PUXING PX-2R

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PUXING PX-2R

PostitusPostitas mart » N Juul 22, 2010 12:29 pm

Pilt
Mõtlesin oma kõige väiksemast mänguasjast ka mõne sõnaga kirjutada.

Kõigepealt halvem pool.
1. Sellel mudelil ei ole CE sertifikaati. Seega Eestisse seda osta ei saa. Mõned ebay müüjad isegi keelduvad proovimast kas saadetakse tagasi või jõuab läbi mingi ime kohale.
2. HAM jaama kohta on modulatsiooni vähe. Suht lähedalt ja kõva häälega peab sisse rääkima.
3. Mälukanalitega on selline jama et ükshaaval kustutada ei saa. Kui juba mällu midagi pandud siis saab kas üle kirjutada või täis resetiga kõigile kanalitele vee peale tõmmata.

Ja nüüd kiidulaul.


Töötab sagedustel 400-469.9875
Hind on vägagi mõistlik
Tõsiselt pisike jaam
Väljundvõimsus valitav 2w/1W
fm ringhäälingu raadio on peal.
Kanalisamm 25 või 12,5 KHz. Samas kui klaviatuurilt otse sagedus sisse lüüa siis läheb täpselt pmr sagedustele ka.
Li-ioon aku (sama mis mõnedel nokia telefonil)
Aku laadimiseks on kaasas kaabel mis ühte otsa pidi läheb jaama külge ja teine ots istub USB pesasse.
Laadida saab ka pisikese otsaga nokia telefonilaadijaga. Samas mõningane ettevaatus ei ole liiast.(teoreetiliselt ei tohiks pinge laadimise ajal üle 5V minna.)
Eemaldatav antenn sma pesaga.
Kuna laadimise ja handsfree pesad on erinevad (mitte nagu 800-sel cobral) annab seda pudinat kasutada ka laadimise ajal.

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas mark-lll » N Juul 22, 2010 12:40 pm

mõõtudelt on ta tõesti pisike. venemaa foorumites kõrvutatakse teda Yaesu VX-3 mõõtmetega..

http://lpd.radioscanner.ru/topic24680.html siin ka siis veidi juttu sellest idanaabrite pool.. :wink:
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas nemo » N Juul 22, 2010 1:44 pm

ES5 piirkonnast olla kuulda, et puxingu vähene modulatsioon tulevat liiga lühikesest antennist - lõikavat suurema osa maha :lol:

Hetkel ei meenu kelle poolt teooria see oli, aga hommikul mingi aeg poole kõrvaga repiiteri kaudu kuulsin
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas Evo » N Juul 22, 2010 1:52 pm

nemo kirjutas:ES5 piirkonnast olla kuulda, et puxingu vähene modulatsioon tulevat liiga lühikesest antennist - lõikavat suurema osa maha :lol:

Sa vaata, mida kõike veel vanast peast kuulda saab. Et kui modulatsiooni vähe, siis muudkui aga antennile pikkust juurde või ? :D

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas mart » N Juul 22, 2010 1:55 pm

Ei hommiku oli teema natuke teistmoodi.
Kuna üks korralike jaamade pooldaja tahtis pilusilmade maalt antenni tellida siis ma hoiatasin et sealtmaalt tulevad antennid ka sellised mis poole modulatsioonist nahka panevad isegi korralikul jaamal.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas nemo » N Juul 22, 2010 2:07 pm

mart kirjutas:Ei hommiku oli teema natuke teistmoodi.
Kuna üks korralike jaamade pooldaja tahtis pilusilmade maalt antenni tellida siis ma hoiatasin et sealtmaalt tulevad antennid ka sellised mis poole modulatsioonist nahka panevad isegi korralikul jaamal.

Kusjuures ma magasin sel hetkel ja kuna öösel hajameelsusest viskasin jaama laadijasse ilma et oleks ta ka välja lülitanud, siis hommikul ajas jutuajamine üles, sellest ka see poole kõrvaga kuulmine.
Aga teemasse ka, kas puxingul modulatsiooni timmimise võimalus on olematu võimalus? Kunagi sai nagu veeretatud mõtet, et tellida paar tükki, aga sai tookord see mõte edasi lükatud määramata ajaks
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas mart » N Juul 22, 2010 2:27 pm

Asi on uurimisel tegelikult. Poteka keeramisest jääb väheks ja mikrofoni pinge tõstmisest polnud ka abi. Kui kõvasti sisse karjuda siis annab õige ribalaiuse välja küll. Natuke vara veel sellest rääkida aga teemaga tegeldakse

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas Mihka » N Juul 22, 2010 3:31 pm

Ka omaltpoolt lausun kiidusõnad jaama kohta, olen seda kasutanud 4-5 kuud ja rahul, sest esimene jaam, mis mul on isegi poes taskus kaasas..ja 2W võhma on täpselt paras Tartu 70 cm HAM repi jaoks..Yaesu 1,5W jäi täpselt pisuke liiga lahjaks..seega vahest on vähesel võimsusel ka tähtsus...kuid modulatsiooniteemaga meil siin tegeletakse jah...igati oma hind väärt ja isegi yletav jaam!!!! Igati hea linnajaam..kaugemateks sidedeks ju stats ja autojaamad.
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas ermo » N Juul 22, 2010 4:39 pm

Ei ole siin mingit kiidulaulu, kuhu jäid kõik teised vead?
Peale eelnimetatu arvas paar kuud tagasi üks piux, et displei töötab ainult külmas...
Antenniga olla pisut jama ja miskit oli veel :D
Tartu repi jaoks on seda ikka selgelt vähe, peale puxide levikut hakkas repil olema
igapäevane sahinate ja poolikute juttude kuulamine :D Tegult isegi korraliku
5W käsijaamaga ei räägi igast asendist ära...
Ja võimsusest...1...2W pole mingit vahet - Yaesu kaitseks. Kuldne reegel - 10x võimsust, 2x kaugust.
Olen nõus, et pisike jaam aga nuh endale ei osta ma seda mitte kunagi :D:D
Ja et ma rohkem eetris puuxude kiitmist ei kuule! :mrgreen:
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas nemo » N Juul 22, 2010 6:16 pm

mart kirjutas:Asi on uurimisel tegelikult. Poteka keeramisest jääb väheks ja mikrofoni pinge tõstmisest polnud ka abi. Kui kõvasti sisse karjuda siis annab õige ribalaiuse välja küll. Natuke vara veel sellest rääkida aga teemaga tegeldakse

Veidi googlega kolasin ringi ja jääb selline mulje, et hiinlastel miski vandenõu eestlaste vastu - mujal maailmas pole modulatsiooni probleemi täheldatud (vähemalt selles infos mis ma läbi lappasin, pole võimatu ka et kuskil keegi kurtnud siiski).
Aga üks huvitav asi küll, mis ma täna õhtul oma vanaks jäänud kõrvadega vastu suutsin võtta (selle eest tänan qrm-i et oskas jalga lasta õigel ajal) - kõne oli peaaegu läbikostmatu, aga rääkimise ajal tekkiv puhumine miskipärast on suht hästi kuulda
Rääkisid õhtul Mihka ja vist ES5BKF?
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas Pagan » N Juul 22, 2010 10:24 pm

ermo kirjutas:Olen nõus, et pisike jaam aga nuh endale ei osta ma seda mitte kunagi :D:D
Ja et ma rohkem eetris puuxude kiitmist ei kuule! :mrgreen:

...rääkis mees kes on Piksungit kaugelt näinud.

Ikkagi on Piksung parim kabul. Hea lihtne kasutada, saab klaviatuurilt otse sagedust sisestada mitte nagu Yaiezuul et kruti seda nuppu nagu pliiatsiteritajat ja siis veel noki nuppe nagu kukk tatti et vajalik sagedus ette saada.
Mul Yaiezuu ka olemas aga parema meelega kasutan ikka Piksungit.
es5cc

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas taivo » N Juul 22, 2010 11:41 pm

Tänased katsed päälinnas näitasid, et puuksul igatepidi tiptop modulatsioon. Tea mis asi seal lõunas selle modulatsiooni küll kinni pistab.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas nemo » N Juul 22, 2010 11:51 pm

taivo kirjutas:Tänased katsed päälinnas näitasid, et puuksul igatepidi tiptop modulatsioon. Tea mis asi seal lõunas selle modulatsiooni küll kinni pistab.

Kuum ilm...
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas Mihka » N Juul 22, 2010 11:52 pm

BKF ehk Lennart ongi vaiksema häälega mees aga kui ma ise räägin siis vahe suht väike..tugevb hääl peab olema..samas kui võrrelda teiste jaamadega siis on tal modulatsiooni vahe..proovige ka Talnas..aga muidu ikkagi igati hea ja mõnus jaam
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: PUXING PX-2R

PostitusPostitas ermo » R Juul 23, 2010 12:38 am

Pagan kirjutas:
ermo kirjutas:Olen nõus, et pisike jaam aga nuh endale ei osta ma seda mitte kunagi :D:D
Ja et ma rohkem eetris puuxude kiitmist ei kuule! :mrgreen:

...rääkis mees kes on Piksungit kaugelt näinud..


Olen selle isendiga igast otsast tutvunud. Tartus olin ma esimene kes selle nikatsi analüsaatori külge kruvis
ja üle mõõtis. Ja sai ka modulatsiooni taga otsitud, skeem oleks abiks aga seda pole kuskilt võtta...
~700 eegu eest ei ole võimalik kabulat saada ka hirmodavas hiinas.
ES5LCK juba rääkis üht-teist tema omamüradest jne.
Tegult ütleks nii - mida maksid seda said. hind odav aga ilma elektroonikasse sekkumata asja ikka ei saa.
Ja tlnis 1 firma, kes 777't maale toob ütles ka, et praagi protsent üle 60.
Üldiselt kui modulatsiooni korda saab võib asjast isegi kasutatav jaam saada.
Ja kui oskan siis aitan selle ravile kaasa.
Midagi pole enam alles


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist