Sidetamine Tallinna teletornist

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas mart63 » L Aug 28, 2010 10:47 pm

Jõustruktuurid kogusid kokku, siis progeti need ümber ja ERAÜ rentis need edasi amatööridele.
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 331
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas hanno » L Aug 28, 2010 11:19 pm

EINAR kirjutas:Ah jaa, üllatusest ka !

Pärastlõunal astus ootamatult Munamäe torni liftist välja ja otse minu raadiomasinate juurde Peaminister Andrus Ansip. Ajasime siis natuke raadioamatörismi teemal juttu. Väga meeldiv taaskohtumine oli.
Oli põhjust soovida parimat ka Läti ja Leedu rahvale.
304EI/ES6EI

Tänud, Mart63, ES6LBN kutsungi täpsustamise eest !
Mõtlesin, et panen tänase sidede logid teemale "Röögatused Munamäe tornist", loodan, et Tallinna Teletornist sidetajad ei pahanda, mul on seal ka kõikide teiste Mm. torni sidede logid.
Kui on vajadus, saab soovija copida siia ka ümber.

Oleksid võinud peaministrile mikrofoni pihku suruda ja öelda, et tehku ka mõni side saksamaale, soome või lätti :D
HAM: ES6ACY; CB: 304HT

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas officer » P Aug 29, 2010 8:03 am

EINAR kirjutas:Ah jaa, üllatusest ka !

Pärastlõunal astus ootamatult Munamäe torni liftist välja ja otse minu raadiomasinate juurde Peaminister Andrus Ansip. Ajasime siis natuke raadioamatörismi teemal juttu.


...kindlasti oli tal väga piinlik :roll:
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas EINAR » P Aug 29, 2010 9:58 am

Peaministrile amatöörside tegemise võimaluse pakkumise idee tuli mul endal ka hiljem pähe ... aga läinud ta juba oligi ... :)
Aga tehtud/kuuldud sidede logi siis teemal "Röögatused Munamäe tornist".

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas hall kass » P Aug 29, 2010 12:04 pm

Saaks Ansipi kuidagi raadiopisikusse nakatada - äkki peale eksami tegemist surub (kasvõi juba enda isiklikku mugavust arvestades) läbi paar seadust, mis lubavad antennide jaoks okupeerida iga mönusama pinna :D
No ja siis... ma laon oma maja katuse nii täis, et isegi möödalendavad tulnukad hakkavad meid kartma :twisted:
304FL, "Three zero four Freyja love"

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas olc » P Aug 29, 2010 1:29 pm

hall kass kirjutas:No ja siis... ma laon oma maja katuse nii täis, et isegi möödalendavad tulnukad hakkavad meid kartma :twisted:

Õnneks sellepärast seda ei lubatagi

Madu
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 15
Liitunud: K Juun 23, 2010 9:08 am
QTH: KO29HG
Asukoht: Põhiliselt Saku

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas Madu » P Aug 29, 2010 4:40 pm

olc kirjutas:
hall kass kirjutas:No ja siis... ma laon oma maja katuse nii täis, et isegi möödalendavad tulnukad hakkavad meid kartma :twisted:

Õnneks sellepärast seda ei lubatagi

Olen ise ka paneelmajas elanud ja ei saa aru mil viisil need antennid mind segama oleks pidanud??? :shock:
Välja arvatud juhul kui enda mastid enam ei mahu :) Igasugu kobinad teemal katus hakkab tilkuma jne. on paigalduse kvaliteedi küsimus ja peaks olema iseenesest mõistetav et töö korralikult tehakse.

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: Sidetamine Tallinna teletornist

PostitusPostitas Joosep » E Aug 30, 2010 9:21 pm

Olin siin paar päeva arvutist eemal ei saanud kohe kommentaare kirja panna.
Sai siis mõteTallinna teletornist sidepidamine ära teha. Kuulsin küll väikest kriitikat, et liiga vähe teatati asjast ette jne. Asi oli selles, et sõber ja endine töökaaslane oli enne puhkust viimast päeva sellel laupäeval teletornis tööl ja peale seda oleks olnud võimalus sinna torni ronida alles septembri teises pooles, mis oleks tähendanud suht suurt ilmafaktori riski.
Kuid ekspeditsioon tundus korda minevat. Algul kui üles 22 korruse ruumidesse läksime siis Bob´i kabul näitas praktiliselt igas bändis suurt müra. Siis läksime korrus kõrgemale ca 190m kõrgusele ja seal tundus asi parem olevat. Bob, Mart63, Bobi abikaasa ning mina ajasime antennid püsti ja tegime esimesed proovid ära. Kuna olime lõuna pool ja tuul puhus põhjast siis oli päris mõnus seal teletorni varjus olla. Panime kogu kama õue, viimasele suuremale platvormile püsti. Mart63 hakkas juba enne kella 11 tulistama ja kukkus mulisema. Bob pani ka kella 11 paiku asjad tööle ja mina mina samuti. Minul CB 23 kanalil läks eeter kohe kuumaks, kõik tulid järjest peale. Rääkisin siis Bobi 1/2 CB antenniga, mis ühisostuna maale toodi, saatja oli tavaline Alan 48 4W ja rusikas KL200P ka abiks, sealt ilmselt tuli kuskil 70- 80 whiskit välja.
Pikapeale said kõik esimesed kiired sided ära tehtud ja eeter hakkas CB bändis vaiksemaks jääma. Hõikasin ka vahepeal CB 31 ja 33 kanalit, et mõni soomlane kätte saada, aga paraku ei tulnud sealt midagi, ilmselt mind kuuldi, aga mina neid ei kuulnud. Vahepeal kuulsin, et HAM kokkutuleku rahvas oli mind ka kuulnud, aga paraku nemad minuni ei jõudnud.
Nii see asi asi seal teletornis läks. Vahepeal proovisin ka PMR (kabulaga) sagedusel, sain side Hando, Skeemi ja MargusT- ga, aga seda suht kehva kvaliteediga, harmoonilised lõid kõvasti sisse ja segasid. Lisaks segas ka Mart63 ja Bob, kes juhtus samal ajal olema saatel 70 cm ja 2 m peal. Samuti segasin neid ka kui CB bändis rääkisin rusikaga.
Rääkisin kokku 22 erineva sidetajaga, hetkel sideprotokolli üles laadimine ei õnnestunud. Viimane kontakt tekkis ülelevi puhul Sakasamaalt Wolfgangiga ja kui nad Estland ära kuulsid siis läks eeter kuumaks ja kõik tahtsid minuga rääkida. Paraku pidin CB antenni andma Bobile, kes tegi 80 m pealt ära mõningad sided.
Üldiselt oli asi meeldiv ja tänan kõiki sidepidajad, kes viitsisid meiega rääkida ja tänud teletorni juhtkonnale, kes selle võimaluse meile andsid. Erilised tänud Jaanusele, kes aitas teletorni poolt asja orgunnida! Mingil ajal on meil võimalus veel sinna torni otsa ronida, aga eks anname sellest täiendavalt teada.
Proovin siin mõned pildid ka üles riputada.
Pilt
Vaade antennidele
Pilt
Vaade teletorni ülaossa
Pilt
BOB abikaasaga
Pilt
Mart63 sidetamas
Pilt
Joosep sidet tegemas
Pilt
Vaade alla
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist