Pööratav mast...

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Pööratav mast...

PostitusPostitas keri_saar » N Jaan 13, 2011 3:46 pm

ermo kirjutas:Niisiis, see on minu arvamus isetegemise kohta, on lahedam ja saab aru kuda asjad tegelikult käivad.
Ja ma toetan alati igat iseehitajat, sest osta oskab igaüks (oleks vaid raha piisavalt) 8)


See mõistetamatu Fun factor ja isetegemise rõõm on muidugi põhiline. Muidu me ju ei istus siin koos vaid vahetaksime infot muude ja märksa vähem aega nõudvate ja odavamate meetoditega! :)
:finga:
_____________________
ABC; ES2APR

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

Re: Pööratav mast...

PostitusPostitas Kartul » N Jaan 13, 2011 4:41 pm

Ermo, kui vool ära käib, siis lased antenni mingisse nullpunkti ja algad uuesti?
Minu mõte on panustada süsteemi, mis ei eelda pidevat vooluga varustamist, st et kui mõnel pühapäeval tekib isu antenni kruttida, siis absoluutandur näitab mulle kohe kätte kuidas asjalood on.

Mis lihtsusesse puutub, siis ma leian, et minu ideel on teatud eelised, sest antennianduri jaoks on vaja vaid 2 kivi + umbes 3 diskreetset juppi ja all võib olla, nagu öeldud, kasvõi voltmeeter :-)

Igatahes, ma leidsin ühe vahva näite selle magnetenkooderi põhjal tehtud tuulelipust, hiljem kui oma arvuti taha pääsen, siis ehk leian viite üles.

Aga jah, isetegemine on ikka see õige :-)

Edit: siin siis lubatud viide: http://glennlangton.blogspot.com/2010/10/wind-direction-finder-nearing.html
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist