Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 11, 2009 2:00 pm

funker kirjutas:, siis miks moderaatorid midagi ei tee? Oma käitumisega viid sa nii amatööride kui selle foorumi maine alla.

Midagi väga hullu pole ju nagu juhtunud? Eks neid teravaid väljaütlemisi võiks küll olemata olla. Hetkel võiksin G7 võimsuse teemvälised jutud kui läbu küll kustutada, kuid las nad veel olla, äkki on neis midagi õpetlikku.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kartul
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 99
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

PostitusPostitas Kartul » E Mai 11, 2009 11:29 pm

Jah, see on nii vana teema, et ei ole mõtet tähelepanu pöörata. Keskendume ikka G7-te modimisele!
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas Ralfwind » K Mai 20, 2009 10:21 am

Artur kirjutas:Tere sain tuttavalt hea hinnaga Midland G7 d , kuid nüüd tekkisid mõned küsimused et kuidas nende võimsust suurendada ?

Kuna korralikke fotosid siin meisterdajatele pole, lisan tipp-topp juhised tuuningusõpradele.
Kuna ise seda jaama ei oma ,olen huvitatud kui tuunijad kirjeldavad, mis tulemusi nad on ka modimisega saavutanud?
Saan aru , et PMR-jalutuskäikudel on ka sellised tuunitud kabulad olnud kasutusel.
Rääkige kuidas levib ja kudias akud vastu peavad Low /hi peale modimist
MIDLAND G7 TUUNINGU JUHISED
Viimati muutis Ralfwind, K Mai 20, 2009 2:03 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Mai 20, 2009 11:24 am

Lasin selle modimise TT-s ostes ära teha. Võimsused muutusid selliselt:

High pwr:
LPD 1,4W
PMR 1,3W

Low pwr:
LPD 0,12W
PMR 0,15W

PMR jalutuskäikudel olen alati püüdnud kõik sided teha 0,5W ehk päris PMR-jaamaga. Võrrelnud aga tulemusi ka teiste jaamadega, antennidega ja võimsustega.
G7 akud peavad päris hästi vasut. Jaam läheb nende teatud piirini tühjenemisel automaatselt Low pwr režiimi.
Olen mõelnud ka JS3 asemel lüliti paigaldada ja see korpusest välja tuua, aga pole veel viitsinud teostada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » K Mai 20, 2009 2:06 pm

Kaljukits kirjutas:PMR jalutuskäikudel olen alati püüdnud kõik sided teha 0,5W ehk päris PMR-jaamaga. Võrrelnud aga tulemusi ka teiste jaamadega, antennidega ja võimsustega

Kas mitte selle jaama tundlikkus pole mitte tuim? Või mida sa oma kogemustest saad meile rääkida. Kui sul on kõrval nt Cobra ja profijaam ning Midland G7

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Mai 20, 2009 2:25 pm

Ma julgen öelda, et G7 jaama tundlikus on mu teistest jaamadest pigem ülegi. See on muidugi üsna subjektiivne arvamus, kuna kasutan G7 ka pikemat antenni. Selle jaama ainus puudus minu silmis on vilets (tuhm) audiokvaliteet nii saatel kui ka vastuvõtul, mis teeb nõrkade signaalidega kahe G7 omavahelise side üsna kehvalt loetavaks. Samas, kui töötada teiste PMR jaamadega, see nii palju ei häiri. Vastuvõtul saaks madalaid sagedusi tõkestada jaama valjuhääldiga 100-200 mkF el. lüüdi jadamisi ühendamisega või lõppvõimendi väljundlüüdi (200 mkF) väljavahetamisega näit. 100 vastu.
Ka mikri tundlikus on G7 liiga suur ja moonutustevaba modulatsiooni saavutamiseks tuleb rääkida vähemalt 30 cm kauguselt. Ka seda tundlikust oleks vaja ja saab ka seest potekaga maha keerata.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
remy
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: T Aug 04, 2009 2:34 pm
QTH: KO29IK83
Asukoht: Tallinn

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas remy » L Jaan 23, 2010 6:08 pm

Midland G7 manual - http://www.midland.co.za/pdf/midland_g7_manual.pdf
Midland G7 power mod - http://www.midland.co.za/pdf/power_mod%20g7.pdf - sisaldab ka 2008 G7 infot

JP1 JP2 JP3 jumperite konfiguratsioon
(PMR / LPD)
0 0 0 - / LPD 10mW
0 0 1 - / *LPD 3W(H) (L)500mW
0 1 0 - PMR (H) 500mW (L) 10mW default setting LPD 10mW default setting
0 1 1 - PMR (H) 3W (L) 500mW LPD 500mW
1 0 0 - PMR (H) 500mW (L) 10 mW /
1 0 1 - PMR (H) 3W (L) 500mW /
1 1 0 - PMR (H) 500mW (L) 10mW LPD Menu(H) 500mW Menu(L) 10mW
1 1 1 - PMR (H) 3W (L) 500mW LPD Menu(H) 3W Menu(L) 500mW

0=suletud, 1=avatud, H=high power, L=low power

Pilt
ES1CRB -|- Müüa: VX-6, G7, UV-3R, UV-3R+, UBC69XLT-2 -|- Ostan: VX-8

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas EINAR » P Jaan 24, 2010 11:10 pm

Mehed, meil ilus alateema "Midland G7..." teemal "Raadiojaamad ja -seadmed" ...kül oleks hea neid G7 jutte sealt kohata, eriti modid jms , "Ehitamisele" ei taipaks mina nt. kül selliste, ainult G7 puudutavate, tegelikult väga heade nõuannete otsimiseks kliksata...
Ehitamine ikka see kui G7 ise vineerist välja saed ja kokku paned või järgi teed... :lol:
Mis teised arvavad...? See ümberkolimine vist mahukas töö ...minu arvamus lihtsalt siinkohal. :?:

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas äpu » E Jaan 25, 2010 1:21 pm

EINAR kirjutas:Mehed, meil ilus alateema "Midland G7..." teemal "Raadiojaamad ja -seadmed" ...kül oleks hea neid G7 jutte sealt kohata, eriti modid jms , "Ehitamisele" ei taipaks mina nt. kül selliste, ainult G7 puudutavate, tegelikult väga heade nõuannete otsimiseks kliksata...
Ehitamine ikka see kui G7 ise vineerist välja saed ja kokku paned või järgi teed... :lol:
Mis teised arvavad...? See ümberkolimine vist mahukas töö ...minu arvamus lihtsalt siinkohal. :?:

Aga see ongi ju ümber ehitamine mitte toote tutvustamine. :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas ermo » K Jaan 27, 2010 6:14 pm

Mmmmmm ma tunnen G7 lõputrantsi kärsahaisu :D
Kõigile, kes G7 modida tahavad - lõputrants on GSM telefoni oma ja mõeldud töötama 1/8 ajast, võimsust on tal 2W.
Enamus modimisi lõpeb trantsi maha põlemisega. Kui kahtlete siis guugeldage trantsi datasheeti.
Kui mõnel ongi G7 ellu jäänud peale modimist siis näitab see vaid detailide kvaliteeti.
Modida võib aga siis on soovitav asendustrantsid valmis panna või asendada see kohe võimsama vastu.
Midagi pole enam alles

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas vanapagan » R Veebr 05, 2010 9:29 am

Ei tule mingit kärsahaisu kui õieti kasutada. On olemas kaks reziimi, L ja H. Oman moditud G7- set ja kasutan sidetades L (500mW) reziimi ja H reziimi (3w) äärmisel vajadusel ja lühiaegsel kasutamisel ja ei ole juhtunud midagi. Ei pea ju kogu aeg täie rauaga eetris olema.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 05, 2010 11:05 am

Kui palju H režiimis välja tuleb, sõltub ilmselt lõputransside parameetritest. Minu G7 sai mõõdetud 2,4W -veel ei tapa. Sellega on teda kurnatud pikalt ja palju -elus ja terve :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas ermo » L Veebr 06, 2010 1:37 am

EINAR kirjutas:Tasuks uurida, kas sääl üldse transistor, kui selline, sees on ?


Onon, G7 on ehtsa trantsiga. Muide mul neid 8 jalgseid GSM lõpukive kah mõned olemas aga eriti kasutada ei ole kusagil,
ikka teise kohta mõeldud.
Kes aga oma G7t modida tahab siis on olemas ka üks päris hea asendus olemasolevale trantsile, otsin selle homme
välja ja kirjutan margi siia. Ma katse pärast vahetasin Cobra MT800l lõpuahela välja, 5W just kätte ei saanud aga
3.6W tuli välja ja see ikka tunduvalt suurem kui 0.5W Lõpuahela driver tuli muidugi ka ümber teha sest olemasolev
ei sobinud uuele trantsile. Nikerdamist omajagu kuid kes viitsib võib oma pemarist paraja kabula valmis nikerdada.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas nemo » L Veebr 06, 2010 11:52 am

ermo kirjutas: Ma katse pärast vahetasin Cobra MT800l lõpuahela välja, 5W just kätte ei saanud aga
3.6W tuli välja ja see ikka tunduvalt suurem kui 0.5W Lõpuahela driver tuli muidugi ka ümber teha sest olemasolev
ei sobinud uuele trantsile. Nikerdamist omajagu kuid kes viitsib võib oma pemarist paraja kabula valmis nikerdada.

Palju voolutarve tõusis? Ise kasutan 1000mAh akusid, nendega peab ikka suhteliselt kaua vastu 0.5W juures... Ma ei tea hetkel praegust tarvet öelda, olen oma märkmed kuhugi nii ära pand, et koer ka vist üles ei leia...

Edit: tegin uued mõõtmised odava 100.- mõõtjaga

* power save 10 - 20 mA
* tööreziim 40 mA
* RX 40-70 mA
* TX 200 mA
RX-i näidu kõikumine 40mA-st suuremaks oli tingitud kahe jaama lähestikku sattumisest. Mõõtmine sai tehtud 1000mAh AAA tüüpi akudega. Kui keegi, kellel peenem mõõteaparatuur, viitsib üle mõõta MT800 voolutarbe, siis oleks oodatud täpsustused
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Midland G7 saatevõimsuse suurendamine

PostitusPostitas nemo » P Veebr 07, 2010 1:47 pm

EINAR kirjutas:Ooot, Nemo, kasutegur kipub Sul varsti üle 1 ! :D
3xAAA aku pinge on 3,6 V, koormusel langeb veel ca 0,5 V, seega jääb tarbimisvõimsuseks 3,1V x 200 mA = 620 mW e. 0,62W....kui antenni läheb 0,5 W, kujuneb kasuteguriks ca 0,8 !!Nendel sagedustel on paljalt lõputransi kasutegur ca 30 % + muu skeemiosa voolutarve...siis peaks 0,5 W väljundi puhul tarbimine vähemalt 2...2,5 W ringis olema, vool seega kusagil TX puhul 0,8...0,9 A ringis...minu tarbimisvoolude mõõtmiste tulemused kabulate 0,5 W reziimis ongi alati sealkandis olnud. Kui akuks on 4xAAA, on vool mõnevõrra väiksem.
Või tahtsid oma eelmises jutus midagi muud ütelda ? :)

MT800-l on 4 akupulka sees. Muidugi hea oleks kui mõõdetakse ka G7 voolutarve ära, huvi pärast võrdleks erinevate jaamade tarvet. Juba on selgunud ka see, et erinevate partiide cobra MT800-d tarbivad saatel erinevalt, samas vastuvõtul sama näitaja, võimalik et modifitseerimata G7 puhul ka partiide vahe sees on
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline