mrf 477

Mis ma ikka ostan, ehitan parem ise
torn
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 122
Liitunud: P Juul 02, 2006 4:56 pm
QTH: ko29hj89vi
QTH2: kp30kk78fv
Asukoht: Tallinn

mrf 477

PostitusPostitas torn » L Jaan 12, 2019 9:00 am

täiesti mõttetu on tellida kusagilt maailmast MRF477 transistore! mitte üks ei toimi! ainult MOTOROLA toodang on pädev! hallid karvad olen saanud pähe kui olen kolmelt erinevalt tootjalt neid tellinud. üle 8,5v lähevad kõik lekkima! ehk emmitter ja baas kokku ja kollektorile + ja emmiterile- ja pinge peale. hakkavad kohe tarbima ja põlevad läbi!

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: mrf 477

PostitusPostitas EINAR » P Jaan 13, 2019 12:12 pm

Siin võib mitu põhjust olla, et transistorid läbi põlevad.
Suur tõenäosus, et need transistorid lähevad Sinu kirjeldatud katseskeemi järgi genereerima, ühendusjuhtmetest tuleneva omavahelise positiivse tagasiside tõttu.
Kuna kollektorahelas puudub voolu piirav takisti, toimub siirde läbipõlemine. See algab kõige "nõrgema" siirde kokkusulamisega ja levib laviinprotsessina (üksteise järel kokkusulamisena) kõikidele siiretele.
Kui katsetad nt. +12V pingel, pane kollektorahelasse voolu piirav takisti /Imax= U:R/
Transistorid, mis läbi ei põlenud, olid tegelikult väiksema võimendusega, st. ei läinud genereerima, vaatamata läbi ühendusjuhtmete positiivse tagasisidele.
Põhus võib ka milleski muus olla veel.
Ei ole tõenäoline, et mitmed firmad müüvad praaktransistore.
73! de ES6EI

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: mrf 477

PostitusPostitas äpu » K Mär 18, 2020 5:07 pm

Küll aastatagune teema aga tahaks mainida ka veel nende fuflite kohta,et minu praktikas pole nad
läbi niimodi läinud.Pigem töötavad aga suuremat võimsust nad välja ei pritsi,jäävad kuidagi lahjaks.Õige Motorola või Mitsu.on kohe korralik power tagasi.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist