Arvuti toitekas

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Arvuti toitekas

PostitusPostitas rax » L Jaan 02, 2010 9:38 pm

Kas keegi saaks tobule nagu ma olen selgeks (puust ette ja punaseks!) teha kuidas saada Arvuti toitekast teha selline verk et saaks sinna ka cb jaamale voolu sisse? Olen siin lugenud et selline asi on võimalik! Veel parem oleks kui keegi teeks selle valmis ja sümboolse hinna eest võtaks talt selle ära. :oops:
Paluks tellistega mite loopida!
73
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas Dzinn » L Jaan 02, 2010 10:20 pm

rax kirjutas: ... sümboolse hinna eest võtaks talt selle ära. :oops:


Ma sain oma jaama ostuga ühe toiteka kaasa... Kuna natuke "urises" ja minu modifitseerimine tulemusi ei andnud, viskasin ta nurka... Tee pakkumine - kui huvi on.

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas rax » L Jaan 02, 2010 10:33 pm

Dzinn kirjutas:
rax kirjutas: ... sümboolse hinna eest võtaks talt selle ära. :oops:


Ma sain oma jaama ostuga ühe toiteka kaasa... Kuna natuke "urises" ja minu modifitseerimine tulemusi ei andnud, viskasin ta nurka... Tee pakkumine - kui huvi on.

D

sott eesti raha?
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas janar » P Jaan 03, 2010 1:21 am

toitekast väljuvad juhtmed kollased +12v must 0 automakk töötab tööjuures garaasis sellise plokiga juba üle aasta 24/7

sõbral garaasis toidab bassika jaoks auto võimu samalaadne vigur.

bloki panin tööle nii et ventika tinutasin +5 v pääle tööle kuna osad plokid tahavad 5v ahelapeale ka koormust muidu ei käivitu, +12 ja 0 v ahela vahele panin 0.5W pirni sest mõned tahavad ka selle ahela peale koormust. compaq i oma d olid mingid imelikud neid ma tööle ei saanud, aga osad ei taha kuhugi koormust hakkavad kohe voolu andma :D


loodan et oli abi (enne lammutamist oleks vaja need kondekad sääl sees tühjaks laadida ,ükskord sain litaka oi oli valus :lol: )

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas rannamees » P Jaan 03, 2010 4:01 am


Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas äpu » P Jaan 03, 2010 2:05 pm

janar kirjutas:toitekast väljuvad juhtmed kollased +12v must 0 automakk töötab tööjuures garaasis sellise plokiga juba üle aasta 24/7

sõbral garaasis toidab bassika jaoks auto võimu samalaadne vigur.

bloki panin tööle nii et ventika tinutasin +5 v pääle tööle kuna osad plokid tahavad 5v ahelapeale ka koormust muidu ei käivitu, +12 ja 0 v ahela vahele panin 0.5W pirni sest mõned tahavad ka selle ahela peale koormust. compaq i oma d olid mingid imelikud neid ma tööle ei saanud, aga osad ei taha kuhugi koormust hakkavad kohe voolu andma :D


loodan et oli abi (enne lammutamist oleks vaja need kondekad sääl sees tühjaks laadida ,ükskord sain litaka oi oli valus :lol: )

Ennem tuleks kirjandust natuke uurida,kui torkima minna,siin sellest ka palju kirjutatud ja tõesti võrgu poolseid kondesi neid kõige suuremaid ümmargusi asju :D mitte puutuda,pealegi polegi neid vaja torkida kui just mitte kapitaalselt ümber ehitada.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
henri503
Veteran
Veteran
Postitusi: 385
Liitunud: R Apr 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: TIksOJA
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas henri503 » P Jaan 03, 2010 2:29 pm

roheline mustaga kokku ja korras :mrgreen: kui ei tööta pane veel üks koormus 5v peale, cb jaamale piisab modimata plokist ka.mul on yaesu ft 7800 ja intek m490 miski mini atx ploki taga mis annab 8 amprit pole moditud yaesuga täie võimsusega saatele minnes pinge kukkub väga vähe ,tavaliselt need plokid annavad miski 11v ja natuke peale ,
intek490+sirio 5/8
yaesu ft7800e+x30.

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas mart63 » P Jaan 03, 2010 2:38 pm

Modimata annavad tõesti 11v kanti koormuse all, endal toidab audio süsteemi üks vana toitekas ja kõvemini tümistades (250W võim subwooferile) kiskus ka pinge 11v kanti, viskasin 10ohm 10w kanti takisti +5v ja massi vahele ja koormuse all asi 11.8v, helikvaliteetki paranes tänu sellele. Tasub proovida! :wink:
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas äpu » E Jaan 04, 2010 12:47 pm

Miks siis mitte korralikult ümber teha ,et ka 13,8 sealt välja saaks,siis muredeta ka pinget reguleerida nagu vaja kas 12V või 14V.Mõnele saatjale ei meeldi eriti alla 12V pinge.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

castrol
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: L Nov 07, 2009 10:35 am
QTH: KO39PC
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas castrol » N Jaan 14, 2010 9:55 pm

Miks toitekas end välja lülitab, kui jaam taha susata?

Ah kurat, liiga lahja toitekas oli lihtsalt. Lülitas end välja, kui vähegi suurem koormus tekkis.
Intek MT-5050 + Intek KA-505-LN
Alinco DJ-x30E

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas äpu » R Jaan 15, 2010 1:12 pm

castrol kirjutas:Miks toitekas end välja lülitab, kui jaam taha susata?

Ah kurat, liiga lahja toitekas oli lihtsalt. Lülitas end välja, kui vähegi suurem koormus tekkis.

Kui tegemist arvuti toite plokiga siis on neile pealekirjutatud tarbimis võimsused.Pakun välja ,et sul CB jaam,mis tarbib umbes kuni 2A saatel ja sellest aitab,et see toiteplokk ennast välja lülitaks.Oleks vaja 5V ahelasse panna koormus takk või näiteks aitab hädast välja ka 21W 12V auto pirn,et see tööle jääks.
Aga antud juhul pole teada millise toite plokiga tegu,ma lihtsalt pakun seda varjanti mis kõige tõenäolisem.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

castrol
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: L Nov 07, 2009 10:35 am
QTH: KO39PC
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas castrol » R Jaan 15, 2010 6:59 pm

Just nii oligi. Aga antud juhul rabasin teise vähe kobedama ploki, ei ole tahtmist takistitega möllata.
Intek MT-5050 + Intek KA-505-LN
Alinco DJ-x30E

Kasutaja avatar
sqirrel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 218
Liitunud: R Dets 04, 2009 9:34 pm
QTH: KO29HH66
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas sqirrel » T Aug 17, 2010 11:38 pm

janar kirjutas: compaq i oma d olid mingid imelikud neid ma tööle ei saanud,


maadlesin ka ühe Compaq omaga, kuid samamoodi edutult. Samas üks teine hakkas kohe tööle peale rohelise juhtme ja massi ühendamist. Õnneks oli see ka võimsam kui eelpool mainitud õnnetu Compaq oma :)
ASTRO / 304VP / ES2PRV

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas hall kass » K Aug 18, 2010 7:04 am

Kui teil kaitsemaandus puudub, olge valmis mõnikord toiteka kestast särakat saama. Osadel toitekatel pidi võrgu poolel olema mingi filter, kustkaudu üsna paras suristav pinge (üle 100 V) ka kesta sisse satub. Noh, ma pole proovinud, aga võib ehk aidata selle filtri lahtiühendamine - pidi olema paar pisikest kondekat, mis kusagilt skeemist otse kesta külge lähevad. Kaitsemaanduse olemasolul läheb see särts kestast maandusesse.
Olen ise kunagi seda kogenud, seetõttu hoiatan. Mõni agaram ehitab plokile plastist, puust vm isoleermaterjalist lisakorpuse ümber, eks võib seegi asjalik idee olla.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Arvuti toitekas

PostitusPostitas ermo » K Aug 18, 2010 11:56 am

hall kass kirjutas:Kui teil kaitsemaandus puudub, olge valmis mõnikord toiteka kestast särakat saama. Osadel toitekatel pidi võrgu poolel olema mingi filter, kustkaudu üsna paras suristav pinge (üle 100 V) ka kesta sisse satub. Noh, ma pole proovinud, aga võib ehk aidata selle filtri lahtiühendamine - pidi olema paar pisikest kondekat, mis kusagilt skeemist otse kesta külge lähevad. Kaitsemaanduse olemasolul läheb see särts kestast maandusesse.
Olen ise kunagi seda kogenud, seetõttu hoiatan. Mõni agaram ehitab plokile plastist, puust vm isoleermaterjalist lisakorpuse ümber, eks võib seegi asjalik idee olla.


Ära sa neid küll lahti ühendama hakka! See on toiteploki varjestusega ühendatud, et vähendada
raadiohäireid.
Aga - mina vajaks küll abi 500W ATX ver 2.1 toiteka ümberehitamisel.
Sel saadanal on kõik pinged kontrolli all. Tõstan 12V osa pisutki ja plaks plokk väljas.
Tegin tagasiside ümber, plokk ei käi enam. Hakkasin siis uurima, krt kõik asjad ta üle kontrollib.
Ka miinuspinged :( :shock:
Et siis HELP NEEDED
Midagi pole enam alles


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron