CB kohver v2.0

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas Pagan » T Juun 23, 2009 8:07 am

Kohvri pealmisel kaanel võiks olla suur päikese patarei siis oleks päikeselise ilmaga ka laadimine lahendatud.
es5cc

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas Evo » T Juun 23, 2009 3:35 pm

Teeksin omalt poolt veel ühe ettepaneku. Välispinge ahelas võiks olla dioodsild, sellisel puhul saabuks kohvris olevatele seadmetele ka võimaliku eksimise puhul alati õige polaarsusega pinge.
Kunagi sai tehtud üks kohvritüüpi muusikamasin, mida oli võimalik toita vabas õhus aega veetes igasugustelt akudelt, auto pardalt jne. Selles sai sarnast varianti koos 12V pingestabilisaatoriga kasutatud, et kuskil kiirustades või hämaras juhtmeid ühendades head aparaati loojakarja ei saadaks.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas hall kass » T Juun 23, 2009 10:03 pm

Kui kohver mahutab, saaks antennituuneri teha ka kohvrisse muu kola kõrvale. Näiteks selle skeemi järgi:

3-30 MHz antennituuner

300 pF kondeka võib tõsta ümber tuuneri sisendi juurde, ehk siis on pool, ning kondekad lähevad maasse enne ja peale pooli. See on siis pii-skeem. Kuna tuuner leiab kasutust vaid CB bändis, võib pooli teha teistsuguse, väiksema keerdude arvuga ja ilma väljavõteteta - muidugi tuleb keerdude arv katseliselt leida. Minu antennituuneris näiteks on pool 3 cm läbimõõduga ja 5 cm pikkusel plasttorujupil, kolme keeruga. Enne ja peale pooli olevad kondekad võivad olla ka sama mahtuvusega, eri mahtuvustega kondekaid võib katseliselt ümber vahetada saamaks teada, millises konfiguratsioonis tuuner kõige paremini töötab. Või siis - teha tuunerile pistikühendused, mis võimaldavad sisendit ja väljundit omavahel vahetada.

Kondekaid valides otsige võimalikult suure plaadivahega eksemplare. Pool mm plaadivahet on juba hea. Pisikesi taskuraadiote kondekaid ei soovitata kasutada, kuigi mina olen kunagi seda teinud ja töötas kah (nelja vatiga isegi töötab. Võimendi jaoks aga oleks see surm). Kondekaid valides mõõtke nad oommeetriga üle - kui eri poolte plaadid on lühises või annavad keeramisel mõnes asendis lühist, siis ühesektsioonilise kondeka võib ära visata, mitmesektsioonilisel saab vigased sektsioonid kasutamata jätta. Suure plaadivahega (mm ja rohkem) kondekaid muidugi annab korrastada kah, neil on plaatide painutamine üsna lihtne.

Kondekaid saab näiteks HAM foorumist. Tartus Tiigi Elektroonikas neid on, aga valik on väike ja leidub ka rikkis (ehk siis lühises) isendeid.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas goodkiller » K Juun 24, 2009 12:03 am

Pagan kirjutas:Kohvri pealmisel kaanel võiks olla suur päikese patarei
Idee on hea, kuid esialgu pole sellist raha võtta kusagilt:P
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
Hiiu Tom (ES1GB)
Veteran
Veteran
Postitusi: 365
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:36 am
QTH: KO29ii
Asukoht: Tallinn-Nõmme
Kontakt:

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas Hiiu Tom (ES1GB) » K Aug 19, 2009 9:28 am

Oleks veel üks teleskoopantenn kohvri nurgast välja tõmmata, siis võiks juba kuhugile katusele sidetama minna.
Tüüner oleks sellisel juhul vajalik.
President Lincoln
1/2 wl vertical

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: CB kohver v2.0

PostitusPostitas Skeem » K Aug 19, 2009 9:42 pm

Igastahes lahe asi!!! :D Minu mõte jai toppama kohas,kus avastasin et kumbki minu kahest UPS-i 7Ah akust ei võta enam voolu sisse. :( Mõõteriistad praegugi Oomipoes saadaval,odavaimad 125 EEKu tükk.Oma kohvrit näen vaimusilmas vanas Bulgaaria raadiojaama RT-21-1 alu kestas. :idea:
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron