"Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

"Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas Kaljukits » T Okt 04, 2011 3:35 pm

Pealkirjastasin teema tsitaadiga Peetri alltoodud jutust, mis ilmus suvel foorumisse regamise reeglite juures viewtopic.php?f=10&t=3139&start=30

peeter kirjutas:Ikkagi tahaks hoiatada, et CB-ndus ja HAM-ndus on erinevad asjad. CB on, nagu ka nimi ütleb, rahvalikuks kasutamiseks kõigi nende poolt, kes seda tahavad. Need kasutajad ei pea mitte sidetama nagu HAM-i reeglid ette näevad, küll aga võiks kinni pidada viisaka käitumise reeglitest (tervitamine, enda tutvustamine, asukoha kirjeldamine, side lõpetades viisakalt hüvasti jätmine jne.). Suht passiivse vaatlejana on viimasel ajal silma ja kõrva jäänud domineerivad hääled, kes NÕUAVAD sidetamisel kasutada raadiamatöörinduses kasutavat kolmetähelist sõnavara. Sellega peletate algajad ja muidu jutustajad siit just eemale. Kui siis keegi julgeb piiksatada juhuslikult 23-ndal kanalil ja ei pea nendest reeglitest kinni, siis saab kohe sõnalise laksu vastu.
Ei taha mingit moraali lugeda, kuid olge tolerantsemad ja kannatage ka need ära, kes ei taha vanade tegijate reeglite järgi mängida. Praegu jääb mulle siin toimetajatest küll mulje, kes tahavad oma raadiamatörismi teadmisi vägisi kõigile peale suruda.
Ettepanek. Paneks rohkem rõhku tehnilise osa arendamisele ja nõuannetele. Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid ja tegijaid, kuidas CB jaamade kasutamist huvitamaks teha ja milliseid suuremat seltskonda haaravamaid üritusi ette võtta. Kaljukitse jalutuskäigud on minu meelest üks positiivseid näiteid. Igasugused kitsendavad reeglid foorumisse registreerimisel võivad foorumi lõpuks hoopis välja suretada. Spämmi vastu on olemas teised vahendid.


Ma ei nõustu Peetri väitega, nagu oleks CB ja HAM kaks erinevat harrastust. Küll aga olen 100% nõus sellega, et vabasagedus alas ei saa keegi kelleltki nõuda mingeid opereerimise reegleid ja Q-koodi kasutamist. Ausalt öeldes ei ole ma küll kunagi kuulnud, et keegi oleks kelleltki midagi sellist nõudnud ja kui ongi, siis on see pigem juhus kui reegel. Raadiosuhtlus nagu iga teinegi suhtlus põhinegu eeskätt vastastikusel viisakusel ning üksteisega arvestamisel.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid pigem lähtuda teema pealkirjast, mille üle Peerer muretses.
Olen ka ise tähele pannud, et CB rahva hulgas on nagu huvi harrastuse vastu pigem langemas kui et tõusuteel. Väsimuse märke on tunda. Põhjuseid on mitu ja ma arvan ka, et tean neid, aga jätan pigem need igaühele endale mõistatamiseks (põnev teema kindlasti eraldi arutamiseks).
Kõik need jalutuskäigud, diplomid jms, on just eeskätt seepärast, et pisut lisada põnevust lisaks lihtsalt mikrofoni käeshoidmisele.

Tsiteerides jälle Peetrit:
Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid ja tegijaid, kuidas CB jaamade kasutamist huvitamaks teha ja milliseid suuremat seltskonda haaravamaid üritusi ette võtta.


Kui tuleb, siis on see teema küll asja ette läinud.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 863
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas mark-lll » T Okt 04, 2011 3:51 pm

kolades netis ringi jääb igasugu asju ikka ette.. nt. poolakatel on seal mingi traditsioon juba, et CB rahvas autodega koguneb iga kuu üks kord kokku, tehakse ühissõit mingil marsruudil ja siis veel mingisse kohta kus keegi paiga välja mõtleb ja lõpetatakse seal kas suviselt grilliga või talviselt....mis välja tuleb.kohapealse tegevuse leiaks ka kui mõelda.. 8) . meil nt. pole ollagi sellist asja, ehkki teedel-tänavatel jääb ikka suht palju piitsasid katustel silma... CB rahval võiks olla ju nt oma "autoklubi".... :wink: ..mujal maailmas tehakse igasugu vahvaid asju, kruvitakse rolleritele jaamasid külge, antenne....sõidetakse ringi proovitakse siit-sealt sidesid ja on ka niisama fun.
minu kirjutatu pole küll eesmärk ega soovitus, lihtsalt on jäänud selline asi silma. kas välja meie rahval midagi sellist tuleks, on iseasi juba.. :| samas tähelepanu oleks garanteeritud piitsadega kolonnile ja kui on ka veel mingid viited kuhu-mida, siis oleks huvilisi küll arvan. ehe näide on kus minu oma tuttav plnud kuulnudki sellisest asjast....aga nüüd saab juba varsti mitmes päev kus vend sõidab autoga ringi...katusel ML, sees cobra 19jaam koos võimuga ja on väga rahul asjaga. proovin ta siia ka meelitada veel foorumisse...siis on täpp ka veel i tähel peal:)
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
U2
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 18, 2008 9:37 pm
QTH: KO29DH
Asukoht: lehola küla.Keila v.

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas U2 » T Okt 04, 2011 8:28 pm

Tegelikult üks sarnane sõit on ka tehtud, kui kevadel Sombi poole läksime, ja veel ära tulles oli side kolme auto vahel, ja paasjaamadega oli veel Skeem laitsest, ja Sombi oma suvilast. Ja kussjuures oli kõigil päris lõbus ja huvitav.
Siit siis väike väljakutse, järgnevale nädalavahetusele, Nagu Savisaar ütleb "teeme ära"

Viimane oli küll vist vales alateemas, aga ikkagi...
304US, ES2URN

Kasutaja avatar
remy
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: T Aug 04, 2009 2:34 pm
QTH: KO29IK83
Asukoht: Tallinn

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas remy » T Okt 04, 2011 9:20 pm

USA raua fanaatikud korraldavad igakuiselt väljasõite kus paljudel autodel CB jaamad peal ja mõnus mula käib. Aastaid tagasi sai ka ise paari sedasorti autot omatud ning sellest ajast mul oligi CB jaam sahtlis vedelemas.
Miks aga kasutus ära vajub on pigem see, et on mitmeid seltsimehi, kes väga halvustavalt võtavad vastu uusi hääli eetris. Küll ei oska uustulnuk piisavalt hästi ennast tutvustada või ignoreeritakse "nõrgemaid" hääli (pole ~100W võimsust või suurt võimast antenni, et teistest üle karjuda) jne. Probleemi lahendamist tuleb alustada ikka meil iseendist :) Esimesel korral mikrofoni kätte võttes ei saagi inimene ju teada kõiki eetris suhtlemise tõdesid.
See jutt käib mõnede üksikute isikute kohta kuid mõnest üksikust täiesti piisab, et uusi eemale peletada.
ES1CRB -|- Müüa: VX-6, G7, UV-3R, UV-3R+, UBC69XLT-2 -|- Ostan: VX-8

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas Skeem » T Okt 04, 2011 10:02 pm

Uusi ideid oleks küll ja veel , aga kas kogu see mida pakuks niiväga peale läheks ja teine teema on hoopis see , kustkohast leida aega(näit. minu puhulgi) , et neid realiseerida.Argipäevad on täis parima aja ärakinkimist tööandjatele ja puhkepäevad ning õhtud täis omi toimetusi.Praegugi vahin otsa lõpetamata home made poollaine CB_varda pooltööstuslikule prototüübile , mille häälestus tegemata ja mõnele vanale "lällarile , mis vajaksid remonti ja tuunimist , lisax teostamata CB-lampvõimu projekt. Tagadil nähtud Paide Vana toode ajas ila tilkuma.JNE.... ... ... ... Ja muidugi,mis kanalil USA-raud sidetab?
-.-. --.- ...---... (SQ SOS)
Sidetame veel!
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas officer » K Okt 05, 2011 11:32 am

remy kirjutas:See jutt käib mõnede üksikute isikute kohta kuid mõnest üksikust täiesti piisab, et uusi eemale peletada.


... kui ikka keegi nii laiab, võiks siin päris kindlasti sellest teada anda! Seda eriti olukorras, kui "uut verd" suht vähe juurde tulemas :)!
On siis selle juurdekasvu ja "raadioaktiivsuse" madalseisu põhjuseks kõikehaarav võitlus igapäevase leiva eest, muud edasilükkamatud tegevused ja harrastused või siis seesama foorum siin, kus igati "pärjatud" A klassi amatöörid esinevad selliste tehniliste seisukohtadega, et nende põhikooli füüsikaõpetajal oleks küll põhjust punastada ja taevast appi hüüda :)!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 863
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas mark-lll » K Okt 05, 2011 5:40 pm

usaraud on 15 FM jäänud. enne oli 15 AM.. :wink:
iga kuu lõpus, ilmselt reedeti tehakse see ühissõit. kuna enamus oma hobikaid pannakse talvekorterisse, siis kastikad ja bussid jms lasevad vapralt edasi.. kogunevad ikka seal rocca-al-mare katuseparklas.
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas 1Kusti » N Okt 06, 2011 7:22 am

Ideesid oleks ülikülluses...

Kuna keegi Stjopa (või Aleksei) maikuus minu 27-jaama võrra rikkamaks sai (http://foorum.cbradio.ee/viewtopic.php?f=11&t=5133#p49063) ja keegi uppujale abikätt ei ulatanud (kasvõi kõige väeti ja viletsama pruugitud jaama näol), siis tuleb jätkuvalt olla vaid PMR kabulaga... :cry:

Riigitöölise rahakott pole kunagi paks olnud, õnnetuseks on ka muu tehnika (alates printerist) oma vanuse tõttu minuga koostöö lõpetanud...

Ehk siis entusiasmi on veel jäänud, võimalusi aga mitte... :axe:
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
remy
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: T Aug 04, 2009 2:34 pm
QTH: KO29IK83
Asukoht: Tallinn

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas remy » N Okt 06, 2011 12:39 pm

Nu mõni kasutu FM võimeline odavam CB peaks kellegil siin kindlasti üle olema. Vaadates neid meeletuid hunnikuid mis inimestel kodudes on. Kui keegi midagi ei leia siis mul üks ülivana jaam on kuid kahjuks ainul AM võimeline.
ES1CRB -|- Müüa: VX-6, G7, UV-3R, UV-3R+, UBC69XLT-2 -|- Ostan: VX-8

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas 1Kusti » N Okt 06, 2011 1:21 pm

Tundub, et ei ole kellegil - juba maikuus sai tagastamatut humanitaarabi palutud... :?
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
remy
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: T Aug 04, 2009 2:34 pm
QTH: KO29IK83
Asukoht: Tallinn

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas remy » K Okt 12, 2011 12:46 pm

Nu üks Kusti - kas oled nüüd varsti raadiolainetel tagasi lainetamas?
ES1CRB -|- Müüa: VX-6, G7, UV-3R, UV-3R+, UBC69XLT-2 -|- Ostan: VX-8

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas 1Kusti » K Okt 12, 2011 1:21 pm

remy kirjutas:Nu üks Kusti - kas oled nüüd varsti raadiolainetel tagasi lainetamas?


Veel mitte - Sombi modib seda isendit natuke, lisaks tuleb mul Mustamäele mingi antenn valmis sepistada (auto magnetjalaga antenni omamisrõõm läks mäletatavasti maikuus samuti üle miskile abivalmile Stjopale :axe: )...

Igal juhul kohutavalt suured tänud :rolleyes: (siia ära ei mahu), peagi olen seega lainetamas tagasi :finga:

Loodetavasti saab seni lainetamisrõõmu üle PMR ch3 papagoi...
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
remy
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: T Aug 04, 2009 2:34 pm
QTH: KO29IK83
Asukoht: Tallinn

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas remy » K Okt 12, 2011 2:55 pm

Veidi mitmekiulist vasktraati ja vertikaaldipoolantenn anknast välja - 2640mm kummalegi poole ja keskele antennikaabel kinni :)
ES1CRB -|- Müüa: VX-6, G7, UV-3R, UV-3R+, UBC69XLT-2 -|- Ostan: VX-8

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas Kaljukits » L Okt 15, 2011 4:03 pm

Ideesid oleks ülikülluses...

Äkki üksainuski neist?
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: "Ehk tuleb kellelgi ka uusi ideid"

PostitusPostitas 1Kusti » L Okt 15, 2011 7:07 pm

remy kirjutas:Veidi mitmekiulist vasktraati ja vertikaaldipoolantenn anknast välja - 2640mm kummalegi poole ja keskele antennikaabel kinni :)


Jaa, korteriühistu mammid kohe kindlasti kiljuvad vaimustusest, kui säänset viiemeetrist soolikat mul akna taga tolknevas näevad :Hangman: . Lisaks peaks alumise ja ülemise naabri ukse taga, haamer peos, kloppimas käima, et otste kinnituseks nael seina taguda... :mrgreen:

Magnetjalga saab vähemalt aknaplekilt sisse tõsta...
ES1GRA
55 959 414


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron