2m / 70cm releed

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » L Juun 13, 2009 10:28 am

Kas kellelgi on kogemusi releede iseehitamisega? Mul paar ideed on selle kohta aga uuriks enne järgi. 2m võimendi juurde panin hetkel mingi suvalise oomipoest saadud releekese, toimib küll aga võiks parem olla. SWR on 1.5. 70cm peal see kindlasti ei toimi.
Ootaks igasugu näpunäiteid selle kohta või teab keegi kust võiks saada?
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas äpu » L Juun 13, 2009 12:34 pm

Et asi maha ei põleks siis peavad ka releed olema korralikud,coaxsiaal releed
Neid saab ka ELFA-st http://www.elfaelektroonika.ee/ec/8a13b ... keelreleed
Varsti on kokkutulek ehk on mõnel ka veel vena omasid seal müüa RES 14,15,16,17.osad on 75 ja osa 50 Ohmi või väiksemad RPV 5/7.
Aga edu sulle ostmises või otsimises.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Hiiu Tom (ES1GB)
Veteran
Veteran
Postitusi: 365
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:36 am
QTH: KO29ii
Asukoht: Tallinn-Nõmme
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas Hiiu Tom (ES1GB) » R Aug 21, 2009 9:30 am

Iseehitamise kogemust ei ole ja ei kujuta ette, kuidas teda ise teha ka. Seal on geomeetria väga oluline, et ikka oleks 50 oomi relee takistus.
Endal kuskil vedeleb vene 75oomi relee. 2m jaoks kõlbab küll aga 70cm ei ole proovinud. Pistikud muidugi ka vene omad vaja.
Mul on ehk neidki järel.
President Lincoln
1/2 wl vertical

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » R Aug 21, 2009 7:44 pm

Ma varsti hakkan proovima seda iseehitust. Ühele bandile saab kindlast tööle, sobitab poolidega ära - sama mis veerandlaine lõigud koksikaablitest. Aga kui sul neist 75 oomi releedest kahju pole siis ehk räägib neist pisut lähemalt?
Mul lähiajal releesid hädasti vaja, 150W 70cm PA seisab kapis kuid kasutada ei saa releede puudumisel. Proovisin PIN dioode tellida aga ei miskit, firma ei ole vastanud.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
Hiiu Tom (ES1GB)
Veteran
Veteran
Postitusi: 365
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:36 am
QTH: KO29ii
Asukoht: Tallinn-Nõmme
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas Hiiu Tom (ES1GB) » E Aug 24, 2009 8:39 am

Mis siin ikka rääkida, katsun ta üles otsida ja siis võid ta omale saada. Üksainumas on ainult, aga preambi ühendamiseks sellest piisab. Eks ma teen siin häält, kui üles leian.
President Lincoln

1/2 wl vertical

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas äpu » E Aug 24, 2009 11:38 am

Ma kardan,et see 75Ohmine relee ei tasu sul 70cm peale küll vaeva,mul 100W juures läks juba 90kraadise nurga all pistik tuliseks kätte ja SWR oli kuidagi kõrge.Seda ma juba vaatasin 2m peal,et midagi on viltu ja peaks katusel Yagi üle vaatama aga hea,et käsi sattus SWR mõõtja peale ja see oli tuline.Aga pistik oli suht uus.Hiljam kuulsin veel,et ka ES1MM oli sama nali.Aga pöördu ERAU lehele seal mõnel ikka vedeleb mõni relee ja ka ELFA kataloogis on õiged asjad tellitavad.
Aga meeldetuletuseks,et kõige parem võimendi on antenn ja neid sul vist ei ole nagu näha.Ehita või osta korralikud antennid siis mõtle võimenditele. :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » T Aug 25, 2009 12:48 pm

äpu kirjutas:Aga meeldetuletuseks,et kõige parem võimendi on antenn ja neid sul vist ei ole nagu näha.Ehita või osta korralikud antennid siis mõtle võimenditele. :D

Tean tean... praegu jah ainult vertikaalis X200 katusel. 70cm peal olemas 10 elementi yagi. 2m peale pole veel ehitanud. Kui aega leian, siis teen mõne meetrise mastikese, pööraja ka külge ja panen yagi paika. Siis vaatan võimendite poole juba põhjalikumalt. Mõte selles, et varakult tuleb asjad valmis varuda, ei taha neid viimasel momendil otsima hakata. Varsti talv käes ja siis pole enam meeldiv katusel turnida.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas äpu » T Aug 25, 2009 2:02 pm

ermo kirjutas:Tean tean... praegu jah ainult vertikaalis X200 katusel. 70cm peal olemas 10 elementi yagi. 2m peale pole veel ehitanud. Kui aega leian, siis teen mõne meetrise mastikese, pööraja ka külge ja panen yagi paika. Siis vaatan võimendite poole juba põhjalikumalt. Mõte selles, et varakult tuleb asjad valmis varuda, ei taha neid viimasel momendil otsima hakata. Varsti talv käes ja siis pole enam meeldiv katusel turnida.

Sellepärast ma antennidest juttu tegingi,võime ja muid nokitsemisi võib lauataga teha talv läbi. :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
Hiiu Tom (ES1GB)
Veteran
Veteran
Postitusi: 365
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:36 am
QTH: KO29ii
Asukoht: Tallinn-Nõmme
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas Hiiu Tom (ES1GB) » K Aug 26, 2009 8:51 am

Nonii, relee ja pistikud on leitud, nüüd on Sinu etteaste.
Aga Äpul on õigus, preambi asemele ehita yagi ja siis vaata, kas preamp võimendab ainult müra või on temast signaali jaoks ka asja. Mina ehitasin omal ajal preambi sellepärast, et jaama sisend oli tuimavõitu. Oli selline jaam nagu Majak, 2M peale tuunitud. Vertikaaliga töötas kah kuidagi, aga yagi ei olnud üldse nii hää, kui vaja. Tegin võimu ette ja kohe sai kõrvad paremaks. :)
President Lincoln

1/2 wl vertical

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » R Sept 11, 2009 10:57 am

Hiiu Tom (ES1GB) kirjutas:Nonii, relee ja pistikud on leitud, nüüd on Sinu etteaste.


Ja minu etteaste tuleb... lootust on, et septembri lõpus olen horisontaalis kuuldel. Mastijupp keevitatakse lähiajal kokku ning pööraja sai ka juba soetatud. Ainult yagid pole suuremad asjad, 70cm peale siis 2m poomi ja 10 elementi DK7ZB jooniste põhjal. 2m yagi pole veel valmis aga see vaid kättevõtmise asi. Materjalid kõik olemas.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas äpu » R Sept 11, 2009 11:28 am

Ega siis midagi,õnnitlused ja loodame Oktoobri kuu teisel (esmaspäeval)TEISIPÄEVAL ka eetris kuulda.70cm peal ongi nagu rahvast vähevõitu ja loomulikult tuleks siis head levi soovida.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » R Sept 11, 2009 7:22 pm

äpu kirjutas:...loodame Oktoobri kuu teisel esmaspäeval ka eetris kuulda....

Kas see mitte teisel teisipäeval polnud :o

Sihuke küsmus veel kas kellegil ei juhtu 1/2 tolli fiidrile pistikuid olema?
Tellides jube kallid...
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 2m / 70cm releed

PostitusPostitas ermo » T Dets 22, 2009 3:16 pm

Ja minu etteaste tuleb...

Tuleb tunnistada, et esialgu etteastet ei tule :(
Kõik vidinad on olemas, kommutaator tehtud, filtrid ja jagurid ka aga nüüd jõudis talv minust ette.
Muid tegemisi ja toimetusi oli nii palju, et varem ei saanud. Eks ma ootan soojemat ilma ning siis paneb üles.
Midagi pole enam alles


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist