CB kohver vol.3

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

CB kohver vol.3

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 11, 2010 4:16 am

Nüüd sain mina kah omale vana "diplomaadi" ja hakkan sinna oma CB kola paigutama.
koffer.JPG
koffer
koffer.JPG (194.1 KiB) Vaadatud 7481 korda


Sai selgeks, et kohvri jaoks tuleb teha väiksem antennituuner. Seega tulevad kõne alla ka kantavate raadiote pöördkondekad, seda enam, et võimendit ma sinna susata ei kavatse. Küll aga kuulub mu nägemuses kohvrisse väike aku. Kui õnnestub teha väiksem antennituuner, saan kohvris ruumi juurde ning ei välista, et paigaldan kohvrisse ka väikese toiteploki 230 V najal töötamiseks - näiteks puhkemajades, kus elekter on sees. Sellega annaks ehk ka akut laadida. Aga hea on, kui mahub ära ka kuni 10 m pikkune antennikaabel. Ei välista ka kiiremate peatuste ajal kohalike sidede jaoks väljatõmmatava teleskoopvarda monteerimist kohvri külge.

Ühesõnaga, siit peab tulema komplekt näiteks jalgrattamatkade jaoks.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
sähku
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 19
Liitunud: N Dets 25, 2008 12:25 am
Asukoht: Tartu, Tähtvere
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas sähku » E Veebr 15, 2010 11:21 pm

Näen, et kinnine pliiaku juba kohvris...juhul kui kaalu palju tuleb, siis soovitaks 10.8V sülearvuti akut. Kõlbab ka vanem kasutatud aku. Laadimisel peab muidugi ettevaatlik olema, sest need akudesse sisse ehitatud kontrollerid ei pruugi alati nii töötada, nagu peaks ja võiks. Tulemuseks susin, palju tossu ja halvemal juhul väike ilutulestik.

Poleks need päikesepatareid niivõrd kallid, siis võiks ju ühe kohvri küljele paigaldada. Aku laadimiseks...otsese toiteallikana kasutamiseks napib neil võimsust.
..ulub raadiolainetel Kuu poole..
MAXON CM-10;
President Glenn

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas goodeye » T Veebr 16, 2010 11:02 am

sähku kirjutas:Näen, et kinnine pliiaku juba kohvris...juhul kui kaalu palju tuleb, siis soovitaks 10.8V sülearvuti akut. Kõlbab ka vanem kasutatud aku. Laadimisel peab muidugi ettevaatlik olema, sest need akudesse sisse ehitatud kontrollerid ei pruugi alati nii töötada, nagu peaks ja võiks. Tulemuseks susin, palju tossu ja halvemal juhul väike ilutulestik.

Poleks need päikesepatareid niivõrd kallid, siis võiks ju ühe kohvri küljele paigaldada. Aku laadimiseks...otsese toiteallikana kasutamiseks napib neil võimsust.

läpaka akud tavaliselt põlevad väga kuuma leegiga(neid ei saa veega kustutada)
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas hall kass » T Veebr 16, 2010 4:11 pm

Kasutan seda, mida odavalt kätte saan - kinniseid pliiakusid on mul terve posu, neid saab juba tasutagi.
Kaalu vähendamiseks üks variant on muidugi kasutada 6 V pliiakut ja panna juurde "klots", mis kuuest voldist teeb 12 volti. Samas - amperaazi arvestades peab sel "klotsil" olema korralik jahutus ja seega ei oska ma arvata, kui palju siit kaalusäästu tuleks.

Kuna matkadel on nagunii ka seljakott kaasas, siis saab pliiaku ka sinna pista. Ning kui on teada, et sihtkohas on 230 V - siis saab aku asemele ju väikese impulsstoiteploki panna (näiteks mõne välise kõvaketta oma). Jalgrattamatkal pole pliiaku paar kilo nagunii mingi määrav tegur. On mõttes paigaldada kohvrisse ka LED-valgustus pimedas tegutsemiseks.

Kui leiaks mingi meetodi aretamaks nuppe külge neile 25-150 pF keraamilistele pöördkondekatele, siis saaks teha väga väikese antennituuneri. Praeguses karbis just kondekad põhilise osa ruumist enda alla võtavad.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas Janus » T Veebr 16, 2010 4:23 pm

hall kass kirjutas:Kasutan seda, mida odavalt kätte saan - kinniseid pliiakusid on mul terve posu, neid saab juba tasutagi.
Kaalu vähendamiseks üks variant on muidugi kasutada 6 V pliiakut ja panna juurde "klots", mis kuuest voldist teeb 12 volti. Samas - amperaazi arvestades peab sel "klotsil" olema korralik jahutus ja seega ei oska ma arvata, kui palju siit kaalusäästu tuleks.

Igasugune muundamine = kadu
Juurde ei anna see midagi kui sul on 6V aku ja seade tarbib näiteks 1A voolu
siis 12V pealt oleks see 0,5A. See on lihtsustatult lahti seletatud.
hall kass kirjutas:Kui leiaks mingi meetodi aretamaks nuppe külge neile 25-150 pF keraamilistele pöördkondekatele, siis saaks teha väga väikese antennituuneri. Praeguses karbis just kondekad põhilise osa ruumist enda alla võtavad.

Tee näiteks puust kui ei raatsi osta või vala EPOst.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas Evo » T Veebr 16, 2010 4:26 pm

Janus kirjutas:Tee näiteks puust kui ei raatsi osta või vala EPOst.

Asi pole ju nuppudes endis vaid selles, kuidas neid kondensaatoritele külge saada. Hall kass pidas silmas keraamilisi trimmereid.

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas Janus » T Veebr 16, 2010 4:54 pm

Selge my bad :cry:

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas vanapagan » T Veebr 16, 2010 5:53 pm

Kokkutulekul oli üks kohver ja tema ainsaks veaks oli see, et need vidinad ei olnud tasakaalus. Võtsid sanga pihku ja kõlks, oli üks külg maas ja ebamugav tassida. See on Sulle sõbralik nõuanne, et jälgi raskuskeset ka, kuna akud on päris rasked. Jõudu Sulle!
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas goodeye » N Veebr 18, 2010 1:15 am

vanapagan kirjutas:Kokkutulekul oli üks kohver ja tema ainsaks veaks oli see, et need vidinad ei olnud tasakaalus. Võtsid sanga pihku ja kõlks, oli üks külg maas ja ebamugav tassida. See on Sulle sõbralik nõuanne, et jälgi raskuskeset ka, kuna akud on päris rasked. Jõudu Sulle!

see oli goodkilleri ja minu kohver. toimetab asi korralikult aga kaaluga oli see probleem et akud panime kõik ühele poole, sestap oligi üks pool raskem kui teine(tangantjärgi alati targem)
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas hall kass » K Mär 03, 2010 2:13 am

Nüüdseks on jaam, SWR-mõõtja ja antennituuner kindlalt kohvri külge kinnitatud, kohvri sisetasku suurust sai peale seda poole võrra vähendada. Antennituuneril on piisavalt kaalu, et kohvri vabasse serva asetatud akut tasakaalustada. Kuid ma tahan siiski teha kohvrisse hästi pisikese antennituuneri. See võimaldaks aku panna kohvri põhja keskele ja üldse tekiks siis rohkem ruumi, kuhu saab panna vajalikku manti (antennitraat, -kaabel, ehk ka paar tööriista jne).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas Ralfwind » T Mär 09, 2010 4:13 pm

Ise alustan ka varsti analoogse ehitamist aga kohvrit otsin väiksemat.
Ja aku tuleb mul selline et peab vastu ca 2 tundi mitte rohkem, siis tuleb kergem kanda.
Laadimissüsteem aga just peabki olema , siis hea jälle täis pumbata akut.
Suvi tuleb, siis plaanis rännata ja tihedamalt sidetada CB-peal

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas hall kass » P Apr 25, 2010 3:50 pm

Kui hankida pikk teleskoopõngeritv, saaks ilmselt kasutada veerand- ja poollaineantenne ilma vajaduseta antennituuneri järele. Tegingi valmis ühe tavalise juhtmest dipooli ja ühe bazooka dipooli, eks millalgi tuleb ka õngeritv leida ja siis saab hakata testima. Valik võimalikke sobivaid antenne siit:

http://gelezo.com/antennas/cb_radio/151000/antenni.html

Viskasin tuuneri kohvrist välja ja nüüd mahuvad antennid kokkukerituna lahedalt ära. Ridva jaoks tuleb vist kohvri külge kinnitusrihmad panna.
Ideaalis tahaks leida 10 m ridva. Siis saab antenni maapinnast üksjagu kõrgemale ajada. Kuidas see ritv aga seisma hakkaks? Üks variant oleks suruda mingi vai maasse ja ritv selle külge siduda. Saab ära kasutada ka puid, autosid jm objekte ning ei pea seejuures ehk tõmmitsaid laiali vedama (v.a. 1/4 GP antenni kasutamisel).
304FL, "Three zero four Freyja love"

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas EINAR » P Apr 25, 2010 11:11 pm

Hall kass, minu soovitus Sulle (eespoolt lugedes) : viska need keraamilised ( ilmselt vene ) pöördkonded nii kaugele kui jõuad ja ära järgi enam minegi !Kui Sa neid natuke aega krutid, lähevad lühisesse...mõni isegi kohe !! Ma olen saatja lõppastme (tollal ülidefitsiitse) lõputransi maha põletanud selliste kondede tõttu ja ei soovitaks neid kellelegi ! Ikka korralik õhk-pöörikas vms!
Aga edukat ehitamist ! 73 !

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas mart63 » P Apr 25, 2010 11:48 pm

Kuidas nad lühisesse lähevad? keraamiline ketas ju kahe plaadi vahel suht paks?
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB kohver vol.3

PostitusPostitas hall kass » L Mai 01, 2010 11:01 pm

Just. Kuid mine tea, äkki see ketas pideval kruttimisel kulub ja võib mõnes kohas plaatide servade vahele otsenähtavuse tekitada... ja kui arvestada, et antennisobitusseadmetes ründavad neid kondekaid lausa kilovoltides mõõdetavad pinged, siis - jah, pole ka lühis võimatu.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist