446MHz FM vastuvõtja

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas Xpike » N Nov 10, 2011 1:08 am

Kas kellelgi on skeemi 446MHz või 440 või misiganes UHF vastuvõtjale, mis on kokkuvõttes võimalik ümber teha 446MHz peale. Selektiivsust ja tundlikust ei pea niiväga olema. Kõige olulisem omadus mis võiks olla, on sagedusstabiilsus. Isegi see sobiks kui lihtsalt on rängalt halva selektiivsusega ja väikese stabiilsusega. Põhiline oleks, et lihtsalt saaks PMR vastu võtta. Kanalitele pihta saada ei ole vaja. Võivad ka kõik korraga kuuldavad olla. Tore oleks, kui oleks väike, aga võib ka olla igavene kolakas. :rolleyes: <-hull jutt ikka küll.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: 446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas EINAR » N Nov 10, 2011 10:30 am

... Hull jutt jahhh! :)
Oi, mees, kas ei oleks lihtsam nt. üts 10-ne eurikuline kabul osta!? Või kui tahad ainult tegemise pärast seda värki aretada ... no siis küll.
PMR-i skeemi pole, aga tikutopsi suuruse CB-vastuvõtja oma oleks küll pakkuda ... ehk olekski mõtekas algul natuke madalam lennutrajektoor valida ... :)
73! ja edu!

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: 446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas ermo » N Nov 10, 2011 11:35 am

Korralik skeem täitsa olemas, MC3362P peal tehtud, suht stabiilne ja selektiivsuse üle ei kurda, vaata googlesse
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas Xpike » N Nov 10, 2011 9:16 pm

Esiteks 10 € kabulaid võtaks küll. Tegemine on siiski mu põhikütus ja madalatel trajektooridel ei ole huvitavaid asju. Ma küll mõistan, et areng peab olema hüppeline, aga mis seal ikka.. kui sellest astmest üle ei saa ju ma siis hakkan madalamaid asju kah tegema. Selle tikutopsi CB võtaks ka vastu. Panen tallele hilisemaks kasutamiseks.

Ja tänud sulle ermo et juhatad õigetele radadele.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: 446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas EINAR » N Nov 10, 2011 10:10 pm

OK, Xpike, ma panin Su soovid kalendrisse kirja, hetkel on mul väga kiired ajad, järgmisel nädalal saaks saata.
Pane mulle PS-i oma aadress, kuhu pakk saata, panen sinna siis CB-minika skeemi kah sisse.
Kui keegi seda skeemi veel soovib ja Evo aega leiab selle siia ülesjoonistamiseks, võiks siia kah panna?
73!

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 446MHz FM vastuvõtja

PostitusPostitas Xpike » N Nov 10, 2011 10:19 pm

Reede kuni Pühapäev tegelen selle kabula teemaga siis aktiivselt. On sul neid odavaid kasutatud kabulaid rohkem (15 tk või nii)?
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist