lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kaart
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 26, 2010 8:32 pm
QTH: KO29MI97

lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Kaart » K Mai 26, 2010 8:40 pm

Tere!

Ilmselt veidi ebaharilik küsimus, aga siiski, kas lällari antenni saab yhendada auto makiga? Et ta töötaks nö tava FM'i antennina.

Miks elu nii keeruliseks ajan? Sest mul oli varem 2m fiiber antenn (mida kasutati NSVL'i aegadel), aga keegi j**u murdis mul selle küljest ära ning kahjuks pole suutnud enam yhtegi uut leida. Kuna fiiber antenni otsimine osutus tulutuks, siis jäid silma väga pikad lällari antennid.

Tehnikat vähe rohkem jagavatelt inimestelt küsides, esitati mulle järgnev küsmius, millele ma ise vastata ei osanud:
aga igaksjujuhks võid uurida palju sellel lällari antenni/antennikaabli taksitus on, kui väiksem kui raadio omal siis kõrvetad antenni sisendi ära, kui suurem, siis lihtsalt tundlikus madalam ehk ei püüa nii hästi


Igasugune asjakohane info või ka mõni tark link oleks väga hea.
Lällariks nimetan "CB jaama", kui aga see sõna ei tähenda seda, siis minu vabandused, antud teema on minu jaoks uus.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas officer » K Mai 26, 2010 8:55 pm

...kas tahad selle CB jaamaga töötada ja ka ringhäälinguraadiot,eeldan et FM'i, kuulata? Saab küll, siis aga tuleb CB jaama ja autoraadio vahele duplexer ühendada.
Autoraadio antennisisendi ja antennikaabli lainetakistuste võimalik erinevus on rohkem teoreetiline probleem :roll:
ES2JT/304JT

Kaart
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 26, 2010 8:32 pm
QTH: KO29MI97

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Kaart » K Mai 26, 2010 9:16 pm

Seega CB jaama olemasolul saab. Aga kui mul ei ole CB jaama, aga tahaksin lihtsalt ilusat pikka CB jaama antenni katusele, kas siis on võimalik ainult see antenn ühendada tava raadioga FM'i (skyplusid jne) kuulamiseks? Nii et ta ikka midagi püüaks ka.

Või on siiski antud antenni kasutmiaseks vaja ka CB jaama?

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas officer » K Mai 26, 2010 9:20 pm

...ühenda aga julgelt raadioga, julgestuseks võid libistada ka mõne õlle (raadiot võid kuulata ka "õllesena",sõitma aga ära siis mine)!
ES2JT/304JT

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas goodeye » K Mai 26, 2010 11:46 pm

võid ühendada küll, aga nad siiski erinevale sagedusele disainitud. ta ei hakka nii hästi vastu võtma kui õiged antennid.

kuidas on võimalik antenni sisend maha põletada?? ei tea, aind siis kui lased antenni liiga palju võimu(mida autoraadio ei teegi), lainetakistus on ka vastuvõtul mitte just väga oluline faktor(teadjamad mehed võiksid kommenteerida täpsemalt)
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas janar » K Mai 26, 2010 11:58 pm

Kaart kirjutas:tahaksin lihtsalt ilusat pikka CB jaama antenni katusele, kas siis on võimalik ainult see antenn ühendada tava raadioga FM'i (skyplusid jne) kuulamiseks? Nii et ta ikka midagi püüaks ka.



tegelikult kõik CB mehed nii teevadki. mul võtab mega hästi Raadio Kadit Võrus, sa kujutad ette mees????

õhtul ühendan antenni teleka taha , siis naabrid vaatavad et vabsee antenn ja pritsib digilevi telekasse nii et tolmab. kui suvel karjas käisin siis oli mega hea seda antenni piitsana kasutada , kõik lehmad kartsid,AGA ära unusta kõige tähtsamat sellise antenni vardaga on mega hää grillida meie külas eelmisel kuul toimunud simmanil polnud kellegil nii pikka saslõki varrast sinna mahub mingi 3-7 kg saslõkki...


... kui mu telekahe telefonil levi pole siis ühendan selle antenni taha ja saan täitsa tasuta rääkida cb 27 mhz i pääl , vvvvaaaaaaauuuuu vat see on teadus
sobib kasutada ka autopeal piksevardana, mul pole veel kordagi äike autosse löönud:)





TEGELIKULT on meil kõigil sellised antennid autodepeal kõigest eputamiseks :oops:

Kasutaja avatar
kristo1
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: P Nov 15, 2009 12:43 am
QTH: KO29DF92
Asukoht: Long : 24.33017 E (24° 19' 49'' E) kaasiku küla tombaki talu kernu vald
Kontakt:

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas kristo1 » N Mai 27, 2010 12:05 am

tere käisn täna mina ühes auto poes ja jäi just selline imelik asi silma nagu 2m fm antenn ja see oli tavaline tõesti 2m pikk,ise veel küsisin,et milleks sellisei müüb.aga on täitsa olemas ja pidi super hea levi olema.
alan100+suncer alan100+ ja KL200p 1/2 albrecht AE 5800 ja ZETAGI B 300p alan 95plus 2xCobra MT-750

Kaart
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 26, 2010 8:32 pm
QTH: KO29MI97

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Kaart » N Mai 27, 2010 12:46 am

kristo1 kirjutas:tere käisn täna mina ühes auto poes ja jäi just selline imelik asi silma nagu 2m fm antenn ja see oli tavaline tõesti 2m pikk,ise veel küsisin,et milleks sellisei müüb.aga on täitsa olemas ja pidi super hea levi olema.


Kus poes sellist asja nägid? See oleks veel parem variant. Ise olen igaltpoolt edutult otsinud.


To janar: vedasin sõjaväe välitelefoni kaabli otse raadiomastist ja väga hea on, näeb digitelevisiooni ka. Kaablirull on katusel ja iga paari kilomeetri tagant tuleb uus rull ühendada, aga saadud kvaliteedi kõrval on see väike mure :D


See selleks. Tore, et teil siin selliseid naljamehi on. Kui ma leian kuskilt mõne FM'i jaoks mõeldud antenni, siis jätan teie omad rahule.

Igatahes idee oli leida midagi sarnast, nagu mul varem oli:
http://kylm.net/alan/pilt/vwklubi/P6240190.JPG

Kasutaja avatar
kristo1
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: P Nov 15, 2009 12:43 am
QTH: KO29DF92
Asukoht: Long : 24.33017 E (24° 19' 49'' E) kaasiku küla tombaki talu kernu vald
Kontakt:

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas kristo1 » N Mai 27, 2010 10:23 pm

ja selline vibu on täitsa olemas keilas rõõmu kaubamaja kõrval asuvas auto kaupluses.k ja t tehnika kui õigesti nime mäletan.aga edu sulle.73
alan100+suncer alan100+ ja KL200p 1/2 albrecht AE 5800 ja ZETAGI B 300p alan 95plus 2xCobra MT-750

Kasutaja avatar
398AZP
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 204
Liitunud: K Dets 02, 2009 4:07 pm
QTH: KO39RI04AV
QTH2: KO28TJ40AO
Asukoht: Jõhvi

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas 398AZP » R Mai 28, 2010 11:00 am

Kaart, oled volksuklubilane?
kutsung: Paul
Intek 150 plus, antenn SIRIO ML 145, Cobra MT800
KO39RI04AV

Kaart
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 26, 2010 8:32 pm
QTH: KO29MI97

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Kaart » R Mai 28, 2010 1:35 pm

398AZP kirjutas:Kaart, oled volksuklubilane?


Jah. Kuid seal pole nimi päris sama.

Kartul
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 99
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Kartul » K Juun 30, 2010 11:53 am

Hmm, CB autoantenni grillvardana kasutamine on väärt mõte - mul see plastnublakas sealt otsast nagunii järve selveri keldriparkla lae saagiks langenud. Hea pikk varras kah, ei hakka lõkke juures liialt palav ega miskit. Peakski sojapihve ostma minema :-P
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas janar » K Juun 30, 2010 9:29 pm

see plastik nublu sealt otsast lendab tuule ja puuokste koosmõjul väga lihtsalt ära, samas on see nibu mõttetu tuuletakistus niiguinii :D

Kasutaja avatar
aksel
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: K Jaan 03, 2007 1:22 am
QTH: KO29JK26
Asukoht: Tallinn

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas aksel » E Juul 05, 2010 9:10 pm

Aga kui küsiks nii, et kui ma tahaks panna lällari antenni katusele raadio antenni pesasse siis kas võib kasutada vana raadio kaablit või peab vedama uue mis sobiks CB antennile?
Alan 48 EXCEL MULTI + KL35 + ML145 = 23 FM
President Harry II + President Florida = 8 AM

Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

Re: lällari antenn autoraadiole? võimalik või mitte?

PostitusPostitas Mario » E Juul 05, 2010 9:23 pm

vaheta ikka kaabel ka ära
CB- Emperor Shogun->kl200p->1/2baas
PMR- Wouxun KG-UVD1P
Salalux


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron