Väike side test

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

Väike side test

PostitusPostitas tanel » E Nov 26, 2007 6:09 pm

Täna vaja korra helsingis ära käia ja mõtlesin et üritan laevalt sidetada,laev stardib tallinna sadamast 20:30 paiku ja jõuab helsingisse 22:30 ja tagasi hakkab liikuma helsingist 23.55 ning peaks jõudma tallinnasse01.55 üritan laeva sõidu ajal eetris olla kui külm ära ei võta(ajad ei pruugi 100%-lise täpsusega olema,aga umbes on õiged) nii et ma üritan pmr jaamaga kanalil 7.00 sidetada ja samas üritan ka sidetada CB käsijaamaga kanalil 26,et kel huvi siis võib katsetada kui kaugele kuulda on,kui õnnestub,üritan käsi gps-i ka kaasa võtta et siis sidede asukohad üles märkida.
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Nov 26, 2007 6:35 pm

Üritan olla kuuldel ja mõlemal sagedusel.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » T Nov 27, 2007 12:08 am

Tervitused!
Jään huviga testi tulemusi ootama.
Ilmaolud on päris karmid
:shock:

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Nov 27, 2007 10:32 am

No nii. Eile õhtune Soomelahe sidetest on möödas ja saab rääkida tulemustest.
Nagu oli arvata, näitas ka see test käsijaamade tunduvalt paremat otselevi kõrgematel sagedustel.
Kuna ilm oli kehv ja aeg hiline, ei viitsinud randa minna ja testi tegin kaasa kodus, CB 27 MHz-il statsjaama ja katuseantenniga, PMR446 MHz-il käsikabulaga ja selle omaantenniga.

Juba laeva sadamast väljudes oli Taneli 27 MHz-i CB käsikabul (4W) kuulda suhteliselt nõrgalt (kuigi olin kuuldel statsantenniga) ja signaal kadus, kui laev jõudis avamerele. Tanel ise kuulis mind veel hästi.

446 MHz PMR käsikabulaga (kuigi ainult 0,5W) seevastu sidetasime normaalselt kuni Soomelahe keskkohani välja, kuigi ma polnud rannas, vaid oma koduaknal.
Peale otsesignaali kadumist sahinatesse pidasime veel tükk aega normaalselt sidet Tallinna repiiteri kaudu (kanalil 3/37), mis asub kõrgel. Enne signaali täielikku vaibumist oli Taneli sõnul Tallinna tuled kadunud ja Helsinki tuled juba näha, nii et laev päris kaugel.

Täpsemad kaugused kuuleb Taneli enda käest. Samuti teiste testist osavõtnute sidetulemustest juba nendelt.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » K Nov 28, 2007 5:23 pm

Kui laev oli d-terminalist umbes 10 km kaugusel sidetasin CB käsijaamaga Jahimehega,Äpuga,alfa 5-t ja Amburit kuulsin,enamjaolt vastuvõetav signaal oli kõigil üle poole s-meetr,mind kuulis vist ainult Äpu ja Jahimees.Amburiga ja Äpuga sidetades pmr sagedusel kadus otsesignaal natuke umbes enne lahe keskkohta jõudmist,küll aga tallinna repiiteriga kuulsin Amburit selle ajani kui tallinna tuled olid täiesti kadunud ja helsingi oli juba üsna hästi näha (kahjuks ei õnnestunud gps-i kaasa kuskilt rabada sellepärast ei oska täpseid asukohti kindlaks teha)peale seda sidetasime pmr sagedusel Jahimehega kuni helsingi sadamani välja,kusjuures vahepeal katsetasime veel täisduplekssidet nii et mina saatsin 446.030-l ja võtsin teda samal ajal vastu 145.400 peal ja vahepeal vahetasime sagedusi,Jahimehe signaal näitas mõlemil juhul s-meetril umbes 3-4 palli selle ajani kui laev keeras helsingi sadamas ennast sadamas ümber ja tallinna suunal jäi lõpuks laev ise ette,peale laevast väljumist püüdsin veel hõigata,aga tulemusteta,hooneid jäi tallinna suunale liigapalju ette ja ilmselt olin madalamal ka.CB käsijaamaga proovisime jahimehega sidetada viimati siis kui olin kuskil umbes lahe keskosast natuke maad helsingi poole,mina jahimeest kuuslin umbes 3 palliga,aga mina temani ei jõudnud üldse.Testist võib välja lugeda küll et pmr sagedus ikka levib paremini kui cb.Kui keegi veel kuskil mind kuulis või kui ma midagi märkimata või kahesilmavahele jätsin siis andke aga julgesti tulla.
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
hillar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 187
Liitunud: L Apr 21, 2007 11:43 am
Asukoht: Maardu

PostitusPostitas hillar » R Nov 30, 2007 7:30 pm

Meie dupleks sidele veel liitusid soomlased kes olid meie sidet kogu aeg jälginud ning andsid kõva hinnangu kuna käsijaamaga sidet teha Helsingi rannikult Tallinnaga oli kõva sõna.See PMR levib tõesti ülimalt hästi ja puhtalt kuna 2M ei olnud nii puhas kui 70CM.
Minu hinnang 5+
Kui järgmine kord Rootsi sõuad anna teada oleme jälle ühenduses.
Jahimees
ES1THH
73


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist