1. leht 1-st

S-meeter

Postitatud: L Veebr 18, 2017 4:50 pm
Postitas Ambur
Kui kellelgi on soovi ehitada ise omale pika näiduga S-meeter,
siis momendil on Osta.ee-s pakkumisel valgusnäiduga mõõteriist M1730:

https://osta-ee.postimees.ee/elektroonika-plokk-89904931.html?_src=listing

Kunagi ehitasin omale samasugusest S-meetri:
http://ambur.ee/oma.html#lugu7

Re: S-meeter

Postitatud: N Mär 02, 2017 1:49 pm
Postitas taivo
Terv!

Äge klots see valgusega ampermeeter. Võtsin ostast ühe prooviks.
Ambur, kas sinu meetril oli see valgusvihk kohe nii kõrge, või pidid seal valgusti ees olevat "gobo" veidi modifitseerima? Minul oleval isendil on see mõõtetulemuse lugemise vihk madal ja vihu kohal, mis jääb skaalapleki taha peitu, on kaks valgusristkülikut mis koos seal kõik liiguvad. Need ristkülikud valgustavad skaalapleki taga asuvaid fotodioode, nende asendit saab reguleerida mõlemalt poolt- roheline ala vasakul, punane paremal. Niiet sellest mõõduriistast on võimalik saada tagasisidet tulemuse kohta mingi kolmanda vidina tarvis - peen aparaat. :D

Paar udust pilti ka:
Ülemisest ristkülikust paremal näha ka punane läpipaistev lintkaabel koos ühe fotodioodi jalgadega(diood vaatab valguse poole).
Alumisel fotol S-(termo)meeter :)

Re: S-meeter

Postitatud: N Mär 02, 2017 2:38 pm
Postitas Ambur
taivo kirjutas:Ambur, kas sinu meetril oli see valgusvihk kohe nii kõrge, või pidid seal valgusti ees olevat "gobo" veidi modifitseerima? Minul oleval isendil on see mõõtetulemuse lugemise vihk madal ja vihu kohal, mis jääb skaalapleki taha peitu, on kaks valgusristkülikut mis koos seal kõik liiguvad.

Minu mõõteriistal oligi valgusvihk kõrgem, valgusdioode selles polnud. Selle võrra sain teha esipaneeli akna laiemaks.

Re: S-meeter

Postitatud: N Mär 02, 2017 2:54 pm
Postitas taivo
Asi klaar. Ei hakka ka seda ümber ehitama. Anna mõni hea vihje, kuidas sinna skaalale uued väärtused kanda. Kõige lihtsam vist printida veidi paksemale paberile ja katta sellega vanad kinni, värvida skaalaplekk valgeks ja printida kilele uued, aga äkitse on mõni veel kavalam nõks?

Re: S-meeter

Postitatud: N Mär 02, 2017 4:48 pm
Postitas Ambur
taivo kirjutas:Asi klaar. Ei hakka ka seda ümber ehitama. Anna mõni hea vihje, kuidas sinna skaalale uued väärtused kanda. Kõige lihtsam vist printida veidi paksemale paberile ja katta sellega vanad kinni, värvida skaalaplekk valgeks ja printida kilele uued, aga äkitse on mõni veel kavalam nõks?

Mina värvisin skaalapaneeli, peale akna laiendamist mustaks ja selle taha kleepisin matt kalka, millele kleepisin skaala jooned ja numbrid,
spetsiaalse, erineva suurusega ja erinevat värvi joonte, tähtede, numbrite komlektist. Neid oli siis saadaval ka joonestustarvete kauplustes.
Kahjuks pole selliseid komplekte enam müügil näinud.
Ilmselt kõige lihtsam olekski printida skaala paksemale paberile ja kleepida see esiklaasi taha paneelile.

Re: S-meeter

Postitatud: N Mär 02, 2017 8:16 pm
Postitas taivo
Tänud! Leian kusagilt veidi usutavama s-meetriga pilli , siis katsun miskitmoodi skaalale väärtused peale kanda.

Re: S-meeter

Postitatud: R Mär 03, 2017 9:45 pm
Postitas taivo
Läksin lihtsamat teed ning printisin prooviks paksemale paberile kogu jura välja. See tuleb veel kinni liimida originaal skaalaplekile. Kuna tühjad kohad vajasid täitmist, sai lõpptulemus kamraad Kristjani abiga järgmine :D :

ess-meeter.jpg
ess-meeter.jpg (58.7 KiB) Vaadatud 2332 korda