Arvuti toitekas

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas äpu » T Aug 28, 2012 10:34 am

torn kirjutas:vaja on annulleerida (stby) ehk 5v. sõltuvus. see stardib main ehk teise hakkuri. siis muuta teise hakkuri optocoupleri takistit, et saada 14 v. paremat teavet saad kui saadad konkreetse toiteploki andmed. leigerkadakas@gmai.com tervitades torn.

Vaidlen natuke vastu,(stby)ei soovita torkida,see eraldi ahel ja kogu aeg sees.Torkima peab punase juhtme alt +5V ahelat ja uurima selle ühendust sitika jalaga NR1.(TL494)
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas insener » R Sept 21, 2012 1:36 pm

Ei soovitaks küll kunagi kasutada CB või mistahes raadiojaama juurde arvuti toiteplokki.
Mistahes impulsstoide tekitab häireid ja neid häireid on ka ilma selleta kohutavalt palju.
Tehke vanamoodi trahvo peal, kes tahab ise ehitada ja te kuulete ka midagigi.
ES2AFF

Kasutaja avatar
es3at
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: N Dets 01, 2005 5:21 pm
QTH: KO18UO
Asukoht: Läänemaa

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas es3at » R Sept 21, 2012 3:00 pm

Ja mina ütlen, et ärge kartke arvuti toitekat. :)
Kui on korralik toitekas (kõik filtrid mis ette nähtud ka sees olemas), korralik antenn mis on eemal ja jaamani tuleb korralik varjestatud kaabel. Ei pane te mingit müra tõusu tähele.

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas arvo » R Sept 21, 2012 3:14 pm

es3at kirjutas:Ja mina ütlen, et ärge kartke arvuti toitekat. :)
Kui on korralik toitekas (kõik filtrid mis ette nähtud ka sees olemas), korralik antenn mis on eemal ja jaamani tuleb korralik varjestatud kaabel. Ei pane te mingit müra tõusu tähele.

+1
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas Kaljukits » R Sept 21, 2012 8:50 pm

Mul oli kord üks selline kööbakas ühes mu PC-s, mis andis laiaribalist qrm-i +1S...+2S, aga see oli pigem suur erand. Kuidoga olen ma aga samal meelel.
Aga ETTEVAATUST analoog toiteplokkide kasutajad, väiksemate kogemustega iseehitajad! Kui plokk ei ole "saja tõve" vastu kaitstud, siis selle (nt. ülekuumenemisest johtuva) rikke korral teete te oma kallile rigile "lefa-lefa"....
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas Ambur » R Sept 21, 2012 9:40 pm

Kaljukits kirjutas:Aga ETTEVAATUST analoog toiteplokkide kasutajad, väiksemate kogemustega iseehitajad! Kui plokk ei ole "saja tõve" vastu kaitstud, siis selle (nt. ülekuumenemisest johtuva) rikke korral teete te oma kallile rigile "lefa-lefa"....

Ja analoogtoiteploki iseehitamisel tuleks kindlasti eelistada kollektorväljundiga stabilisaatoreid.
Nendel on juba oma ehituselt enesekaitse toime liigkoormuse ja väljundi lühise korral (lülitub välja).
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas insener » R Sept 21, 2012 9:44 pm

es3at kirjutas:Ja mina ütlen, et ärge kartke arvuti toitekat. :)
Kui on korralik toitekas (kõik filtrid mis ette nähtud ka sees olemas), korralik antenn mis on eemal ja jaamani tuleb korralik varjestatud kaabel. Ei pane te mingit müra tõusu tähele.

Värk ongi selles, et pahatihti seal arvuti toitekas pole sees neid filtreid, mis seal peaksid olema, alustaja CB harrastaja kasutab tavaliselt RG58, mis ei ole korraliku varjestusega ja antenn pole eriti eemal. Üldiselt on ju tänapäeval majas rohkesti surisevat tehnikat ja kui üks allikas paljude seast välja lülitada, siis märgatavat vahet tõesti ei avasta. Parem katse on jaam akutoitele seada ja kogu maja välja lülitada.
Kaljukitse märkus on täitsa asjakohane - mida kallim jaam, seda töökindlam peaks olema toitekas.
Loobusin ka isetegevusest ja ostsin. Trafoga plokke on veel saadaval, aga tõenäoliselt varsti kaovad.
ES2AFF

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas Kaljukits » R Sept 21, 2012 9:57 pm

73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas äpu » T Nov 13, 2012 6:17 pm

Peaks siin mainima,et järjekordne arvuti toitekas sai ümber tehtud ja peab ennast korralikult üleval.Silmaga nähtavaid ja kõrvaga kuuldavaid häireid ei tuvastanud ei mingil bandil.
Aga sellel toitekal filtrid sees ja korralik trossel ka.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron