Väliraadiojaama ehitamine

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » N Apr 15, 2010 10:19 pm

Olc,
päikesepatarei annab täiesti reaalsuses 14V pinge juures 1,2A, ainult kaua ma teda nii ei piinanud, passis antud 0,75A 13,5V pingel.

Aare,
ma ei hakanud Emperor Shõguni pilti siia panema, "Raadiojaamad ja seadmed" teemas ta üleval, juttu ka juures.

Sain seda Evo yagi täna oma käega tõsta proovida, nii kerge, et pane või kalaõnge ridva otsa...titaan !

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Kaljukits » R Apr 16, 2010 7:55 am

Evo kirjutas:Pilt

Kena antenn tuleb! Kui Sa oleksid seal pikali, siis oleks lihtsam arvata, mis bändi antenniga on tegu. 20m Yagi jaoks tundub pisut väike või ma eksin?
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Evo » R Apr 16, 2010 8:41 am

See saab olema 10-11m. antenn. Häälestusvõimalus saab tehtud mõlema bändi jaoks. On plaanis teha ka 20m. antenn, kuid see võtab veel veidi aega.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2010 9:16 am

No näed, Evo, 20m pakkumine tuli ära ! Ütlesin, et pane pealkirjaks: ...minu 80m yagi :shock:....aga siis oleks kindlasti kahtlema hakatud! :lol:

Aga minu "kohvrile" on juba mõned mulgud sisse puuritud. Mingi oma "kaubamärgi" peaks ka välja mõtlema ja peale panema...tüüp või mark vähemalt ! :)

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Evo » R Apr 16, 2010 9:44 am

EINAR kirjutas:Mingi oma "kaubamärgi" peaks ka välja mõtlema ja peale panema...


Kaubamärgiks paned oma kutsungi. Olen kauplustes näinud mitmesuguseid numbreid ja tähti (kasutatakse korterite numbritena ja nimede moodustamiseks), hea otsimise korral leiad omale sobivad ja kinnitad välijaama korpusele. Saad isikupärase "firmamärgi".

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Ralfwind » R Apr 16, 2010 10:02 am

EINAR kirjutas:Mina teen ilmselt 2,7m pikkustest painduvatest montaazijuhtme juppidest 1/4- laine GP, riputan selle 10m teleskoop õngeridva otsa (ülemise vibraatori tippu-pidi), alumisi vastukaalu otsi võib soovi korral laiemale ka tõmmata...on mul u.12m tipukõrgusega väga hästi töötav antenn käes !
Õngeridva alumise otsa torkan autokatusel (u.1,7m kõrgusel) vastavasse pessa katuseraami küljes.
Pärast sidesid "teleskoop" kokku, antenn koos 6..7m kaabliga kerra ja järgmise talu juures jälle 3 minutiga üles. Kohaliku side antenni juures põhiasi on tema kõrgus !

Nii , et sul tuleb kaks väliraadiojaama antenni, "kaablijuppidest" ja teine veitsa kobedam kui oled nt "baaslaagris" telgiga üksikul saarel.
see 1/4 antenn peaks minema hästi häälde küll. Kaablijuppidest antenn 27 mHz peal ei tohiks kapriisne olla. Täitsa peaks ise ka ära proovima nt RG58-st teha.

Tead Einar, mu sugulasel seal sinu lähedal ca 22 km-t sinu lokaarorist "Kurgsoo raba servas" on väike grillmaja koos grillplatsiga. Sinna panen ka Kajukitse süsteemile analoogse süsteemi ülesse.
CB ja PMR-446MHz jaamade antennid.
Talvel sai sealt PMR 446Mhz käsijaamaga ka testitud Jannoga. Intek 5050-ga 4W-ga õnnestus Võru linna ära rääkida aga Cobra oli tumm. Autojaamaga ja 5/8 antenniga sai räägitud ca 20km kaugusele

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2010 10:40 am

Kurgsoo raba tean väga hästi ! Koli aga platsi, Ralf ! Tulebki hakata neid välipäevasid siin korraldama ja asju tõsiselt ajama...täna hommikul siin meestega poes just arutasime.
Mina leian mingi aja alati kui mehed eetris olemas ! Siis jätame kõik muud tähtsad asjad sinnapaika ja teeme sidet !! :evil:
:)

Üks antenn tuleb "montaazi juhtmest" ca 2 mm2, ehtne 1/4, see saab olema välijaama kohvri ülemise kaane sees keras (transpordi asendis), kohapeal tõmbad kähku üles !
Teise teeks ikka kokkukäiva teleskoobina 1/2 ja sellele teleskoop masti samuti, no 10m tahaks kätte saada masti kõrgust !!+ 1/2GP sinna otsa !
Kui muidu ei saa, ostan reklaamifirmast need täpselt üksteise sisse käivad alumiin torud ära ja teen midagi väga korralikku ! Kokkutulekutel jne. ei pea siis nagu häbenema... :)
Koaksiaalist ma esialgu ei mõtleks nagu teha antenni.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Kaljukits » R Apr 16, 2010 11:21 am

Kaljukits kirjutas:Mastist toon ma murukamara alt kaablid vahetult grill-laua kõrvale, kuhu paigaldan poolemeetrise postikese otsa pisikese hermeetilise läbipaistva kaanega kilp-jaotuskarbi, millelt toon välja UHF antennipesa ja 10A sigarisüütaja pesa jaama toitele. Läbipaistva kaane alla panen toitesüsteemi töö jälgimiseks kolm osutriista: 15V skaalaga akupinge voltmeetri, 500mA skaalaga aku laadimisvoolu ampermeetri ja 5A või 10A skaalaga koormusvoolu mõõtva riista.

Karbike ise on selline (sisu ei vasta veel ülalkirjeldatule). Mõõdud on 180x160x95. Mul on mõned karbid üle ja kingin need heameelega nendele, kellel on selle kasutamiseks oma kindel projekt (nt. Grill-baasjaama ehitamine :D). Soovijail palun saata mulle PS.
Manused
kena karp.jpg
kena karp.jpg (166.69 KiB) Vaadatud 6002 korda
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2010 10:01 pm

Kaljukits, kas eelpool pildil olev karbi sisu ja otstarve avalikustamist ka kannatab ? Ma huvi pärast lihtsalt küsin. :)

Käisin mõni aeg tagasi EFFEX-is analoogseid plastikust universaal?-karpe vaatamas, põhiliselt elektri-installi töödeks mõteldud. Aga nendel seal hinda ja mõõtmeid arvestades oli minu oma poes müüdav alumiinium kohver u. sama hinnaga ...otsustasin lihtsasti lahtikäidavuse poolest al. kohvri kasuks, muidu ma oleks ka tookord EFFEX-i plastik-karbi valinud.

Al.-kohvri pealmise kaane sisse tuleb lisaks kerrakeritud väliantennile ka logiraamatu,pastaka (õigemini pliiatsite!), taskulambi, kella ja ehk muugi operaatoritööks vajaliku hoiupaik. Ja unustatud ei ole ka LED kohtvalgustit, mis ülestõstetud kaane külest allapoole valgustab - igavene vinge ja sobiv, minu arvates.
Ja selle akusid saab samuti päikesepatareist laadida. Kohvriküljest saab kohtvalgusti olema ärakäiv, võib telgis jm kasutada.

Kasutangi kõikjal üht-tüüpi Sony Mignon AA 2700 mAh akusid (käsijaam, välklamp, LED-taskulamp,välifotokas Olympus SP-560, LED-taskulamp autos, -kodus jne). Väga head akud !

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » L Apr 17, 2010 12:39 am

...mõlgutasin siin mõtteid, Ralfil oma vigvam Kurgsoos...peaks vist selle Pagana ja Maario poolt pakutud vagunelamu ikka uuesti "klassifikatsiooni" võtma :D !
Tõmbaks ta kuhugi mäe otsa paika, kujundaks korralikuks raadioruffiks...kogu foorumi rahval hea tulla ja sidet panna. Siis peaks nädalavahedeks valvegraafiku tegema :D , et kogu aeg keegi QRZ- operaator sidetamas oleks...ja igale ainult 1x võimalus anda, kui loobud, jäädki kogu eluks ilma sellest QRZ-sidest :o
:)

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas officer » L Apr 17, 2010 7:37 pm

Kaljukits kirjutas: Mul on mõned karbid üle ja kingin need heameelega nendele, kellel on selle kasutamiseks oma kindel projekt (nt. Grill-baasjaama ehitamine :D). Soovijail palun saata mulle PS.


... minu arusaamist mööda grill-baasjaama antenn võiks olla ikka selline, mille SWR võimaldab selle jaama(või lõppvõimendi) lõputranside peal liha grillida (ka operaatori oma,ehk inimliha) :D
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Kaljukits » P Apr 18, 2010 9:12 pm

Hetkeseis minu Grill-baasjaamas. Stats seadmemajutus algaval nädalal.
Manused
QSO from grill station.JPG
QSO from grill station.JPG (169.64 KiB) Vaadatud 6376 korda
Grill station.JPG
Grill station.JPG (190.8 KiB) Vaadatud 6376 korda
Grill station antenna.JPG
Grill station antenna.JPG (87.67 KiB) Vaadatud 6376 korda
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » P Apr 18, 2010 10:55 pm

Kas alumisel pildil mast +antenn on keskmisel pildil akust tagapool olev (vähem märgatav) mastiosa ?
Kas 1/2GP on Sul see "ühisostu" oma, juhul, tegid miskit pooli juures ringi ka või ?

Ma mõtlen ühisostu 1/2-st mingitmoodi kiiresti "lahtivisatavat" ja transpordiasendis "lühikest" kaasaskantavat teha ?? Põhimõtteliselt asi nagu lahendatud...mõtlen veel...

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas Kaljukits » P Apr 18, 2010 11:10 pm

EINAR kirjutas:Kas alumisel pildil mast +antenn on keskmisel pildil akust tagapool olev (vähem märgatav) mastiosa ?

Ja.
See antenn on samast kohast ostetud, kuid Keila-Aivari poolt varem Soomest toodud.
Ühisostu antenne pole ma veel jõudnud katsetada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Väliraadiojaama ehitamine

PostitusPostitas EINAR » E Apr 19, 2010 1:30 pm

..."CB-kohvri auhinna väljakuulutamisega" Kaljukitse poolt jääb nüüd siinteemal hulga vaiksemaks vist... :)
No mina kül ei taha oma ideesid ja omameelest vingeid konstrui-lahendusi teistele (konkurentidele) enam rääkida...kokkutulekul saab siis huviga teiste "kohvritega" tutvuda ja enda oma ka näidata.

Tuulemasina peale ma juba mõtlesin, aga võib-olla panen tuumakütusel energiaallika ka kohvrisse veel... :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist