kas otse paberkandjal või siis arvutiekraanil. Sellisel tunnistusel peab olema ka sertif. nr, väljaandmise kuupäev, kehtivusaeg ja vastava (vastutava) ametniku nimi ja allkiri. Osadel CB-jaamadel jms on taolised sertifikaadilehed isegi kaasas.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas smr » T Veebr 18, 2014 11:23 am

Soovitav kindlasti ka eristada China Export märgist :)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Compa ... _marks.svg
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 19, 2014 12:04 am

Nu vot, Evo - eelpool info põhjal kipuvad Sinu apparaatid needsamad China Expordid olema koos nendele pealelörtsatatud kilekleepsudel "sertifikaatidega" .. ?? :lol:
Võta ruttu pildid maha, enne kui kurjad euroonud kohale jõuavad! :D

Selliste, äravahetamiseni sarnaste CE-kleepsudega olen ma väga palju kokku puutunud ja ühtegi sisseostu lepingut mina ei allkirjasta kui müüjal pole esitada paberkandjal nõuetele vastavat sertifikaati.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Evo » K Veebr 19, 2014 6:45 pm

EINAR kirjutas:Nu vot, Evo - eelpool info põhjal kipuvad Sinu apparaatid needsamad China Expordid olema koos nendele pealelörtsatatud kilekleepsudel "sertifikaatidega" .. ?? :lol:
Võta ruttu pildid maha, enne kui kurjad euroonud kohale jõuavad! :D


Mõtlesin, et siiski ei võtaks eelolevat fotot maha.
Teeks sellelt hoopis suurenduse.
Eks teravama pilguga mehed oskavad öelda, kas on tegu China Expordiga või mitte.
Minu tagasihoidlik arvamus on, et jaapanlased ehk siiski ei hakka oma toodangut Hiinasse saatma, et seal vastav märge peale saada.

ce.jpg
ce.jpg (111.01 KiB) Vaadatud 16400 korda


Euroonudest:
Onu tunneb seadme vastu huvi täpselt selle momendini, kuniks mina olen seadme eest need paberid, millel on numbrid, pildid ja turvaniidid peal (eurod) letti ladunud. Edasi on juba see seade minu eraomand, mida ma vaid kasutan ning pole selle müügist huvitatud. Seega võib ta minu valduses oleva aparaadi tagaseinale kinnitatud embleemist vaid märga unenägu nautida. :)
Või soovid Sa öelda, et kõik aparaadid, mis kannavad järgnevat (alloleval fotol olevat) embleemi, tuleks elanikkonna käest konfiskeerida ?

kvaliteet.jpg
kvaliteet.jpg (103.31 KiB) Vaadatud 16400 korda


Tarbijana ei huvita mind näiteks üldse, kas selle seadme tagakaanel on mingid eritähised või mitte.
Minu eesmärk on soetada omale aparaat, milline vastab minu vajadustele ja rahakotile. Ja selle soetan ma selle käest, kes suudab mulle seda pakkuda ning tagab kvaliteedi.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 19, 2014 7:38 pm

Nu kui veel kannatust jätkub ...

Evo, üks asi on Sinu eesärgid, teine asi on euroonude eesmärgid .. :D

Mul on neid ülemise fotoga sarnaseid silte terve kastitäis ja nii kurramuse hää liim on tagapoolel, et kui peale lörtsatad - näri või hammastega - maha ei tule enam !! Võin Su Okeani ka ühe näpuliigutusega "CE Made in Japan"-iks võluda!
73! ..ma ei viitsi enam .... :)

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Evo » K Veebr 19, 2014 7:45 pm

EINAR kirjutas:Evo, üks asi on Sinu eesärgid, teine asi on euroonude eesmärgid .. :D

Mul on neid ülemise fotoga sarnaseid silte terve kastitäis ja nii kurramuse hää liim on tagapoolel, et kui peale lörtsatad - näri või hammastega - maha ei tule enam !! Võin Su Okeani ka ühe näpuliigutusega "CE Made in Japan"-iks võluda!


...Et ma peaks Su käest tooma omale need sildid ja oma OKEAN- ile peale kleepima ?
Kui see vastuvõttu parandab, siis teen ma seda hea meelega ! :)

janno3x
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: P Okt 28, 2018 6:30 pm
QTH: KO37PR36KL

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas janno3x » P Okt 28, 2018 6:41 pm

Tere! Tahaks kah elus üht maailmaraadiot ära proovida. Kas Sangean ATS-505 kõlbab sellise hinnaga osta ?
http://www.telesputnik.lv/ee/Sangean-AT ... 8/259/1296

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Pagan » T Okt 30, 2018 6:37 pm

Mulle tundub et lätlased on komakohaga eksinud.
es5cc

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Kaljukits » K Okt 31, 2018 10:30 am

Pagan kirjutas:Mulle tundub et lätlased on komakohaga eksinud.

:D sama meelt :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Evo » K Okt 31, 2018 8:12 pm

Kasutan pikemat aega niinimetatud "maailmaraadioid", selliseid, millistel on lühilaineala täielikult kaetud ja olemas külgribadel vastuvõtt.

Maailmaraadio003.jpg
Maailmaraadio003.jpg (229.13 KiB) Vaadatud 15225 korda

Siin on need vastuvõtjad, mida kasutan kuulamiseks. Olen laisavõitu, laupäeviti näiteks hommikuse raadioringi kuulamiseks ei viitsi minna teise tuppa ja seal veidi korralikemaid seadmeid sisse lülitada. Lebotan niisama ja kuulan vastuvõtjate abil.

Foto on tehtud viletsalt, tuba sügiseselt hämar, loodan, et miskit on ikka näha. Pildi tegemiseks korraks asjad üksteise otsa pandud, pole neil pisematel viitsinud isegi kellaaega korrigeerida, tegelikult viimasel ajal kuulan ainult selle suurima kasti kaudu.

Nüüd siis nende vastuvõtjate juurde:

Hakkame pisemast pihta ja läheme järjest suurema juurde.

Väiksed vastuvõtjad on tagasihoidlikumad, pole ju ruumi, et korralikke filtreid jne. sinna sisse ehitada, selle tõttu ka vastuvõtt ning häirekindlus viletsam. See kõige pisem, milline fotol, mind ei rahulda, kirjade järgi hea pill, kuid isegi maaoludes, küllaltki häirevabas keskkonnas jätab soovida. Oma varrasantenniga on alla keskmist, on olemas ka välisantenni ühendusliides, selle kaudu pole ka tulemused just kiita. Olen leidnud küll internetist ümberehitusjuhendeid, kuid pole seni talle kolviga kõhu kallale roninud.

Järgmine siis vana hea Grundig Satellit 500. Sellega saab juba kuulata, välisantenni atenuator töötab korrektselt, ribalaiused reguleeritavad, annan talle hindeks 4 väikeste plussidega.

All siis see suurem pill, Grungig 600, seda võib juba veidi kiita, paneme hindeks 5 väikese miinusega, omab korralikku preselektorit, vana kooli asi, variomeetritel, tundlik, jookseb automaatreziimil ja ka käsitsi, ribalaiused reguleeritavad, loogilised mälud, korralikud välisantennide sisendid nii 300- kui ka 50 oomi peale ( muidugi ka varrasantenn, ümberlülitatav, pikk ja manualis näidatud, palju iga sageduse jaoks välja tõmmata). Akustika omab kahte korralikku valjuhääldit, üllatavalt head madalad ja kõrged sagedused, väljund 15W. Kaalub umbes 9 kilo, seega on peale toitetrafo ja kandesanga seal ka midagi muud sees...


Maailmaraadiot ostes tuleb selgeks teha omad soovid ja nõudmised, kui kõrged on kuulamise soovid, siis veidi uidata mööda SWL- foorumeid ja alles siis otsustada, millise hinnaklassi ja omadustega raadio omale muretseda.
Head kuulamist !

kalamaja aivar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 235
Liitunud: T Juun 27, 2006 3:39 pm
QTH: ko29eh
Asukoht: kalamaja

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas kalamaja aivar » T Nov 13, 2018 2:42 pm

Sangeani lipulaev 909 maksab kusagil 260 euro ringis.
Samas firma vihtasid ei tee,kindlasti on nad mehaaniliselt vastupidavamad,kui Hiina toodang.
Kirjutatakse,et XHDATA 808 on hea pill ,samuti,kui hind tundub kallis ,siis midagi Tecsun- i te lineikalt..310,360,600 ,660

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Ralfwind » E Nov 19, 2018 10:59 pm

kalamaja aivar kirjutas:Kirjutatakse,et XHDATA 808 on hea pill ,samuti,kui hind tundub kallis ,siis midagi Tecsun- i te lineikalt..310,360,600 ,660


Ei tea kas sellega Eesti 80m 40m ümarlauda kuuleb. Kas kellegil on kogemust või infot?

kalamaja aivar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 235
Liitunud: T Juun 27, 2006 3:39 pm
QTH: ko29eh
Asukoht: kalamaja

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas kalamaja aivar » T Nov 20, 2018 6:55 pm

Eespool Evo kirjutab ,et niimoodi kuulabki ajuti.
Olen samuti kuulanud looduses just 3670 liiklust ja kuulda on toredalt,saab ka natuke
teleskoopantenniga vehkida,kui vaja,seega igati hea idee
Tecsun 600,660,880 jav veel mingid numbrd vist..
Sangean 505,909
Degen 1103
XHDATA 808
jne Eton,Grundig ,Sony ,palju einevaid numbreid

Kasutaja avatar
pauhh
Veteran
Veteran
Postitusi: 847
Liitunud: T Okt 14, 2008 7:37 pm
QTH: KO18UW
Asukoht: Taebla
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas pauhh » T Nov 20, 2018 8:34 pm

Minu käest läbi käinud enamus Tecsun raadiod millel peal ülemine/alumine külgriba ja AIR band.
80m ümarlauda kõigiga kenasti kuulatud. Müügikompletis on kaasas neil ka nö. väline antenn, mingi 6 meetrit traati millel "pesulõks" küljes. Saab kenasti toas kasvõi kardinapuu külge riputada. AM osas olen kasutanud Tecsun AN100 loop antenni, ainult kiidusõnad!
Oma kogemuste põhjal reastaks uuema-aja raadiod järgmiselt:
Tecsun PL880
Eton NGWSATB Satellit
Tecsun PL600
Tecsun PL680
Tecsun PL660
CountyComm GP-5 SSB
Tecsun PL365

Vanakooli maailmaraadiod on muidugi omaette klass!
Parimatega,
Janek alias Pauhh/ES2ADF
http://pauhh.planet.ee/adf

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maailmaraadiod

PostitusPostitas Evo » K Nov 21, 2018 7:21 am

Kui lainelevi on enam- vähem normaalne, siis on 80 meetril laupäevane ümarlaud minu juures siin maaoludes suhteliselt müravabades oludes vastuvõtjate varrasantennidega kuulatav. Maailmaraadiotel on ka välisantenni sisendid olemas, niinimetatud "pikk traat" annab parema tulemuse. Ise kasutan just seda vőimalust.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron