LoRa ja Meshtastic?

Vestlusring digitaalsete sideliikide huvilistele.
Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas Kartul » K Jaan 17, 2024 11:31 pm

Ahhoi!

Pealiskaudsed otsingud foorumist vasteid ei andnud, seega alustain uut teemat.

Kuna tavaline krüpteerimata kõneside ei eruta tänapäeval enam eriti kedagi (vähemalt mitte uusi põlvkondi või mitte kriisiolukordade valguses), siis kas siinse rahva hulgas on isikuid, kes on katsetanud või kasutavad kuskil selliste märksõnadega asju nagu LoRa ja/või Meshtastic?

Või kas on näiteks Tallinnamaal ka mingeid repiitreid või gatewaysid üles pandud?

Sest noh, 433 või 868 MHz sidevahendi saab 20 euri eest ja 120 m kõrgusel kõlkuv droon pakub ka pmr meeste jaoks põnevaid võimalusi?

K.
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Rocky
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: P Mai 23, 2021 9:59 am
QTH: KO29IJ

Re: LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas Rocky » P Jaan 21, 2024 9:01 pm

Tere

Kas sul on aparaat olemas? Tead sa veel kedagi kes selles võrgus on? Kaardilt vaatasin, et keegi oli Laagri kandis sellega toimetanud.

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

Re: LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas Kartul » P Jaan 21, 2024 11:22 pm

Jah, mul on paar 433 MHz moodulit ja peagi saan 868 moodulid ka. Ma konfisin ühe neist oma isikliku mqtt serveri vastu ja kavatsen testida ka kohalikku linnalevi.

Samas, algne küsimus tuligi sellest, et kui on huvilisi, siis saab ka linnadevahelist võrku proovida.
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Rocky
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: P Mai 23, 2021 9:59 am
QTH: KO29IJ

Re: LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas Rocky » E Jaan 22, 2024 8:37 pm

No ma proovin need vidinad kätte saada ja ära ühendada. Drooni võimalus ka olemas ja aeg-ajalt liigun Lõuna-Eesti poole ka. Rekord pidi vist täna olema 250 km. Seda siis ühelt mäetipult teisele. Kui keegi veel selles osas mõtteid mõlgutab, siis andke märku. Plussiks on siis see, et tegemist on litsentsivaba ja internetivaba krüptitud sidega, miinuseks aga väikesed andmehulgad ja lühikesed vahemaad kui teisi võrgus olevaid seadmeid on vähe. Rohkem infot siin. https://meshtastic.org/docs/introduction

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

Re: LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas Kartul » T Jaan 23, 2024 11:43 am

Ma natuke imestangi, et vähemasti siin foorumis ei paista see drooni kasutamine repiiterina teemaks olevat.

Nn tethered drone ehk juhtmega droon, mis saab oma toite maapinnalt ja mis lihtsalt ripub õhus ja teeb kõrgele tõstetud antennimasti.

Kõlab ju nagu põnev lahendus ka PMR-i meestele?
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

poz
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: R Jaan 26, 2024 11:54 pm
QTH: ko28rm

Re: LoRa ja Meshtastic?

PostitusPostitas poz » L Jaan 27, 2024 12:10 am

Olen algaja, asun Viljandimaal ja valmis katsetama. On mõned pulgad olemas (868, SX1262 ja mälu järgi ka SX1276). Meshtastic on peal, vajadusel saan ka drooni ülesse lasta.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron