Raadisosaatja

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

Raadisosaatja

PostitusPostitas Varju » P Juul 23, 2006 12:19 pm

Oskab keegi siis soovitada või öelda, on selline lahendus võimalik, et püüda sarnene signaal nagu on taksodes olevate raadiosaatjatega ja seda mingi valemiga saada arvuti ekraanile... jah selle jaoks on küll mingit proge ja softi vaja, aga see eraldi teema... on keegi midagi sarnast aretanud, ja äkki oskab keegi ka skeemi visata

Tänud ette

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » P Juul 23, 2006 10:51 pm

eelkõige on sul ikkagi vaja tead mida pyyad!?
sest ega nad pyyavad ju kindlat infot ja just sellel kujul nagu saadetakse.
tegu on ilmselt ikkagi teemaga nagu on tegemist nn.peileriga!
saadetakse digi info..ja pyyad ka seda sama ja kuvatakse see lihtsalt ekraanile..
et konkreetsemalt mida sa soovid!?
..I hear U..

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » E Juul 24, 2006 7:00 am

Soov ikka püüda raadio signaali, või kui mõelda siis hoopis saatjat mingi kindla sageduse vahemikus, kuna aga ühes sageduse vahemikus võib olla mitu saatjat siis ongi mõte nad kõik kujutistena ekraanile panna, mõte on jälgida nende liikumist

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Juul 24, 2006 10:33 pm

Varju kirjutas:Soov ikka püüda raadio signaali, või kui mõelda siis hoopis saatjat mingi kindla sageduse vahemikus, kuna aga ühes sageduse vahemikus võib olla mitu saatjat siis ongi mõte nad kõik kujutistena ekraanile panna, mõte on jälgida nende liikumist

Ei tea, kas sain su soovist õigesti aru, aga kui sa mõtled sellist riistapuud, mida nimetatakse "panoraamindikaator"-iks, siis selline on olemas küll, peal ka paljudel tööstuslikel amatöörjaamadel. See näitab ekraanil soovitud laineala ulatuses, mitu jaama momendil töötab, mis sagedustel ja kui tugeva signaaliga. Aga jaamade asukohta (kaardil) see riistapuu küll ei näita.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » T Juul 25, 2006 8:08 am

asja mõte on selles, kuna ettevõte kasutab oma tööautodes, üldiselt samu saatjaid nagu taksomehed, rekajuhid, päesteteenistus, vist ka politsei jne selle asemel et nende kõigiga pidevalt suhelda ja täpsustada kus asuvad ja päev otsa pöörast möla kuulata, püüan leida lahenduse kuidas neid jälgida nii ~5-15km raadiuses, ja see pilt siis saada ekraanile

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

PostitusPostitas Radioman » T Juul 25, 2006 9:44 am

Ah sedapsi, ...ma ei saanud ka esimese matsuga kohe aru, mida sa tahad saavutada.
Sa tahad siis lihtsalt pmr kabulaid positsioneerida. Ma nüüd ei tea, aga seda asja vist väga lihtsate vahenditega ei olegi võimalik teostada. Mina näen kolme võimalust:
a) mingisugune tugijaamade võrgustik (midagi sarnast mobiilside operaatoritele) ning spets seadmestik ja tarkvara, mis siis mõõdab signaali levimise aega erinevate tugijaamade vahel ja arvutab selle põhjal välja konkreetse kabula ligikaudse kauguse ja koha.
b) kaks peilingaatorit, mis määravad asukoha signaali tugevuse järgi
või
c) GPS süsteem satelliidi kaudu (aga vaevalt sul satelliidi kasutamise võimalust on...)

Ja ka neil juhtudel saab asukohta määrata vaid siis, kui kabul on saatel, ehk iga mingi ajavahemiku järel peaks kabul korraks saatele lülituma. Lisaks peaks igale kabulale olema saatesignaali sisse kodeeritud mingisugune spets id-kood, mis eristaks teda teistest samas piirkonnas asuvatest kabulatest.

...aga üldiselt tundub vist suht lootusetu ettevõtmine olema...

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » T Juul 25, 2006 10:51 am

Radioman kirjutas:Ah sedapsi, ...ma ei saanud ka esimese matsuga kohe aru, mida sa tahad saavutada.
Sa tahad siis lihtsalt pmr kabulaid positsioneerida. Ma nüüd ei tea, aga seda asja vist väga lihtsate vahenditega ei olegi võimalik teostada. Mina näen kolme võimalust:
a) mingisugune tugijaamade võrgustik (midagi sarnast mobiilside operaatoritele) ning spets seadmestik ja tarkvara, mis siis mõõdab signaali levimise aega erinevate tugijaamade vahel ja arvutab selle põhjal välja konkreetse kabula ligikaudse kauguse ja koha.
b) kaks peilingaatorit, mis määravad asukoha signaali tugevuse järgi
või
c) GPS süsteem satelliidi kaudu (aga vaevalt sul satelliidi kasutamise võimalust on...)

Ja ka neil juhtudel saab asukohta määrata vaid siis, kui kabul on saatel, ehk iga mingi ajavahemiku järel peaks kabul korraks saatele lülituma. Lisaks peaks igale kabulale olema saatesignaali sisse kodeeritud mingisugune spets id-kood, mis eristaks teda teistest samas piirkonnas asuvatest kabulatest.

...aga üldiselt tundub vist suht lootusetu ettevõtmine olema...


jah see viimane lause eriti inspireeriv, kuid ma ei anna alla mingi varjant peabolema, muidu on igati he mõte arvan

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » T Juul 25, 2006 11:15 am

On olemas autode kaug otsing mingi firma ja minumeelest on ka Falki autodel seade peal mis näitab kus auto parasjagu on.
Aga rekkad ja taksod,politsei ning muud teenistused on ikka kõik omaette sagedustel ja korraga neid ei kuule.Selleks peab ikka päris korralik jaam olema,mis haaraks CB, VHF-i ja UHF-i sagedusi. :shock:
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » T Juul 25, 2006 11:44 am

Siin on jällegi väike nõks juures, kuna sideammet annab igale side kasutajale kindla vahemiku/sageduse mida võib kasutada, siis ongi asja mõte ka veel selles et oleks lihtsam leida ka neid tühikargajaid kes ei toihiksi sellel sagedusel olla ja mei sidet häirida, püüan kaks asja sobitada kokku

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

PostitusPostitas Radioman » T Juul 25, 2006 11:57 am

Varju kirjutas:jah see viimane lause eriti inspireeriv, kuid ma ei anna alla mingi varjant peabolema, muidu on igati he mõte arvan


Hea Varju!
Küsimus ei ole siin allaandmises või mitte allaandmises. Sellist süsteemi lihtsalt pole võimalik koduste vahenditega kokku panna, olgu su optimism ja entusiasm kui suur tahes. Kas oled näiteks valmis ehitama kahte lokaatorit või radarit...? Selliseid asju juba kodus ei ehita. Ja kui keegi kunagi võtabki sellise asja nõuks teha, siis saab see olema tohutult töömahukas, ropult kallis ja lõpptulemuses ilmselt ka suht ebatöökindel.

Nii et kui ikka tõsine soov kedagi positsioneerida, siis tuleks ikka emt-ga käed lüüa.

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » T Juul 25, 2006 12:06 pm

et siis pole võimalik mingit taolist moodustist teha/osta

Tõnis

PostitusPostitas Tõnis » K Juul 26, 2006 8:38 am

Kõik on võimalik, kui on resurssi (teadmisi, raha, aega). Olen elektroonika arendusega väga pikka aega kokku puutunud ja võin sulle julgelt soovitada, et kui vajad tulemust ja kohe ja kui sul ei ole väga palju raha, vali EMT-i mobikit. Loomulikult võid jätkata katesetamisi ja otsinguid. Põnev maailm. Äkki oled just kunagi sina see eesti Nokia.

P.S. Veel üks moment, mida selliste väljatöötluste juures tuleb silmas pidada. Asi peab olema projekteeritud, valmistatud ja ka paigaldatud nii, et see töötaks igal juhul, ka siis kui seda autojuht väga ei soovigi...

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » K Juul 26, 2006 9:02 am

ei see mobikiti asi on täitsa muu ja eriti ei huvitagi

Varju
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: P Juul 23, 2006 11:27 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Varju » K Juul 26, 2006 9:02 am

seda mobikit varjanti uurinud ja tean väheke, kui huvi on just selle raadiosignaali suhtes, selle aparaate peaks ka saama jälgida, kuna ka ühe mobiili jälgimiseks ei ole vaja rohkemat kui teist mobiili (olen seda teoorias küll teada saanud, kuid teostamiseni pole jõudnund) siis kindlasti peab olema ka mingi varjant et jälgida neid raadiosaatjaid

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » K Juul 26, 2006 10:44 am

mulle tundub, et see suht absurd teema seoses raadjosaatja signaali jälgimisega..kui eksin..sii pole muud kui soovin jõudu
kuid siit sa sellesuhtes ilmselt adekvatset infot ei saa
nagu juba soovitati on yks varjant millegi jälgimiseks Emt'i mobikitt
ja teine siis ylemaailmselt tuntud GPS valmis lahendused ehk AVLS
infot ja hindasid saad näiteks SIIT ja seal lehelt yldisemalt

jõudu soovides..
..I hear U..


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist